Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

«СОННЕ ЦАРСТВО»: ЧИ ВІДЧУЄ ДУБРОВИЦЯ ТЕКТОНІЧНІ ЗМІНИ В УКРАЇНІ

01 вересня 2019 0

1 вересня – не тільки початок осені і нового навчального року, зазвичай це початок нового політичного сезону в Україні, а отже – й сезону інформаційного. З цього приводу повідомляємо хорошу новину – інформаційний ресурс «Моя Земля - Моє Полісся» відновлює свою діяльність та продовжить інформувати населення району про найважливіші суспільно-політичні, культурні, спортивні, надзвичайні та інші події міста та району. А подій за короткий проміжок часу сталося вже чимало.

ДУБРОВИЦЯ В «ЗЕЛЕНОМУ» ТРЕНДІ

За останній рік в Україні відбулися справжні тектонічні зміни у суспільно-політичному житті. Востаннє такі зміни відбувалися у 2014 році, з жертвами і руйнуваннями, та увійшли в історію як Революція Гідності. Те, що розпочалося навесні цього року й остаточно завершилося 29 серпня вже називають «тихою революцією», адже вперше в історії України до влади прийшла людина не з системи, яка отримала історично максимальний кредит довіри українського суспільства – понад 72%, та вперше в історії український парламент отримав монокоаліцію з єдиної, президентської партії.

Не випадаючи із загального тренду по Україні, Дубровицький район також висловив максимальну підтримку на президентських виборах Володимиру Зеленському, а на парламентських – його партії «Слуга народу». Це свідчить про те, що дубровичани, як і абсолютна більшість українців, втомилися від порожніх обіцянок, відвертої брехні та корупції на всіх ешелонах влади, це ознака того, що Дубровицький район, як і вся Україна, прагне до цивілізованого розвитку в напрямку європейського вектору.

Але чи готова Дубровиччина до зміни політичного покоління на місці? Адже деякі місцеві функціонери починали ще з «помаранчевої» команди Віктора Ющенка, потім встигли побувати в Партії Регіонів, в 2014 швидко переодяглися у вишиванку і зараз в «польоті» намагаються «перевзутися в зелені кросівки». А окремі персонажі взагалі починали з «Лєнін-партія-комсомол» і, на жаль, досі визначають політику міста, абсолютно не орієнтуючись у сучасних запитах, принципах, проблемах і тенденціях.

У Дубровиці відкрили офіс "Слуги народу"

ВСЕ МОГЛО БИ БУТИ ПО-ІНШОМУ

У 2015 році в результаті перемоги на місцевих виборах до влади у Дубровиці прийшла команда ВО «Батьківщина». Хоча, ця команда швидше нагадує клуб по інтересам «60+». Власне, цим і пояснюється перемога «Батьківщини», адже їхні виборці більш дисципліновані, і прийшли на дільниці, на відміну від молоді, значна частина якої місцеві вибори проігнорувала.

Але на той час вже була вибудована президентська вертикаль Петра Порошенка (яку спочатку у районі представляли такі одіозні особистості, як Сергій Киркевич, а пізніше – Микола Петрушко, обоє – фігуранти розслідувань) і парламентська горизонталь, яку у нашому окрузі представляв депутат від президентської команди Василь Яніцький. Відтак був певний паритет між «порошенківськими» і «тимошенківськими», хоч якийсь механізм стримувань і противаг.

Окрім того, третьою силою виступала потужна команда Політичної партії «Воля», яка через недотримання попередніх домовленостей лідером місцевої «Батьківщини» Богданом Микульським, зайнявши на місцевих виборах друге місце, лишилася абсолютно обеззброєною опозицією. А Богдан Микульський, ставши міським головою, об'єднався з тими, проти кого «воював» він і його команда 5 років перед виборами, і взявся «топити» неугодних підприємців, поділивши місто чітко на «своїх» і «чужих». Це замість того, аби дбати про підтримку малого та середнього бізнесу і залучати в дотаційне на 60% місто інвестиції.

Система, яка проіснувала чотири роки, почала ламатися навесні 2019. Ніхто не очікував, що в другому турі президентських виборів опиниться Володимир Зеленський та Петро Порошенко. «Батьківщина» бачила там тільки свою лідерку, яка після оголошення результатів першого туру була настільки пригноблена, що навіть не спромоглася дати чітку команду своєму партактиву, що їм робити у другому турі. Але вони і самі швидко зорієнтувалися і помітно «позеленіли». Це не були голоси за Володимира Зеленського, це були голоси проти Петра Порошенка. Відкрито і публічно у Дубровиці підтримала кандидата «Зе» і партія «Воля», яка має потужні фракції у Дубровицькій міській та Дубровицькій районних радах.

Після перемоги Володимира Зеленського система перезавантажилася. У таборі «порохоботів» почалася справжня паніка, всі решта видихнули з полегшенням: «нарешті до влади прийшли наші»… Але після того почався розбір польотів – хто кому «своїйший». Адже на кону – посади в обласних і районних державних адміністраціях. І як в Офіс президента ходили ходаки зі своїми пропозиціями щодо призначень, так само до його представників на місцях двері в офіси не закривалися. Але на Банковій були інші пріоритети: важливо було закріпити успіх і, не чекаючи чергових парламентських виборів, розпустити Верховну Раду.

Дубровиччина в очікуванні призначення голови райдержадміністрації

«ФАКТОР ЗЕЛЕНСЬКОГО» НА ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРАХ У ДУБРОВИЦІ НЕ СПРАЦЮВАВ

Увесь час було очевидно, що найбільш ймовірними претендентами на мандат від нашого округу виглядали чинний на той час депутат Василь Яніцький, та відомий благодійник Віктор Мялик. Але потужна «ЗеКоманда» виставила третього потенційного переможця – відомого підприємця і невідомого політика Володимира Рашовського. Очікувалося, що він пройде за рахунок бренду партії. Втім, старт кандидата від «Слуги народу» відбувся запізно і нагнати за один місяць рейтинг, який опоненти будували роками, було нездійсненною місією. Тож результат виявився очікуваним.

Серед двох найвірогідніших претендентів перемогу здобув Віктор Мялик, а проти Василя Яніцького зіграла його приналежність до надзвичайно токсичного блоку Петра Порошенка «Солідарність», ребрендинг якому у «Європейську солідарність» ніяк не допоміг, та оточення, яке він «отримав у спадок» після епохи Віктора Януковича. Між іншим, Віктор Мялик приєднався до групи Віктора Балоги у Верховній Раді під назвою «За майбутнє», до якої також увійшли такі відомі політики, як колишній голова Волинської обласної ради та бізнес-партнер Ігоря Коломойського - Ігор Палиця, колишня голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ірина Констанкевич, нардеп-мажоритарник з Володимира-Волинського, голова оргкомітету відомого фестивалю «Бандерштат» Ігор Гузь та співвласник фінансово-промислової групи «Континіум» Степан Івахів, який ще зовсім недавно підтримував Петра Порошенка, а перед тим встиг побувати у Партії регіонів. Всі четверо – з Волині. Загалом група налічує 22 нардепи. У таку частково волинську команду друзів нового президента України потрапив обраний дубровичанами Віктор Мялик. Тож очевидно, що «порошенківці» округу не будуть орієнтуватися на нього, а ось всі інші сили покладають великі надії. Комунікабельність і дипломатичність Віктора Мялика дозволила йому залишатися у позитивних стосунках і з дубровицькою «Батьківщиною», і з «Волею» і з новоствореною «Слугою народу».

Команда "Волі" підтримала "Слугу народу" на парламентських виборах

МІСЦЕВІ ВИБОРИ: НАСУВАЄТЬСЯ «БИТВА ПОКОЛІНЬ»

Тим часом, як у «Батьківщини» «В бой идут одни старики», «Слуга народу» робить ставку на молодь. За інсайдерською інформацією, очолити Дубровицьку райдержадміністрацію має намір 28-річний Роман Царик. Це повністю вписується в загальний тренд, який диктує «Слуга народу», адже однолітка Романа Царика вже очолила Міністерство освіти України. Тим більше, молодий новоспечений політик з хорошою освітою – закінчив юридичний факультет Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка, має лідерські якості та встиг показати себе у бізнесі. Також Роман Царик – співзасновник Громадської організації «Молодіжний альянс», яка відома дубровичанам лавочками в центральному парку. Донедавна «Молодіжний альянс» тісно співпрацював із міською радою в особі Богдана Микульського, та останнім часом між ними наче чорна кішка пробігла. Мабуть, дається взнаки вікова різниця…

Хоч потенційний голова Дубровицької райдержадміністрації має достатньо позитивних характеристик, все ж має і одну серйозну проблему – критичний брак кадрів. Ні для кого не секрет, що перед головами РДА стоятиме завдання організувати вибори в об'єднаних територіальних громадах, процес створення яких завершиться вже через рік. І для того, аби показати результати, потрібно мати ефективну команду в адміністрації. Навряд ставленик якісно нової сили «Слуга народу» зможе ефективно співпрацювати зі «старою гвардією». А своїх кадрів - кіт наплакав, небагатьох молодих хлопців, які до 30-ти років встигли заробити на елітні машини, вдасться зацікавити заробітною платою чиновника райдержадміністрації.

Єдиним варіантом, який може вирішити проблему кадрового голоду нової команди у Дубровицькому районі, може бути співпраця з «Волею», яка має досвід, має кадровий потенціал, і, що найголовніше, програма якої на 90% збігається з програмою «Слуги народу», а члени якої повністю підтримують політику нового президента України. Якщо такий тандем відбудеться – на наступних місцевих виборах може статися справжня маленька місцева «революція» і радикальна, докорінна та безповоротна зміна поколінь дубровицького політикуму, а відтак – і суттєві прогресивні зрушення, новий виток суспільно-політичного життя, нові проекти і досягнення. У протилежному випадку, якщо біля керма громади залишаться представники «старої гвардії», Дубровиччину чекатиме ще 5 років «сонного царства», які можуть закінчитися досить плачевно – визнанням громади неспроможною та перенесенням адміністративного центру у Сарни. Тож, як тепер модно казати: Думай-те…

Роман КОЛЮХОВ (спеціально для «Моя Земля – Моє Полісся»)

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!