Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

СНІД – ЧУМА ЦЬОГО СТОЛІТТЯ

01 грудня 2017 0
Першого грудня відзначається Всесвітній день боротьби проти СНІД-у. Цю страшну хворобу справедливо охрестили чумою ХХ-го століття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МІФИ ПРО МЕДИЧНУ РЕФОРМУ

Синдром набутого імунодефіциту (СНІД) вперше було зафіксовано у США у 1983-ому році. Причиною захворювання є вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). Досі вчені не мають спільної думки з приводу джерела виникнення вірусу. Втім, його жертвами стають в середньому 4 тисячі людей щодня по всьому світу.

Україна не є винятком. За 2016-ий рік в Україні офіційно зареєстровано 13 381 випадок зараження ВІЛ-ом. Тобто, в середньому 37 українців щодня дізнаються про свій страшний діагноз. В минулому році офіційна кількість українців, що померли від СНІД-у, перевищила поріг 40 тисяч, кількість інфікованих – понад 250 тисяч. Україна займає І-е місце в Європі за швидкістю поширення вірусу.

Ситуація з ВІЛ-СНІД у Рівненській області не найгірша, втім, далека від оптимістичної. Станом на сьогодні в області на обліку перебуває 1851 інфікована особа, з них 103 – діти. Наймолодшій дитині 3 місяці. За повідомленням Рівненського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІД-ом протягом останніх п'яти років в області фіксується 200-250 випадків зараження щороку.

У 70% випадках причиною зараження є статевий контакт із хворим. Тому варто бути вкрай обережним при виборі партнера, користуватися надійними засобами контрацепції. Передаватися вірус може також через погано простерилізовані медичні інструменти, в стоматкабінетах, в салонах тату тощо. В особливій зоні ризику завжди знаходяться лікарі, яким щодня доводиться контактувати з біоматеріалом, що може бути носієм вірусу.

В рамках боротьби зі СНІД-ом регулярно проводиться інформаційно-роз'яснювальна робота, особливо з підлітками і молоддю, знімається соціальна реклама, також в будь-який час можна здати безкоштовний тест на ВІЛ.

переглядів: 850

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!