Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

В ПОШУКАХ КРАЩОГО ЖИТТЯ!

09 квітня 2019 0

Українці поступово перетворюються на націю трудових мігрантів.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: ХВОРІ ДІТИ - БІДНА ДЕРЖАВА.

Ще кілька років тому з України виїжджали по кілька чоловік. Та на сьогоднішній час це явище є масовим. І прикро, що здебільшого тікає з країни молоде покоління, яке могло б бути надійним тилом майбутнього в нашій державі. Та й не лише молодь ринула за кордон, в пошуках роботи та гідної оплати праці з України їдуть і люди середнього віку та пенсіонери.

Серед українських заробітчан чимало випускників навчальних закладів, молоді спеціалісти, які зіткнулися в Україні з неможливістю реалізації за фахом. Адже, зараз дуже важко отримати роботу за фахом. Тому відразу, після отримання диплома, молоді хлопці та дівчата тікають за кордон.

На кінець 2018 року на постійній основі за межами України працювало 3,2 млн громадян країни. В цілому в міграційному процесі щорічно беруть участь на непостійній основі в середньому від 7 до 9 млн осіб, а найбільша кількість заробітчан спостерігається у Польщі. Також, лише 1 мільйон українців у Польщі працює офіційно, причому з них всього 300 тисяч сплачують соціальні внески. А скільки ще українців працюють в Чехії, Німеччині, Угорщині, Ірландії…

Кількість бажаючих працювати в Польщі за чотири роки зросла більше ніж у два рази. При цьому мінімальна оплата праці в цій країні становить 503 євро на місяць, а середня – 1 тис. 498 євро. В Італії середня зарплата коливається в межах 4 тис. 507 євро, в Німеччині – від 1 тис. 498 до 5 тис. 454 євро. В Іспанії в залежності від роботи українці отримують від 858 до 3 тис. 387 євро на місяць.

Зрозуміло, що найчастіше українці наважуються їхати в інші країни на заробітки через більш високий рівень оплати праці. Також, крім гідної оплати люди звертають увагу на законність працевлаштування та умови праці. Важливим критерієм є сфера зайнятості. Хоча, найчастіше це низькокваліфікована праця: для жінок – хатня робота, для чоловіків – будівельні роботи або виробництво та сезонна робота.

Запитавши в наших земляків з Дубровиччини, чому саме вони змушені їхати з рідної Батьківщини та що чекає Україну в найближчі роки, отримали відповідь:

Діма Твардовський, (працює за кордоном): «Набридло це життя на Україні, де працюють за копійки. Майбутнього не побудуєш, і страшно, що дітей чекає далі. Вибори минули, а ніякого толку немає. Кандидати міряються незрозуміло чим. І так буде далі, люди просто озвіріли від цієї ситуації.»


Людмила Місько, (працює за кордоном): «Люди виїжджають, бо в Україні не можна прокормити сім'ю, вивчити дітей. І якщо в нас в Україні нічого не зміниться, то люди заберуть сім'ї та повиїжджають за кордон. Для таких як я в нашій стороні вижити і прогодувати одній трьох дітей з нашиим законами неможливо. Вимушена кидати дітей і їхати заробляти, щоб їх прогодувати, одягти та вивчити.»




Роман Колюхов, журналіст інтернет-видання «Волинь-24»: «Україну покидають не просто українці, а економічно активне населення. Це студенти, молоді фахівці, підприємці. Всі ті, хто мав би будувати нашу Україну і розвивати економіку. Але вони не бачать тут переспективи. У сільській місцевості, у маленьких містах ситуація взагалі катастрофічна. Взяти до прикладу Дубровицю і Дубровицький район. Багато моїх знайомих виїхало – хто на постійне місце проживання в інші міста, хто на тимчасову роботу за кордоном. І ще багато хто збирається виїжджати. У великих містах ситуація не краща. Люди, переважно молодь, виїжджають за кордон. Зокрема, серед моїх друзів у м. Луцьк дуже багато бажаючих покинути Україну і планують виїхати при першій можливості. Їхню нішу заповнюють приїжджі із сіл та містечок. Але загалом, кількість економічно активного населення України стрімко скорочується. Для цього і перепису населення не потрібно – подивіться на коло свого спілкування і ви побачите, як багато у вас знайомих вже за кордоном або «сидять на валізах». Чому це відбувається? Нам розказують про великі зміни в країні. Але вибори показали – ці зміни відчули на собі лише 15 % населення. Інших 85 % українців не влаштовує те, що відбувається у державі. На мою думку, причиною є відсутність боротьби з корупцією, якою пронизана вся вертикаль влади. Корупція заважає розвиватися економіці, вона знищує будь-які перспективи реалізуватися в Україні молодим спеціалістам. Тому молодь обирає ті варіанти, де бачить можливість реалізувати себе вже зараз, а не чекати покращення ще 10-15-20 років. Що чекає Україну? 30 % за Зеленського – це свідчення лише одного: довіра до чинної влади критично низька і швидше всього через місяць у нас буде новий президент, а восени – очевидно, що парламент та Уряд. Зараз ми маємо шанс на перезавантаження влади, але ми не маємо жодної гарантії того, що нова влада зможе радикально змінити ситуацію в країні у сфері економіки. Молодь, яка голосувала за В. Зеленського, швидка, вона очікуватиме і вимагатиме швидких і радикальних змін. І якщо їх не буде найближчим часом – ситуація ще більше загостриться. Всі втомилися чекати і втомилися слухати обіцянки. Я вважаю, дві найбільші політичні команди сьогодні мають ще шанси змінити ситуацію докорінно. Для цього потрібно створити «соціальний ліфт» для молоді у політиці, дати «зелене світло» новим ідеям та ініціативам, а основне – почати саджати корупціонерів, припинити «кумівство» і «договорняки», вивести економіку з тіні, дозволити бізнесу розвиватися, дати можливість українцям заробляти гідно вдома, щоб батьки могли бачити дітей не тільки на великі свята.»

Наталія Полякова, вчитель фортепіано та вокалу в дитячій школі мистецтв, (живе та працює в Білорусії): «З осені 2013 року я проживаю на території Білорусії, де працюю вчителем фортепіано та вокалу. Змушена була виїхати сюди, так як на той час роботи в Україні не мала. Точніше сказати, за роки свого навчання у коледжі культури я паралельно їздила виступати у Млинів, де мені запропонували роботу в будинку культури та години концертмейстера в музичній школі. Але згодом з'ясувалося, усіх скоротили. Мені запропонували лише 0.75 ставки в БК. На той час я отримувала би лише 900 грн зарплати, за які мала ще прожити та платити за житло. Згодом мене покликала з собою в Білорусію землячка, якій я дуже вдячна. Роботи багато, зарплата стабільна, надали службову квартиру. В Україні такого нема і до молодих спеціалістів відносяться дещо інакше, аніж в Білорусі. Якщо влада не прийме певних заходів щодо покращення становища держави, то можна сказати, що чисельність населення України скоротиться втричі. Українці виїжджають за межі своєї держави аби шукати кращого життя. Хочеться надіятись, що президент всілякими способами покращить політичний стан нашої Батьківщини. Роблю висновок, що проживати краще у Білорусі, але все-ж-таки, рідній дім – це Україна.»


Володимир Ліщук, (працює за кордоном): «Україну нічого не чекає – це точно. А виїжджають за кордон тому, що умови життя кращі і заробітна плата вища від нашої. Також ставлення людей зовсім інакше, можна сказати, відчуваєш себе європейцем.»

Як бачимо, більшість українців не бачить майбутнього в нашій державі, не впевнені в завтрашньому дні. Багато нинішніх трудових мігрантів - активні та ініціативні люди, які могли б залишитися в Україні, якби сподівалися на певний стабільний рівень достатку для своєї родини. І головним чинником свого виїзду на заробітки називають низьку заробітну платню. Також громадяни України втомилися чекати змін, тому вони самі змінюють своє життя. І з цим важко не погодитись!





переглядів: 1.1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!