Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

У ДУБРОВИЦІ ВИНИКЛА ЗАГРОЗА ЕКОЛОГІЧНІЙ БЕЗПЕЦІ

13 липня 2021 0

На території Дубровицької територіальної громади розташовані чотири контейнеризовані та заборонені до використання засоби захисту рослин, які потребують утилізації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДУБРОВИЧАНИ НЕ ОТРИМАЛИ ДІЛЯНОК ДЛЯ ВЕДЕННЯ ГОСПОДАРСТВАПро це стало відомо 8 липня під час дванадцятої чергової сесії Дубровицької міської ради восьмого скликання зі слів Юрія Яременка – заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

Отруйні хімречовини знаходяться у полімербетонних контейнерах на складах бувшої Сільгоспхімії: 2 контейнери – вагою 1095 кг. в Дубровиці (район залізничного вокзалу); 2 контейнери – вагою 976 кг. на території бувшої Трипутнянської сільської ради (хімсклади).

(Полімербетонні контейнери в яких знаходяться отруйні речовини).

Для того, аби ліквідувати цю потенційну загрозу екологічній безпеці, Дубровицька міська рада "увімкнула" захист у вигляді змін до рішення міської ради №78 від 24 грудня 2020 року «Про Програму охорони навколишнього природного середовища на території Дубровицької міської ради на 2021 рік».

(Полімербетонні контейнери в яких знаходяться отруйні речовини).

У рамках програми міськрада планує транспортувати та утилізувати заборонені до використання хімічні засоби захисту рослин. Орієнтовно сума витрат оцінюється приблизно в 100 тис. грн.

За інформацією Дубровицької міськради, виконавцем робіт стане ТОВ «Еко Нова», яке зареєстроване в місті Баранівка Житомирської області.


Щодо діяльності ТОВ «Еко Нова» відомо, що в 2017 році за результатами перевірки додержання ліцензійних умов поводження з небезпечними відходами Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, прийнято рішення від 06.10.2016 № 367 про анулювання ліцензії ТОВ «Еко-Нова»:

"В порушення вимог пункту 12 Ліцензійних умов відсутня припливно-витяжна вентиляція.

Встановлено, що експлуатація утилізатора не здійснюється через відсутність у підприємства дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що свідчить про неможливість ліцензіата здійснювати заявлені ними види операцій поводження з небезпечними відходами, у тому числі утилізацію непридатних та заборонених до використання пестицидів та агрохімікатів.

В порушення вимог частини 6 пункту 11 Ліцензійних умов підприємством не надано відомість про наявність власних або орендованих виробничих площ (приміщень).

В порушення вимог частини 4 пункту 17 Ліцензійних умов не надано реєстрової карти об'єкту утворення, оброблення та утилізації відходів.

(Джерело: офіційний сайт Мінприроди).

Єдиним підприємством на Україні ТОВ «Еко Нова» заявлено здійснення утилізації непридатних до використання та заборонених відходів пестицидів та агрохімікатів, що мало б здійснюватись на утилізаторі УТ3000Д, проте через відсутність дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря експлуатація утилізатора є забороненою, на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27.03.1996 «Про затвердження Порядку вилучення, утилізації, знищення та знешкодження непридатних до використання або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них» підприємство для здійснення вищезазначеної діяльності повинно було мати науково-технічну експертизу технології утилізації, знищення та знешкодження непридатних до використання або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів та тари від них, погоджену з Фондом держмайна, МОЗ, ДСНС, Національною академією наук та затверджену в Мінприроди.

(Джерело: офіційний сайт Мінприроди).

В порушення вимог даної постанови на підприємстві відсутня вищезазначена технологія утилізації, знищення та знешкодження непридатних до використання або заборонених до використання пестицидів і агрохімікатів". йдеться в офіційному повідомленні Мінприроди. (Від 24 квітня 2017 року).


На офіційному сайті товариства з обмеженою відповідальністю «Еко Нова» вказано, що строк дії ліцензії в сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізація) закінчився 15.05.2018 року.

За інформацією інспекційного порталу ТОВ «Еко Нова» (код: 38541812) здійснює такі види діяльності:

 • 38.21 (Основний) Оброблення та видалення безпечних відходів;
 • 46.77 Оптова торгівля відходами та брухтом;
 • 49.41 Вантажний автомобільний транспорт;
 • 38.22 Оброблення та видалення небезпечних відходів;
 • 38.32 Відновлення відсортованих відходів;
 • 39.00 Інша діяльність щодо поводження з відходами;
 • 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення;
 • 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля.

Ліцензію ТОВ «Еко Нова», станом на 2021 рік має лише на зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки).

У зв'язку звищенаведеною інформацією виникає ряд питань:

 • хто рекомендував Дубровицькі міській раді ТОВ «Еко Нова», як виконавця робіт;
 • хто з працівників міськради займався моніторингом діяльність ТОВ «Еко Нова»;
 • чи володіє юридичний відділ міськради інформацією, яка є недоступною для широкого загалу.переглядів: 1.9K

оцінити:

 • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!