Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ВИБОРИ 2019: ПРОЦЕС В РІВНЕНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВЖЕ ПІШОВ

05 вересня 2018 22

Центр політичних досліджень «Острозька академія» та Фонд громадської дипломатії провели власний моніторинг політичної ситуації в Рівненській області. Де ми є, і куди рухаємося у політичній площині?


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "АМБАРНИЙ ЗАМОК" НА СІЛЬСЬКУ РАДУ?

Після зміни влади в Києві в 2014 р моноцентрична вертикаль «Партії регіонів» розсипалася, а їй на зміну прийшли конкуруючі політичні проекти - ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» і партія Блок Петра Порошенка «Солідарність» (БПП). Зміна влади в центрі привела до перерозподілу економічних і політичних активів в регіонах.

Рівненська область не належить до числа регіонів (таких як Львівська, Донецька або Дніпропетровська), де концентрація економічних активів призвела до формування еліт, які претендують на центральну владу. Політичний процес в області відображає боротьбу в центрі за контроль над регіоном і реакцією місцевих еліт на дії головних політичних гравців. Дії президента з метою відновлення моноцентричної вертикалі і протистояння таким діям в особі конкуруючих політичних гравців, перш за все Юлії Тимошенко, є сутністю цього процесу. На це вказують кілька тенденцій, які будуть визначати характер політичної боротьби в регіоні і впливати на результати президентських виборів 2019 року.

Так за чотири роки президентства Петра Порошенка в області тричі змінювався голова обласної державної адміністрації (ОДА) і чотири рази глава обласної ради. Остання зміна сталася в лютому 2018 року, коли на цю посаду був обраний член фракції БПП Олександр Данильчук, якого підозрюють в зв'язках з колишнім членом «Партії Регіонів» Володимиром Продивусом з приводу незаконного видобутку бурштину. Підтримка представника президентської партії нібито заснована на обіцянках з Адміністрації Президента про те, що в разі переобрання активні депутати можуть розраховувати на посади в центральних органах влади. Так чи інакше, напередодні виборів партія президента зміцнила свої позиції в обласній раді, де її перевага над фракцією ВО «Батьківщина» становить всього один голос. Обрання головою ради представника фракції БПП є сигналом лояльності більшості депутатів до чинного президента і, відповідно, їх готовності підтримувати Петра Порошенка на наступних виборах.

На відміну від Верховної Ради, в місцевих радах присутні позапарламентські партії. Так, крім чотирьох парламентських партій («БПП-Солідарність», ВО «Батьківщина», Об'єднання «Самопоміч» та «Радикальна партія» Олега Ляшка, в Рівненській обласній і міській радах присутні також ВО «Свобода», ВО «Громадський контроль», УКРОП і політична партія «Конкретних справ».

Більшість в обох радах належить «БПП-Солідарність», яка має 17 і 9 представників відповідно. Її головний конкурент - ВО «Батьківщина», контролює 16 депутатів в обласній і 8 депутатів в міській радах, ВО «Свобода» - 8 і 7 депутатів, «Радикальна партія» Олега Ляшка - 10 і 4, «Самопоміч» та партія «Конкретних справ» - по 6, а ВО «Громадський контроль» - по 5 депутатів.

Розподіл керівних посад в Рівненській обласній раді демонструє розстановку політичних сил в регіоні: голова обласної ради - Олександр Данильчук «БПП-Солідарність»; перший заступник голови обласної ради - Сергій Свісталюк («Радикальна партія» Олега Ляшка); заступник голови обласної ради Олексій Бучинський (ВО «Свобода»). Таким чином, контроль над регіоном здійснюється представниками «БПП-Солідарність» за підтримки «Радикальної партії» Олега Ляшка та ВО «Свобода». Відносини між цими фракціями засновані на короткострокових домовленостях. Під час майбутніх президентських і парламентських виборів не виключені конфлікти і ситуативні переформатування коаліції. Тим часом головний конкурент президента - ВО «Батьківщина», втративши посаду голови обласної ради, перейшла в опозицію.

Ситуація з представництвом в районних радах в цілому відображає ситуацію в обласній раді. На останніх місцевих виборах (жовтня 2015 г.) в районні ради Рівненщини обрані 542 депутата. З них «БПП-Солідарність» отримала 130 місць (24%), ВО «Батьківщина» - 118 (21,8%), ВО «Свобода» - 59 (10,9%), «Радикальна партія» Олега Ляшка - 51 (9, 4%), партія «Конкретних справ» - 41 (7,6%), «Європейська партія України»- 7 (1,3%), «Опозиційний блок» - 6 (1,1%), а «Народний рух України» - 3 (0,6%). Таким чином, «БПП Солідарність» і ВО «Батьківщина» разом контролюють 46% депутатів, залишаючись головними політичними конкурентами. Можна припустити, що коаліція «БПП-Солідарність», «Радикальної партії» Олега Ляшка та ВО «Свобода» в місцевих органах влади області збережеться. Це обумовлено досягненням короткострокових політичних цілей, які в даний момент збігаються: «БПП-Солідарність» зацікавлена в домінуванні на майбутніх президентських виборах, «Радикальна партія» Олега Ляшка розраховує на збільшення свого впливу за рахунок електорату ВО «Батьківщина», а ВО «Свобода» спробує використовувати присутність у владній коаліції для повернення в парламент за результатами наступних виборів в ВРУ.

Тим часом результати виборів в об'єднаних територіальних громадах, що проходили протягом 2017 року, демонструють недовіру як до партії президента, так і партії Юлії Тимошенко. За результатами виборів, всі головні партії змогли отримати тільки 26% мандатів, а 74% мандатів розподілили між собою кандидати-самовисуванці. Лідерами виборчих кампаній в ОТГ стали ВО «Батьківщина» - 9,5% підтримки (38 мандатів), «Аграрна партія України» - 4,8% (19 мандатів), Суспільно-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» - 2,8% (11 мандатів) і «БПП-Солідарність» - 2,3% (9 мандатів).

Проте, результати виборів показують, що ВО «Батьківщина» зберігає стабільний рівень підтримки, а значить, має більш стійку соціальну базу, яка стане головним електоральним ресурсом на місцевому рівні, як під час президентської, так і парламентської виборчих кампаній. При цьому «БПП- Солідарність», як і інші парламентські партії, не користується достатньою довірою жителів області, що може вплинути на результати Петра Порошенка на президентських виборах 2019 року. Окремо варто звернути увагу на результати позапарламентських партій – «Аграрної партії України» (лідер якої Віталій Скоцик демонструє позитивну динаміку підтримки в межах всієї України) і Суспільно-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість». Очевидно, що обидва лідери будуть брати участь в президентських виборах і можуть претендувати на підтримку жителів області, щонайменше, завдяки роботі місцевих організацій партій, які досягли високих результатів під час виборів в ОТГ в 2017 році.

Резюмуючи огляд політичної ситуації в області, можна відзначити, що, незважаючи на формальне домінування представників партії «БПП-Солідарність» у виконавчих і представницьких органах влади, президентська політична сила не володіє достатньою підтримкою жителів регіону. Єдиною парламентською партією, яка має стабільну соціальну базу, можна вважати партію ВО «Батьківщина». При цьому політичні симпатії значної частини виборців спрямовані на підтримку «нових» політичних проектів, зокрема «Аграрної партії України» та Суспільно-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість», які, однак, не є такими. Останні активно розвивають партійні представництва і вибудовують мережі лояльності в регіоні.

Мережа лояльності президента у Рівненській області

Мережа президента і його партії складаються з трьох елементів: виконавчої вертикалі державних адміністрацій (обласної та районних), регіональних представництв партії і групи депутатів-мажоритарників від «БПП-Солідарність» і «Народного фронту», які співпрацюють в рамках парламентської коаліції. Розглянемо кожен з цих елементів в контексті підготовки до президентської кампанії 2019 року.

Запорукою переобрання чинного президента в Україні вважається налагоджена система підтримки за допомогою державних адміністрацій. Призначення і звільнення глав обласних і районних адміністрацій, особливо за часів Леоніда Кучми і Віктора Януковича, безпосередньо залежало від електоральних успіхів правлячої партії в кожному конкретному регіоні. Петро Порошенко йде шляхом своїх попередників, вибудовуючи мережу підтримки за допомогою бюджетного перерозподілу коштів і призначень на посади лояльних керівників бюджетних установ. Зокрема, з метою підвищення «ефективності роботи місцевих адміністрацій», правляча коаліція 9 листопада 2017 року повернула президентові повноваження по призначенню глав державних органів. У Рівненській області мережа президента, вбудована у виконавчу вертикаль влади, складається з голови ОДА Олексія Муляренко і його заступників - Ігоря ТимошенкоБПП-Солідарність»), Світлани Богатирчук-КривкоКонкретні справи»), Віталія Ундіра і Олександра Корнійчука (обидва «БПП-Солідарність»).

Мережа регіональних представництв партії «БПП-Солідарність» функціонує під керівництвом глав місцевих районних адміністрацій. Функції неформального контролю за підготовкою до виборчих кампаній здійснюються персонально главами РДА та їх заступниками. Таким чином, принцип субординації і ієрархії розглядається центральним керівництвом партії, як ефективний інструмент забезпечення перемоги на виборах. Низові структури партії, які повинні забезпечувати електоральні результати на рівні територіальних громад, очолюють керівники бюджетних установ, що знаходяться в прямій фінансовій і посадовий залежності від керівництва РДА та ОДА (керівники освітніх, медичних установ і організацій, що займаються питаннями соціального захисту).

Третім елементом мережі є депутати-мажоритарники, обрані від Рівненської області в ВРУ - Василь Яніцькій («БПП-Солідарність»), Олександр ДехтярчукБПП-Солідарність») і Юрій ВознюкНародний фронт»). Депутати використовують співробітників виконавчих і представницьких структур - членів «БПП-Солідарність» з метою комунікації і розподілу бюджетних коштів в інтересах «своїх» виборців.

Мережа лояльності Юлії Тимошенко

На відміну від президента, Юлія Тимошенко не має можливість впливу на виконавчу вертикаль влади, тому її мережа в Україні (і в Рівненській області) складається з таких елементів: регіональних представництв партії; депутатів, які входять до фракції партії в місцевих представницьких органах; мережі підтримки, що склалася навколо депутатів ВРУ від фракції ВО «Батьківщина» та їх політичних союзників.

На сьогоднішній день ВО «Батьківщина» має одну з найбільш розвинених мереж регіональних партійних організацій, яка в Рівненській області складається з більш ніж 20-ти представництв. Формальний і неформальний контроль над діяльністю цих осередків здійснює голова організації ВО «Батьківщина» в Рівненській області - Микола Кучерук. Характер відносин між керівними органами партії на місцевому рівні відрізняється суворою ієрархічністю і максимальною лояльністю. Випадки порушення партійної дисципліни, наприклад, голосування всупереч рішенню партійних органів, карається виключенням з фракції і рядів партії. З одного боку це дозволяє підвищити рівень консолідації і динаміку внутрішньопартійної конкуренції, а з іншого - стає причиною перманентних конфліктів між Кучеруком і членами партійної організації. Цей факт не може не позначатися на внутрішньому мікрокліматі партійної організації в регіоні, а в контексті майбутніх виборів може використовуватися політичними конкурентами в якості інструменту дестабілізації роботи партійної мережі. Другою складовою мережі виступає депутатський корпус ВО «Батьківщина» в представницьких органах області (обласній і районній радах), що налічує 118 обранців або 21,8% від загального числа депутатів. При цьому в керівних структурах депутати ВО «Батьківщина» відсутні, що свідчить про те, що вони не беруть участі в прийняті ключових рішень, виконуючи роль політичної опозиції. Показовою тут є фракція ВО «Батьківщина» в Рівненській обласній раді. Фракція нараховує 16 депутатів (з 64), шестеро з яких представляють медичні установи області. Цей факт свідчить про наявність розгалужених мереж лояльності в структурі медичних установ області. Серед депутатів районних рад області теж присутні лікарі, що вказує на наявність стабільної соціальної бази, що функціонує навколо медичних установ. На президентських і парламентських виборах ця мережа може бути використана в якості електорального ресурсу партії в області.

До 15 лютого 2018 р фракція ВО «Батьківщина» в Рівненській обласній раді перебувала в складі правлячої коаліції. Структура керівних органів обласної ради виглядала наступним чином: голова обласної ради - Микола Драганчук (ВО «Батьківщина»); перший заступник голови обласної ради Олександр КорнійчукБПП-Солідарність»); заступник голови обласної ради Олексій Бучинський (ВО «Свобода»). Присутність у правлячій коаліції разом з фракцією «БПП-Солідарність» стало причиною серйозного конфлікту між керівництвом партії та особисто Тимошенко і головою обласної організації партії в Рівненській області - Миколою Кучеруком. Незважаючи на це, Кучерук залишився керівником обласної організації, що свідчить про його вплив не тільки на регіональному, а й на республіканському рівні. Після неформального старту президентської виборчої кампанії, фракція ВО «Батьківщина» була відсторонена від керівних органів в обласній раді, а її місце зайняла «Радикальна партія» Олега Ляшка. На сьогоднішній день депутати фракцій ВО «Батьківщина» знаходяться в опозиції до правлячої партії і використовують участь в сесіях для критики влади в області.

Третім елементом мережі Тимошенко в регіоні є депутати ВРУ - Сергій Євтушок (Сарненський район), а також його союзники, найбільш яскравим з яких можна вважати місцевого бізнесмена і мецената Віктора Мялика. Діяльність Мялика спрямована на вирішення найбільш гострих соціальних проблем регіону, що приносить йому підтримку жителів області. При цьому ресурси депутатів ВРУ використовуються не тільки на нарощування персонального електорального потенціалу, а й потенціал партії Юлії Тимошенко.

Домінуючою політичною стратегією ВО «Батьківщина» в Україні і в регіоні є критика президента і виконавчої вертикалі влади з одного боку, а з іншого - показова соціальна діяльність місцевих депутатів.

Мережа лояльності інших кандидатів Рівненської області

Серед інших кандидатів, які ймовірно будуть брати участь у президентській кампанії 2019 року, активно розгортають свою діяльність команди Олега Ляшко (РПЛ), Олега Тягнибока (ВО «Свобода») та Валентина Наливайченка (Суспільно-політичний рух «Справедливість»).

Мережа лояльності Олега Ляшко в Рівненській області формуються завдяки присутності фракції РПЛ в представницьких органах регіону. Зокрема, фракція РПЛ в Рівненській обласній раді входить в правлячу коаліцію. Першим заступника голови є член РПЛ Сергій Свісталюк. Крім того, представники партії займають керівні посади в кількох районних радах. Неформальний контроль над розвитком партійної структури області здійснює заступник голови фракції РПЛ в парламенті України, фактично друга особа партії - Андрій Лозовий, який намагається закріпити за собою статус головного захисника інтересів регіону на республіканському рівні. Мати Лозового, Оксана Лозова, очолює фракцію РПЛ в Рівненській обласній раді і є головою Рівненського обласного відділення партії. Значним впливом в регіональній структурі партії має Володимир Ковальчук, який протягом 2015-2016 років обіймав посаду голови Рівненської обласної ради, співпрацюючи з фракціями «БПП Солідарність» і ВО «Свобода». Стратегія команди Олега Ляшка в Україні та регіоні полягає в протистоянні Юлії Тимошенко, що пояснює його співпраця з «БПП Солідарність».

Мережа підтримки Олега Тягнибока в області представлена депутатськими фракціями в представницьких органах, мережею місцевих осередків та мережею депутата партії в ВРУ Олега Осуховського. Головний електоральний ресурс команди Олега Тягнибока зосереджений в Рівненській обласній та міській радах, де фракції партії входять до складу правлячої коаліції. Зокрема, представник фракції ВО «Свобода» в обласній раді Олексій Бучинський виконує обов'язки заступника голови обласної ради з моменту обрання нинішнього складу ради і, фактично, є єдиним беззмінним керівником цієї структури з 2015-го року. Крім цього, представники партії входять до керівних органів районних рад (Гощанський район) та районних державних адміністрацій (Дубровицький район). При цьому частина депутатів партії послідовно критикує діяльність президентської партії в області. Можна припустити, що таким чином партія намагається зберегти зв'язок зі своїм електоратом і в той же час скористатися правом «золотої акції» в представницьких органах і використовувати його, як для розвитку партії, так і для просування бізнесу.

Найбільш активним і, як показують вибори в ОТГ, ефективним серед позапарламентських партійних проектів в регіоні є Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» (Наливайченко - колишній голова СБУ). Примітно, що партійним будівництвом і організацією виборчих кампаній в області, за останньою інформацією, займався Тарас Максименко, відомий в регіоні політичний технолог, який неодноразово працював над створенням партійних структур і проводив виборчі кампанії для провладних партій «Наша Україна - Народна Самооборона» (2006- 2007 рр.), «БПП-Солідарність» (2014-2015 рр.). При цьому керівні структури регіонального представництва партії і мережу лояльності вибудовується навколо представників правоохоронних органів (зокрема, СБУ і МВС). Оскільки Наливайченко заявив про участь у президентській кампанії 2019 року, а партія демонструє позитивну динаміку підтримки в регіоні, можна очікувати, що цей проект має шанси проходження в парламент.

Дії «Самопомочі» Андрія Садового та «Громадянської Позиції» Анатолія Гриценка, які будуть брати активну участь в обох кампаніях, в області мало помітні. У Гриценка фактично немає команди, яка працює в період між виборами. Є прихильники, але вони активізуються лише під вибори. «Самопоміч» має фракцію в міській раді, але на обласному рівні виглядає досить слабо. У 2015 році було багато скандалів всередині рівненської команди, які негативно позначилися на їх репутації.

Таким чином:

- Рівненська область, як і більшість інших областей, буде полем протистояння між чинним президентом і його головним конкурентом на виборах - Юлією Тимошенко. При цьому інші кандидати, залучені до виборчого процесу, будуть намагатися наростити свою електоральну підтримку напередодні парламентських виборів і/або грати на стороні президента. Їх лояльність може змінитися в залежності від того, хто вийде в другий тур.

- Головним політичним і адміністративним ресурсом Петра Порошенка в регіоні є виконавча вертикаль влади і домінування в місцевих радах, що дозволяє маніпулювати розподілом бюджетних коштів та зміцнювати мережі клієнтів, переважно, серед представників бюджетних установ.

- Головним ресурсом Юлії Тимошенко є найбільш розвинена і розгалужена партійна структура, з добре налагодженою мережею лояльності.

- Поведінка Олега Ляшка та Олега Тягнибока, як і дії їх команд в складі правлячої коаліції області, буде визначатися станом домовленостей між ними і президентом. Як нам підказує теорія і свідчить українська практика, лояльність клієнтів може змінитися в момент найвищої уразливості патрона.

- Інші позапарламентські політичні партії та проекти активно включилися в політичні процеси в області, хоча очевидно, що їх позиція буде залежати як від організаційної спроможності, так і ресурсів, які партії зможуть акумулювати до 2019 року.

За матеріалами ресурсу hvylya.net

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (22)
25-09-2018 08:13:47

Борис

Можливо це будуть останні вибори ,коли ми зможемо щось змінити .Цей месенж від першого Презедента Незалежної України -Леоніда Макаровича Кравчука.

оцінити:

18 1
25-09-2018 08:09:56

Борис

Гарно сказав Леонід Данилович Кучма: Спочатку навчіться жити по існуючій Конституції Українм ,а тоді переписуйте .

оцінити:

16 0
22-09-2018 07:57:28

Вадим

Уже зрозуміло ,що Тимошенко задає" ритм" у цій непростій президенській гонці ,я маю на увазі фінансову сторону.Вже експерти схиляються до думки ,що ці вибори будуть для кандидатів найдорожчими за всю історію Незалежності України.Проте ,мене особисто розчаровує інше ,що це все відбувається в нашій країні на фоні загального зубожіння населення ."Бомжиха "по декларації )Юля , тратить уже міліони гривень на дорогу рекламу на центральних каналах тому ,що дуже хоче стати Президентом ?Поможіть краще хворим на рак дітям ,накорміть стариків .Хвати уже "жерти в три горла",як сказав Леонід Макарович Кучма.

оцінити:

23 6
21-09-2018 19:25:16

ЛЮДИНА ВОЛІ

Олег, депутати фракцій ПП "ВОЛЯ" Дубровицької міської та Дубровицької районної ради нікуди не ділися, вони виконують свої депутатські повноваження. А табличку зняли з технічних причин.

оцінити:

26 4
21-09-2018 17:32:38

Олег

хто знає куди поділася наша Воля? сьогодні проходив повз їхнього штабу то вже немає вивескі

оцінити:

26 2
20-09-2018 22:55:18

Виборець Полісся

Я весь час думав ,що тільки при Союзі займалися приписками ,а тут мені розповіли ,що в місцевій "Батьківщині " рахуються люди ,які уже давно до цієї партії немають ніякого відношення.За цей час ,вони і в Регіонах вспіли побувати ,деякі взагалі виїхали за межі району та області . Однак , керівні партійні бонзи з метою "штучного " нарощування показників (щоб не портити статистики ) перед обласним штабом та Києвом ,як не дивно , займаються приписками ?Виходить ,що Ви самі себе обманюєте ,чи у Вас це уже ввійшло в привичку ?І ВИ хочете після цього ,щоб Вам вірили?

оцінити:

25 3
20-09-2018 15:03:43

Вадим

Відомий в Україні політичний аналітик Павло Нусс здивував своїм висловлуванням стосовно Тимошенко:" Їй не бути Презедентом" ?

оцінити:

26 4
20-09-2018 09:33:28

Виборець Полісся

Незважаючи на те ,що місцева "Батьківщина " найперша стартанула і можна так сказати завершила перший підготовчий етап до Презеденських виборів в Україні ,які пройдуть в березні 2019 року в них здобути "яскраву " перемогу не получиться.Перший фактор ,вони за цей час, багато втратили своїх членів "Батьківщини" і ті ,що зараз в них є списки не відображають реального стану справ в районній парторганізації .Особливо це спостерігається в сільських осередках.Мер Дубровиці за три роки зумів проти себе налаштувати малий та середній бізнес весь час ведучи проти них агресивну політику.За цей час , стосовно мера від "Батьківщини " в більшості населення міста помінялася думка тому ,що він не відстоює інтереси громади .Він не виконав ті задекларовані месенжі з якими ішов на вибори .Но саме головне місцевій "Батьківщині" в спину" дише " відносно нова но авторететна партія "Воля" маючи свій власний інтернет ресурс .Ця партія по нинішнім міркам має досить високий в районі рейтинг довіри за різними соціологічними дослідженнями 24-26 %. При цьому ,вони з "Батьківщиною" знаходяться на одному електоральному полі і відтягнуть на себе значну частину потенційних виборців Тимошенко.Зрозуміло і інше ,що ці партії не можуть спільно іти на вибори тому ,що вони уже перейшли ту" грань " довіри одна до одної .Будучи точніше іх місцева "Батьківщина " не зовсім коректно "кинула" на минулих виборах у 2015 році на чолі з мером Дубровиці Микульським.То ,що вони сядуть за один стіл , це уже "маловероятно".Можна уже тепер спрогнозувати що вибори для місцевої "Батьківщини" будуть непрості ,непередбачувальні та агресивні .В них уже того рейтингу довіри немає ,своїм відношенням в першу чергу до людей ,вони його втратили і то назавжди.Завойовувати довіру треба роками ,а втратити можна за три роки .Більшість це пов"язано з мерством їхнього місцевого лідера Микульського ,який і дальше своїми вчинками та необдуманими діями продовжує налаштовувати проти себе людей ,а це в першу чергу потенційні виборці .

оцінити:

27 3
20-09-2018 09:24:00

Виборець Полісся

Незважаючи на те ,що місцева "Батьківщина " найперша стартанула і можна так сказати завершила перший підготовчий етап до Презеденських виборів в Україні ,які пройдуть в березні 2019 року в них здобути "яскраву " перемогу не получиться.Перший фактор ,вони за цей час, багато втратили своїх членів "Батьківщини" і ті ,що зараз в них є списки не відображають реального стану справ в районній парторганізації .Особливо це спостерігається в сільських осередках.Мер Дубровиці за три роки зумів проти себе налаштувати малий та середній бізнес весь час ведучи проти них агресивну політику.За цей час , стосовно мера від "Батьківщини " в більшості населення міста помінялася думка тому ,що він не відстоює інтереси громади .Він не виконав ті задекларовані месенжі з якими ішов на вибори .Но саме головне місцевій "Батьківщині" в спину" дише " відносно нова но авторететна партія "Воля" маючи свій власний інтернет ресурс .Ця партія по нинішнім міркам має досить високий в районі рейтинг довіри за різними соціологічними дослідженнями 24-26 %. При цьому ,вони з "Батьківщиною" знаходяться на одному електоральному полі і відтягнуть на себе значну частину потенційних виборців Тимошенко.Зрозуміло і інше ,що ці партії не можуть спільно іти на вибори тому ,що вони уже перейшли ту" грань " довіри одна до одної .Будучи точніше іх місцева "Батьківщина " не зовсім коректно "кинула" кинула на минулих виборах у 2015 році на чолі з мером Дубровиці Микульським.То ,що вони сядуть за один стіл , це уже "маловероятно".Можна уже тепер спрогнозувати що вибори для місцевої "Батьківщини" будуть непрості ,непередбачувальні

оцінити:

26 3
20-09-2018 07:43:14

Виборець Полісся

Згідно даних соціологічних досліджень Президентом України може стати абсолютно випадкова в політиці людина .Тобто , вибори можуть бути непередбачувальні .

оцінити:

28 3

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!