Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ВАКЦИНАЦІЯ - найбільш ефективний засіб профілактики інфекційних захворювань!

24 квітня 2019 0

Щорічно Європейський регіон ВООЗ відзначає Європейський тиждень імунізації для сприяння імунізації, яка є життєво необхідною для профілактики захворювань та захисту життя. Цього року тиждень імунізації проводиться з 24 по 30 квітня 2019 року.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: НЕ ВИСТАЧАЄ КОШТІВ НА ПРИДБАННЯ ІНСУЛІНУ! (+ВІДЕО)

Мета даного заходу привернути увагу до важливості профілактичних щеплень, адже вакцинація залишається найбільш ефективним інструментом захисту від інфекційних хвороб.

В Міністерстві юстиції України 4 червня 2018 року зареєстрований та набрав чинності наказ Міністерства Охорони здоров'я України від 18.05.2018 року № 947 "Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні". Даним наказом внесено зміни до Календаря профілактичних щеплень і зокрема обов'язкових щеплень. Щеплення за віком проводяться проти 10 інфекційних хвороб. Для створення колективного імунітету щорічно обов'язковими плановими щепленнями повинні охоплюватися не менше як 95% населення, яке підлягає на щеплення. Чим більше людей мають імунітет до тієї чи іншої інфекційної хвороби, тим менша ймовірність виникнення спалахів, епідемій. Одна не вакцинована людина добре захищена від інфекції завдяки іншим вакцинованим.

За календарем щеплень вакцинації для профілактики гепатиту В підлягають усі новонароджені. Для вакцинації дітей проти гепатиту В використовується схема: (1-ша доба) - 2-6 місяців життя дитини.

Щепленню для профілактики туберкульозу підлягають усі новонароджені діти, що не мають до цього протипоказань. Вакцинація проводиться на 3-5-ту добу життя дитини (не раніше 48-ї години після народження) вакциною для профілактики туберкульозу. Діти, які не були щеплені в пологовому відділенні, підлягають обов'язковій вакцинації в закладах охорони здоров'я за місцем проживання. Дітям, яким не виповнилося два місяці, щеплення проти туберкульозу проводяться без попередньої проби Манту. Після двомісячного віку перед виконанням щеплення дитині слід провести пробу Манту. Щеплення проти туберкульозу проводиться при негативному результаті проби.

Щеплення для профілактики дифтерії , правця та кашлюку проводяться за віком: у 2 місяці (перше щеплення), у 4 місяці (друге щеплення), у 6 місяців (третє щеплення) та у 18 місяців (четверте щеплення ). Щеплення проти кашлюку проводиться дітям до 6 років 11 місяців 29 днів. Ревакцинацію проти дифтерії та правця у 6 років проводять анатоксином дифтерійно-правцевим (АДП), наступну у 16 років - анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (АДП-м анатоксином). Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та епідпоказаннями, які раніше були щеплені, проводять АДП-м у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-м з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-м.

Вакцинація дітей для профілактики поліомієліту проводиться за віком у 2 місяці, 4 місяці, 6 місяців,18 місяців, 6 років та 14 років. Інактивована вакцина (ІПВ) для профілактики поліомієліту застосовується для перших двох щеплень, а при протипоказаннях до введення оральної поліомієлітної вакцини ( ОПВ) - для всіх наступних щеплень за цим календарем. Вакцина ОПВ застосовується для 3-6 -го щеплень ( щеплення за віком- 6 місяців, 18 місяців, 6 років та 14 років) за відсутності протипоказань. Дітям, які перебувають у сімейному оточенні, дитячих закладах закритого типу з ВІЛ- інфікованими або з особами, яким протипоказано введення ОПВ, щеплення проводиться виключно ІПВ вакциною. Але питання проведення щеплень таким особам вирішується виключно лікарем.

Вакцинація для профілактики гемофільної інфекції може проводитись моновакцинами та комбінованими вакцинами, що містять Hib – компонент. Щеплення для профілактики Hib- інфекції проводяться за схемою 2-4-12 місяців. Вакцинація проводиться дітям до 4 років 11 місяців 29 днів. У старшому віці вакцинація проти Hib- інфекції проводиться лише особам з групи ризику.

Вакцинація дітей для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи проводиться у віці 12 місяців. Друге щеплення - у віці 6 років. Перенесене захворювання на кір, епідемічний паротит чи краснуху не є протипоказанням до щеплення. На теперішній день щеплення проводяться комбінованою вакциною (КПК).

Наголошую на тому, що щеплення жителям м. Дубровиця проводяться: дітям - в щеплювальному кабінеті Дубровицької лікарської амбулаторії № 2, дорослим - в щеплювальному кабінеті Дубровицької лікарської амбулаторії № 1. Щеплення жителям сільської місцевості проводяться у щеплювальних кабінетах лікарських амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів за місцем проживання. Кабінети щеплень забезпечені протишоковими засобами та щеплювальним матеріалом. Медичні працівники, які допускаються до проведення щеплень мають сертифікати на право проведення щеплень та володіють необхідними теоретичними знаннями та практичними навичками.

На сьогоднішній день Дубровицький район в достатній кількості забезпечений вакцинами, закупленими за кошти державного бюджету для проведення щеплень проти вірусного гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця, кашлюку, кору, епідемічного паротиту, краснухи та гемофільної інфекції. Планові щеплення населенню проводяться безкоштовно.

Широке проведення вакцинації призвело до значного зниження захворюваності на інфекційні хвороби і смертності від них. А основною причиною загострення епідситуації при інфекційних хворобах, які керуються засобами імунопрофілактики, є зростання кількості людей, які не щеплені проти тієї чи іншої інфекційної хвороби в зв'язку з необгрунтованими протипоказаннями до вакцинації або відмовою від щеплень.

Пам'ятайте, що будь- яке захворювання легше попередити, ніж лікувати!

Завідувач відділення, лікар епідеміолог Ніна Котяш

переглядів: 618

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!