Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ТРАДИЦІЙНЕ РІЗДВО: 7 СІЧНЯ СВЯТА МОЖЕ Й НЕ БУТИ! (ОПИТУВАННЯ)

08 січня 2019 0

В мережі інтернет активно коментують та обговорюють про те, що Різдво Христове, яке ми звикли святкувати 7 січня, можуть перенести на інший день.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: СВЯТКУВАТИ РІЗДВО ДОВЕЛОСЯ В ЛІКАРНЯНІЙ ПАЛАТІ...

Митрополит новоствореної Православної церкви України Епіфаній заявив телеканалу «ЗІК», що українці можуть відзначати Різдво за григоріанським календарем 25 грудня, а не 7 січня. Проте, це відбудеться лише за згоди українського народу.

"Більшість помісних православних церков святкують Різдво за новим, григоріанським, календарем. І ми це можемо робити у майбутньому, якщо це буде сприймати український народ. Якщо церква побачить, що більшість православних християн в Україні готові сприйняти це, хочуть святкувати саме за новим стилем, тоді не виникне жодних проблем", – наголосив Епіфаній.

За його словами, зараз важко передбачити, скільки років потрібно для того, аби Україна перейшла на святкування Різдва 25 грудня.

Що думають з цього приводу жителі Дубровиччини:

Ганна Петрівська, журналіст: «Більшість людей, з якими я обговорювала це питання, сходяться зі мною в думці, що святкувати Різдво варто з усім Європейським світом. Однак, вибір все ж таки за більшістю українців. Як на мене, цілком правильно, коли спочатку закінчується піст Різдвом, а вже потім всі гучно святкують настання Нового року».

Олександр Лавор, директор Дубровицького будинку культури: «Останнім часом навколо цього питання з'явилося чимало спорів, конспірологічних версій, тверджень. Не буду розказувати про них усіх – їх є чимало в інтернеті. Наша родина притримується давніх традицій святкування Різдва -7 січня, Нового року - 14 січня і т.д., тобто так, як святкували століттями наші предки. Це якщо коротко. Адже на цю тему можна говорити довго і багато».
Тамара Петрушко, депутат міської ради: «На мою думку так буде краще. Для мене це пов'язано з постом. Спочатку народився Христос, люди постяться в період до Різдва святкують найвеличніше із свят Різдво Христове, а потім Новий рік. Думаю так було б правильніше. Христос один і його народження всі мають святкувати в одному числі

Оксана Різанович, керівник відділу контенту і маркетингу в інтернет-магазині iLounge: «Особисто я проти зміни дати святкування Різдва. Ця дата особлива для всієї моєї родини і перелаштуватися буде неможливо. Український народ буде проти таких змін, поставиться дуже категорично, особливо старше покоління».
Віталій Сорока, адвокат: "На мою думку, то потрібно. Адже 25 грудня Різдво святкує вся Європа і це також означатиме рух в європейську спільноту. Зрозуміло, що реакція населення буде неоднозначною. Старше покоління сприйматиме це важко".

Отож, варто чи ні змінювати дату святкування Різдва Христового? Діліться своїми думками в коментарях. Нам цікава думка кожного з вас.

переглядів: 429

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!