Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

В ЛІЦЕЇ УСПІШНО СТАРТУВАВ ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ (+ВІДЕО)

12 вересня 2018 0

В минулому навчальному році активісти Дубровицького НВК «Ліцею-школи» за підтримки адміністрації закладу ініціювали екологічний проект – запровадили у своєму закладі роздільний збір вторсировини.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УЧЕНЬ НА "МІЛЬЙОН", АБО ЯК ОБХОДИТЬСЯ БАТЬКАМ ЗІБРАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ

Мета проекту – навчити дітей сортувати сміття, пояснити, чому це так важливо, та який позитивний ефект матиме для екології. В українців раніше не було звички сортувати сміття – в один контейнер йшли і побутові відходи, які швидко гниють та не становлять шкоди для екології, так і відходи з пластику, скла, гуми, металів, які взагалі не розпадаються століттями і з року в рік наближають нашу планету до екологічної катастрофи, забруднюючі собою грунт та світовий океан. Тому в цивілізованому світі давно вирішують проблеми утилізації і переробки сміття – працюють переробні заводи, створюються проекти з очищення океанів та інших водойм. Але первинною ланкою у ланцюгу екологічного благополуччя є кожна людина і її екологічна свідомість. Саме вихованням екологічної свідомості і займаються у Дубровицькому ліцеї.

Починали діти на голому ентузіазмі – вторинну сировину збирали у картонні коробки і кошики для білизни. Але дуже швидко масштаби стали такими, що потребували контейнерів для збору відходів. У їх придбанні допомогла Громадська організація «СИЛА ВОЛІ», адже благоустрій і охорона довкілля – один із напрямків, яким займається Організація.

ГО «СИЛА ВОЛІ» закупила комплект контейнерів та допомогла налагодити контакт з базою прийому вторинної сировини. Після першої здачі зібраного діти залишилися задоволеними, адже, зробивши добру справу, вони ще й отримали перші власно зароблені кошти, які пішли на заправку принтерів у ліцеї та інші учнівські витрати.

Від реалізації такого проекту з рештою виграють всі. Адміністрація закладу має конкретні результати виховного процесу – учні звикли роздільно збирати сміття. Ліцеїсти вмотивовані цим займатись, адже це хоч і невеличкий, втім, заробіток для інших корисних ініціатив. Задоволені і підприємці, які займаються прийомом та переробкою сировини – адже для них ліцей став одним із основних постачальників. Виграє з рештою і місто, оскільки, Дубровицький НВК започаткував пілотний екологічний проект – приклад для інших навчальних закладів. Але більше всіх виграє наша природа. Адже замість того, щоб валятись у парках та на пляжах – скляні та пластикові пляшки цілеспрямовано їдуть на переробку.

Все більше і більше ліцеїстів долучаються до корисного екологічного проекту, тому найближчим часом його керівники планують розжитися ще одним комплектом контейнерів.
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!