Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ТЕПЕР ЗА ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО МОЖУТЬ ПОСАДИТИ ДО В’ЯЗНИЦІ

17 травня 2018 0

Проблема домашнього насильства дуже серйозний виклик для світового суспільства. З року в рік правоохоронці намагаються мінімізувати випадки домашнього насильства. Але, на жаль, викорінити його так і не вдається, незважаючи на всі зусилля.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЖАХЛИВА ДТП У КОЛКАХ: МОЛОДУ ДІВЧИНУ ЗБИВ НАСМЕРТЬ МОТОЦИКЛІСТ

Тільки за минулий рік працівниками Дубровицького відділення поліції до районного суду направлено 148 адміністративних протоколів про домашнє насильство. Проблема домашнього насильства є дуже серйозною. Кожен день поліція району фіксує в середньому до 3 фактів домашнього насилля, причому в 80% випадків жертвами стають саме жінки, однак лише 18% потерпілих погоджуються відстоювати свої права у суді.

6 грудня 2017 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами». Наступного ж дня, 7 грудня, депутати проголосували за закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Обидва закони передбачають жорсткіші покарання для кривдників та дозволяють нацполіції контролювати поведінку порушника, аби уникнути повторного насилля. Вперше в Україні ввели кримінальну відповідальність за домашнє насильство.

Що ж змінилося в законодавстві:

  • -Раніше кривдника могли тільки затримати на три години, тепер вже йому загрожуватиме від 150 годин громадських робіт або два роки в'язниці. Одним з головних змін стало те, що тепер домашнім насильством вважають не тільки побої, а й психологічний тиск, примус до інтиму або ж обмеження у фінансах на елементарні потреби.
  • -Поскаржитись на кривдника зможуть і ті, хто живуть в цивільному шлюбі. До речі, в цьому випадку покарання буде посилюватися.
  • -Також запроваджується кримінальне покарання за проведення аборту без згоди жінки. Примус до аборту без добровільної згоди потерпілої карається обмеженням волі на строк від п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
  • -Примушення до шлюбу або співжиття карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
  • -Згвалтування карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років. Посилено відповідальність за групове і повторне зґвалтування. Також, за всіма статтями посилюється покарання за домашнє насильство, яке здійснювалося в присутності дітей. Закон також передбачає обмеження можливості наближення кривдника до жертви насильства. Якщо насильницькі дії відбувалися по відношенню до дитини або в її присутності, злочинець позбавляється права спілкуватися і бачитися з дитиною.
переглядів: 604

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!