Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ТИЖДЕНЬ ПОЛІССЯ 21. 10. 2018

21 жовтня 2018 0

У РІВНОМУ ГОРІВ АВТОМОБІЛЬ

Пожежа сталася сьогодні, 21 жовтня, близько 5 години ранку. До рятувальників надійшло повідомлення, що у м. Рівне по вул. Ясна горів автомобіль «Шкода Октавія». Рятувальники виїхали на місце події, де господар намагався сам загасити вогонь у авто, використовуючи підручні засоби. Внаслідок пожежі пошкоджена електропроводка відсіку двигуна, капот, попереднє праве колесо, попереднє праве крило автомобіля. З людей ніхто не постраждав.

ВОЛИНСЬКЕ ПОЛІССЯ

Новий інвестор розпочинає свою діяльність. Малородючі землі волинського Полісся зацікавили інвестора з Рівненщини – Петра Троцького, який зацікавлений в оренді земель поліських територій для вирощування сільсьгосподарських культур. Зокрема, в Зарічненському районі Рівненщини агропідприємство дало «нове життя» поліським землям, відновило меліоративні канали, наповнює місцеві бюджети, справно розраховується з пайовиками та бере участь у соціальному житті територій. Півроку тому в Любешівському та Камінь-Каширському районах було зареєстровано ТОВ «Стохід Нова Агро» - підприємство, яке уже офіційно оформило 1,5 тис га земель, почало вирубку самосійних лісів та чагарників, обробіток ріллі. Агропідприємство планує розширювати свої потужності, залучати більше земель у виробництво. Зі слів Петра Троцького, планується укладати соціальні договори з сільськими головами та старостами, згідно з якими щороку підприємство буде спрямовувати від 50 до 100 тис грн. на соціальні потреби місцевих жителів. Підприємство інвестора уже опрацьовує документи щодо оренди 5,3 тис. га землі у Любешівському району. Частина з них обробляється. Це 500 га ріллі. У планах – сівба соняшника. Спільно оглянули роботу техніки в полі, поспілкувалися із директором ТОВ «Стохід Нова Агро» Андрієм Дамаскіном, домовилися про подальші зустрічі.

НА РІВНЕНЩИНІ 15 НЕЛЕГАЛЬНИХ ЗАПРАВОК

Правоохоронні органи Рівненщини посилюють протидію нелегальній діяльності автозаправних станцій. Цьогоріч на Рівненщині викрито діяльність 15 підпільних автозаправних станцій, вилучено 83 тонни паливно-мастильних матеріалів, обладнання для їх розливу орієнтовною вартістю понад 2,4 млн гривень.На таких станціях реалізовується пальне сумнівної якості, без застосування реєстраторів розрахункових операцій, діяльність здійснюється без оформлення із працівниками трудових відносин та з іншими численними порушеннями законодавства. Окрім того, функціонування нелегальних автозаправних станцій і автогазозаправних пунктів призводить до забруднення земель, атмосферного повітря, створює значні загрози життю і здоров'ю громадян.

П'ЯНИЙ ЧОЛОВІК ПІДПАЛИВ БУДИНОК

Це сталося на Рівненщині. В с. Орлівка, Березнівського р-ну 19 жовтня, до пожежно-рятувальної слу.би надійшло повідомлення про те, що по вул. І. Франка палає будинок. Як виявилося, пожежу влаштував п'яний господар, підпаливши свою кімнату. В пожежі ніхто ен постраждав, але вогонь пошкодив речі домашнього вжитку.

МАРК ТА МІЛАНА – НАЙПОШИРЕНІШІ ІМЕНА

В Дубровицькому районі найпоширенішими іменами, які давали дітям є Марк, Матвій, Давид, Назар для хлопчиків, а також Софія, Мілана, Злата, Соломія для дівчаток. Рідковживані та незвичні імена дітей: серед хлопчиків - Асіф, Афанасій, Дамир, серед дівчаток - Ліна, Сара, Лія. Нагадуємо, що в рамках пілотного проекту Міністерства юстиції України передбачено прийняття працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану документів, необхідних для проведення державної реєстрації народження дитини та видачу свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому відділенні Дубровицької центральної районної лікарні. Так, за 9 місяців цього року такою послугою скористалося 144 особи. Слід нагадати майбутнім батькам, що відповідно до статті 144 Сімейного кодексу України на батьків покладається обов'язок невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Невиконання цього обов'язку є підставою для покладення на них адміністративної відповідальності.

ЦЬОГОРІЧ МАЙЖЕ 30 ТИС. ЖИТЕЛІВ РІВНЕНЩИНИ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

За 9 місяців цього року працевлаштовували 26,6 тисяч жителів Рівненщини. При цьому 67% з них працевлаштовано оперативно до набуття статусу безробітного. Із загальної чисельності, за направленням служби зайнятості працевлаштовано 6,4 тис. осіб, які мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у тому числі 354 особи з інвалідністю. На нові робочі місця із здійсненням компенсації витрат роботодавцю у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 537 безробітних громадян, у тому числі 276 осіб із числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці та 261 особа, яка працевлаштована на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. За направленням державної служби зайнятості професійне навчання проходили 6,1 тис. безробітних. У громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 3,8 тис. осіб. 6,8 тис. роботодавців поінформували центри зайнятості області про наявність 32,7 тис. вакансій. Обласною службою зайнятості укомплектовано 25,9 тис. (79,3%) вакансій. Станом на 1 жовтня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних в центрах зайнятості області становила 12,0 тис. осіб, з них 6,6 тис. осіб (55%) становили жінки,4,1 тис. осіб (34%) – молодь у віці до 35 років, 6,5 тис. осіб (54%) – особи, які проживають у сільській місцевості. На початок жовтня 2018 року 9,5 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю, середній розмір якої у вересні 2018 року становив 1995 грн (у вересні 2017 року – 1669 грн).

ДВІ ГРОМАДИ ОБ'ЄНАЮТЬСЯ

Вараш та Заболоття перейшли до наступного етапу процесу приєднання. 19 жовтня на сесіях обох місцевих рад депутати схвалили проекти рішень про добровільне приєднання. Тепер відповідні документи має перевірити Рівненська облдержадміністрація та надати щодо них свої висновки. Експерти Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування здійснюють супровід цього процесу від самого початку та консультують представників місцевих рад.

ДУБ, ЯКОМУ 1000 РОКІВ

Унікальний дуб, якому більше тисячі років стоїть у селі Вітковичі, що на Березнівщині. Місцеві жителі запевняють, він має сильну цілющу енергетику та його історія оповита багатьма легендами. Мешканці хочуть зберегти цю історичну пам'ятку, та щоб дуба-прадіда, як його називають у народі, внесли у реєстр найстаріших дерев України.

переглядів: 412

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!