Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ТИСЯЧІ ДОЛАРІВ БОРГУ, ЯКІ БРАЛИ ВОНИ, А ВІДДАВАТИМЕМО МИ

27 вересня 2018 0

Україна домовляється про подальше кредитування з Міжнародним Валютним Фондом (МВФ). Що це означає і скільки вже винен світовому банку кожен з нас.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СПЛАТА ЄСВ НА РІВНЕНЩИНІ

Україна – не бідна країна, а пограбована. Після Революції Гідності і втечі Віктора Януковича в казні держави залишилось трохи більше 100 тисяч гривень, практично – нічого. Для уникнення соціально-економічної катастрофи новий Уряд був вимушений терміново брати у борг. Катастрофи і краху економіки вдалося уникнути, але борги України перед світовими кредиторами зросли в рази. І на сьогодні кожен українець, включаючи новонароджених, винен кредиторам вже понад 1600 доларів США. При цьому Україна залишається фінансово-економічною прірвою, а темпи росту економіки говорять про те, що до рівня якості життя 2013 року нам потрібно рухатися ще років 7.

Ми всі живемо в борг. Президент України називає великим досягненням і перемогою дипломатії домовленості з МВФ про надання кредитів Україні, їх ми отримали вже 5 за останні 4 роки. 19 вересня завершилися переговори щодо подальшої «співпраці» України та Фонду. Чому ми беремо слово «співпраця» у лапки? Спробуємо розібратися на побутовому прикладі. Уявімо, Ви вирішили взяти кредит на якісь свої потреби. У відділенні банку, в першу чергу, запитають у вас довідку про доходи. Адже банк має бути впевнений, що ви зможете повернути борг. Важко назвати вас (боржника) і банк (кредитора) рівноправними партнерами. Адже банк надає вам гроші у борг і заробляє на відсотках. Та ж сама ситуація з Україною і МВФ, який, по суті, є світовим банком. Кредитор має бути впевнений у тому, що боржник, Україна (а це кожен із нас, а не абстрактна влада) зможе віддати цей борг. Саме тому умови МФВ не спрямовані на покращення соціально-економічного становища України, це лише гарантії того, що ми зможемо погасити свій борг.

Отже, чим ми пожертвували на цей раз, аби отримати наступний кредит.

ЦІНА НА ГАЗ

Основною вимогою кредиторів є підвищення ціни на газ для населення. Зросте вона на 23% вже з 15 жовтня. Це безкомпромісне питання. В Уряді, щоправда, є ідея-фікс. Пропонується забезпечити населення газом власного видобування. Україна видобуває 16,2 мільярди кубів газу, а населення споживає 10,9. Це дало б можливість продавати газ населенню по тарифам, нижчим ринкових. Втім, такий варіант не влаштовує НАК «Нафтогаз», оскільки, як посередник, ця компанія отримує 1,9% «накрутки» і не бажає втрачати ці доходи. В самому «Нафтогазі» вважають, що сценарій, запропонований Урядом, збереже корупційну складову на рівні облгазів і пропонують повну лібералізацію ціни на газ, тобто – вільний ринок. Як відомо, більшість облгазів належать одіозним українським олігархам. Тому дивна схема виходить: кредити брав Уряд, ціни на газ піднімуть для нас, а зароблять на цьому олігархи.

КОРУПЦІЯ

Два нових антикорупційних органи України – Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Національне агентство запобігання корупції (НАЗК) мають досить напружені стосунки між собою. Воно і не дивно, адже НАБУ підконтрольне МВФ, а на НАЗК має вплив президентська вертикаль. Вимога кредиторів – власний, незалежний від української влади антикорупційний орган в Україні. По-суті, кредитор вимагає втручання у внутрішні справи України. Адже НАБУ – силовий орган, який має право порушувати кримінальні провадження, проводити обшуки і арешти тощо. МВФ домагається розширення повноважень НАБУ, зокрема, щодо перевірки електронних декларацій.

ЗБАЛАНСОВАНИЙ БЮДЖЕТ

МФВ вимагає збалансованого бюджету України. Це означає, що навряд кредиторам сподобається ідея збільшення дефіциту в українському бюджеті 2019. А для того, щоб скоротити дефіцит – десь потрібно скоротити видатки. Що постраждає в першу чергу – медицина, освіта чи обороноздатність – можна поки лише здогадуватися.

РЕФОРМА МИТНИЦІ І ФІСКАЛЬНОЇ СЛУЖБИ

МВФ також виступає за реформу цих двох установ, адже вважається, що через корупцію на митниці і у фіскальній службі Україна недоотримує десятки мільярдів гривень до бюджету.

Ось такі неоднозначні умови отримання наступного кредити від МВФ. Варто пам'ятати, що у випадку невиплати боргів Україну може очікувати дефолт. Це означає, що борги спишуть. Але після того міжнародні кредитори не нададуть жодної копійки допомоги.

Роман Колюхов

переглядів: 484

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!