Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

В УКРАЇНІ УДОСКОНАЛЕНО ПОРЯДОК ВИВЕЗЕННЯ ДІТЕЙ ЗА КОРДОН

05 листопада 2018 2

28 серпня 2018 року, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту дитини на належне утримання», який було прийнято Верховною Радою України 03 липня 2018 року.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА БІЛОРУССЮ

22 серпня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України», яка відповідно теж набрала чинності.

Метою внесення змін до законодавства у цій сфері, в першу чергу, є захист прав дітей. Водночас, аби враховувати інтереси обох з батьків удосконалено норму законопроекту щодо виїзду дитини, яка проживає в неповній родині.

Відповідно до запропонованих змін той з батьків, який проживає з дитиною, може самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду дитини за кордон за наявності заборгованості зі сплати аліментів іншого з батьків більше 4 місяців.

При цьому законопроект передбачає можливість виїзду дитини за кордон строком до 1 місяця з тим із батьків, з ким проживає дитина, не лише на лікування, навчання і відпочинок, але й з метою її участі в дитячих змаганнях, фестивалях, учнівських олімпіадах та конкурсах за кордоном, у тому числі в складі організованої групи дітей.

Варто зазначити, що раніше для цього потрібно було отримати нотаріальний дозвіл, чим часто користувалися боржники і шантажували колишніх дружину чи чоловіка, вимагаючи відмовитися від аліментів.

Також варто зауважити, що у зв'язку із змінами у цьому пункті, збалансовано права обох батьків. Тобто право виїхати ненадовго за межі України з малюком також отримає той з батьків, який не проживає з дитиною. Проте лише у випадку, коли він є добросовісним платником аліментів.

Для цього району необхідно звенутися з письмовою заявою до того з батьків, який проживає з дитино. Дозвіл має бути наданий впродовж 10 днів. В іншому випадку за спрощеним порядком у наказному провадженні таке рішення виносить суд.

Зауважимо, що за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України передбачена адміністративна відповідальність.

До того ж, якщо на громадянина накладено адміністративне стягнення за вчинення такого правопорушення, він тимчасово обмежується у праві на виїзд за кордон з дитиною. Строк такого обмеження становить 1 рік, окрім випадків наявності нотаріально посвідченої згоди на виїзд дитини другого з батьків.

Додатково повідомляємо, які документи представляються задля оформлення закордонного паспорта для дитини:

До 12 років – свідоцтво про народження, ІНН (за наявності), фото 10*15 – для немовлят! (обличчя займає 70 % світлини), або присутність дитини, і документи одного з батьків.

З 12 років – ті ж документи, але присутність дитини обов'язкова.

З 14 років – ID-паспорт, ІНН, документи одного із батьків.

З 16 років – паспорт, ІНН, якщо був – попередній закордонний паспорт (і пам'ятаймо – діти у віці від 16 років можуть подорожувати за кордон самостійно! Дозвіл другого з батьків чи його документи для оформлення паспорта дитині не потрібні).

Для дітей закордонний паспорт виготовляється на 4 роки. Для підлітків з 16 років – на 10 років.

Увага!

З 1 квітня ряд країн почали відмовлятися у в'їзді неповнолітнім, дані і фото яких внесені у закордонні паспорти батьків (чи одного з них), вимагаючи наявності окремого паспорта у дитини. Тому варто заздалегідь з'ясовувати умови в'їзду в країну майбутньої подорожі.

Валентина Іванюк

Головний спеціаліст із зв'язків з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Рівненській області

переглядів: 405

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (2)
06-11-2018 14:08:57

САМОМАМА

Повністю погоджуюсь з коментарем Віки Павловець ! все правильно написала ! До того ж , розвели в нашій країні з цими законами БЕЗБАТЬКІВЩИНУ ! І любий олень не боїться кинути жінку вагітною або вже з народженною дитиною ! Аліменти вигризаються зубами ! Особисто не знакомі, але чула і за її ситуацію , і за схожі ! І от що скажу - МУЖИКИ ПИШУТЬ ЗАКОНИ ДЛЯ МУЖИКІВ ! Дісно Віка написала шо жінка в нашій країні не захищена ! Он візьміть Італію ! Там жінка після розлучення забирає практично все ! Того і розводів мало ! І бігають ті мужики за жінками ! А в нас шо? оформився як безробітній ! Платить ті копійки а не аліменти ! і то ше добре якщо платить ! Цей закон тільки звучить гарно! а на ділі - толку з нього як з козла молока!!!

оцінити:

10 1
05-11-2018 19:09:29

Viktoria Pavlovets

Ехх... Як би ж це було б так легко‼️ Напишу це як мама 8 місячної дитини, в якої «батько» настільки «адекватний» що дозвіл на виїзд не дає бо просто йому так захотілось!
Так от:
Так, законодавство спростили! Але, в будь-якому випадку, потрібен адекватний батько. (Пишу про той випадок, коли дитина проживає з матір‘ю.)
Зіткнувшись з цим питанням, і починаючи займатися підготовкою документів, розумієш що наше законодавство як і було недосконале, таким і лишається.
(ЯКЩО ВИПИСУЮТЬ ДОЗВІЛ ОРГАНИ ОПІКИ)
Насамперед, в переліку необхідних документів є пункт «документ з місця реєстрації дитини». Щоб зареєструвати дитину, коли батьки розлучені, потрібен дозвіл батька(‼️ ), навіть якщо дитину хочуть зареєструвати на власній квартирі матері... Абсурдно, але це так. Привіт нашим депутатам які пишуть закони! А оскільки батько не дає дозвіл на виїзд закордон, дуже логічно що дозвіл на реєстрацію він теж не дасть. Для чого взагалі та «прописка» ніхто пояснити не може.
Йдемо далі... Навіть якщо є всі необхідні документи, якщо жінка принесла виписку з пошти про відправку рекомендованого листа «батьку» з проханням надати дозвіл, і комісія, розглянувши звернення (приблизно місяць часу) надала позитивне рішення, це ще не кінець. Висновок надсилається «батьку» і він може його оскаржити ще протягом 10 днів‼️
Зіткнувшись з даною ситуацією, розумієш що жінка, яка виховує дитину без «батька», в нашій країні зовсім не захищена!
Найбільш обурливим, і навіть образливим, є той факт, що органи опіки ще й мають прийти і перевірити як проживає дитина. Чи є в неї ліжечко, чи є стільчик для кормління і комод для речей. А якби й не було того ліжечка і дитина спала б з мамою? То що? Це означає що в дитини неналежні умови проживання? І ніхто не перевіряє того самого «батька» дитини, якому абсолютно на неї все одно. Навіть за умови, якщо він признає що йому на неї плювати, за умови що він нею не цікавиться і абсолютно не приймає ніякої участі, наше законодавство все одно вимагає незрозумілих «дозволів» від таких «недобатьків»!
ЯКЩО БРАТИ ДОЗВІЛ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ:
Це шлях простіший, але затяжний. Насамперед потрібно ПРАВИЛЬНО(!!) ГРАМОТНО (!!!) скласти позовну заяву! Не кожна її складе, і це не через відсутність/наявність диплому юриста, а через те, що в молодої мами, справи є і важливіші! Справа потрапляє на розгляд до суду.... Приходить ухвала про відкриття провадження... і почалося:
- Позов, - заперечення на позов - відзив на заперечення.. і бла бла бла...
І Да, це займе мінімум місяці 2-3!

Тому, передаю привіт тим, хто приймає ці такі «солодкі для слуху» але такі «сирі» закони!

оцінити:

13 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!