Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

УКРАЇНА БЕЗ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ДЛЯ НАСТУПНОГО ПОКОЛІННЯ УКРАЇНЦІВ

13 квітня 2018 0

Щороку у світі та Україні відзначають день боротьби із захворюванням на туберкульоз. В поточному році тижневик боротьби з туберкульозом проводився під гаслом : "Україна без туберкульозу для наступного покоління українців".


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СНІД - ЧУМА ЦЬОГО СТОЛІТТЯ

Незважаючи на тенденцію до зниження рівня захворюваності, епідситуація з туберкульозу в Рівненській області залишається нестійкою. Рівень захворюваності на туберкульоз у області знизився за 2017 рік на 15 % у порівнянні з 2016 роком, показник становить 41,9 на 100 тис. населення : за 2017 рік зареєстровано 305 нових випадків туберкульозу.

Рівненська область знаходиться на 6-му місці по Україні за розподілом областей у напрямку зростання показника захворюваності на бацилярний туберкульоз. Показник захворюваності на бацилярний туберкульоз у Дубровицькому районі перевищує обласний показник.

Протягом останніх років знижується смертність від туберкульозу, а саме це є маркером сприятливого прогнозу щодо епідеміологічного стану туберкульозу. Щорічно по Рівненській області від туберкульозу помирає 60- 100 осіб, більшість з яких працездатного віку. Щомісяця помирає близько 5-8 осіб.

Найбільшу і без перебільшення глобальну загрозу становить туберкульоз із множинною лікарською стійкістю. У Рівненській області майже кожен 9-й з вперше виявленим бацилярним туберкульозом має мультирезистентну форму туберкульозу, а кожен 10-й хворий має супутню ВІЛ- інфекцію.

Туберкульоз - це інфекційна хвороба, що викликається мікобактеріями туберкульозу. Ця хвороба вимагає тривалого комплексного лікування та реабілітації хворих. Але туберкульоз виліковний при умові проходження своєчасного обстеження та в повній мірі проведеного лікування, яке в нашій країні є безкоштовним. Туберкульоз може вражати людей будь - якого віку та економічного статусу.

Збудник туберкульозу має два теплокровних господарів і відповідно два джерела : людська популяція (хворий на відкриту форму туберкульозу - людина, яка виділяє паличку Коха у зовнішнє середовище) і тваринний світ - переважно це худоба.

Для людини небезпечні всі види мікобактерій, які можуть передаватися від хворої людини чи тварини. Але найбільше епідеміологічне значення має людський вид туберкульозу. Його поширеність значна : 95-98 % штамів, що їх виявляють у хворих припадає на цей вид.

Збудник туберкульозу поширюється головним чином крапельним шляхом. Дрібні крапельки можуть деякий час перебувати у повітрі і їх безпосередньо вдихають люди, що оточують хворого, котрий виділяє бактерії. Більші крапельки осідають на різних поверхнях, висихають, а мікобактерії туберкульозу змішуються з пилом. Крапельне зараження настає переважно при тісному і тривалому спілкуванні з бацилярним хворим. Другий за значенням шлях зараження аліментарний. При цьому збудник інфекції потрапляє в організм із харчовими продуктами, в основному з молочними, що були виготовлені з порушенням технології термічної обробки молока.

Зараження мікобактеріями туберкульозу контактним шляхом внаслідок безпосереднього контакту з інфікованим матеріалом можливе в осіб певних професій та в осередках, де проживають хворі з низьким рівнем санітарної освіти.

Безумовне епідеміологічне значення має здатність мікобактерій до тривалого виживання у зовнішньому середовищі та стійкість до різних фізичних і хімічних агентів. У воді мікобактерії зберігаються до 5 місяців, у вуличному пилу до 10 років. Ультрафіолетові промені вбивають мікобактерії через 2-3 хвилини.

Стійкі мікобактерії до низьких температур: при - 20 ° С вони зберігають життєздатність протягом 7 днів. Попадаючи із слиною хворих на траву, збудники туберкульозу виживають до 2 місяців, на поверхні грунту протягом року.

Спочатку туберкульоз протікає непомітно, але якщо у Вас: погане самопочуття більше 2 — 3-х тижнів; кашель і підвищена температура тіла; втома і поганий апетит, потрібно негайно звертатися до лікаря!

Вказані симптоми можуть бути причиною і інших захворювань, але не потрібно виключати і туберкульоз. А тому не треба займатись самолікуванням, а потрібно звернутись до лікаря. Щоб діагностувати туберкульоз потрібно попередньо провести дослідження мокротиння на наявність бактерій туберкульозу та провести рентгенографію органів грудної клітки.

Найефективнішим методом профілактики туберкульозу у дітей є вакцинація та ревакцинація вакциною БЦЖ. Первинна вакцинація проводиться здоровим дітям на 3-5-у добу життя людини. Ревакцинація проти туберкульозу проводиться БЦЖ вакциною дітям у віці 7 років з негативним результатом проби Манту.

Не менш важливі такі профілактичні заходи як дотримання правил особистої гігієни, термічна обробка продуктів, особливо молочних, повноцінне харчування, уникнення шкідливих звичок ( вживання алкоголю, тютюну та наркотичних речовин), уникнення стресових ситуацій. Потрібно вести здоровий спосіб життя та своєчасно проходити медичні огляди.

Бережіть своє здоров'я та здоров'я своїх близьких! І пам'ятайте, що найкраще лікування — це профілактика. Не нехтуйте щорічними профілактичними медоглядами. Приділіть собі трішки уваги і знайдіть час відвідати Вашого сімейного лікаря!

переглядів: 365

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!