Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ВІДБУЛАСЯ ВИСТАВКА КАРТИН МІСЦЕВОГО ХУДОЖНИКА

18 липня 2017 0

У Дубровицькому районному будинку культури відбулася виставка художника та поета Михайла Конончука. На виставку прийшло багато шанувальників художнього мистецтва та гостей міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАКОХАНИЙ У МУЗИКУ І ЖИТТЯ


Конончук Михайло Іванович – поліський поет і художник-пейзажист. Народився 4 березня 1937 року у місті Дубровиця, в простій селянській сім'ї. Здобував освіту в Києві та Львові. Його пейзажі, монументальні розписи дивували і досі дивують шанувальників мистецтва, за що його й прозвали «Поліським Шишкіним». Працював в організаціях міста Дубровиця, розписував храми на Волині.

Безмежна любов до природи, до рідного краю окриляла його, з-під пера виходили про ліс, рідну річку Горинь. На полотні відображались пейзажі рідного Полісся, околиці Дубровиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЇЇ НАЗИВАЮТЬ ПРОМЕТЕЄМ ДОБРИХ СПРАВ!

Як художник Михайло Конончук не шукав разючих ефектів у природі, а черпав натхнення в овіяних подихом життя скромних куточків околицях міста чи села, у жовтневих барвах осені, у величі берегів річок. Він намагався надати всьому зворушливої краси, поетичного одухотворення. Найбільше його приваблювали різноманітні за настроєм зворушливі пейзажі зими, мрійливі й барвисті весни, багаті на щедрість осені.

Твори Михайла Конончука – повне віддзеркалення його дужі, бо створює образи, враховуючи насамперед свої риси характеру, звичайно, виходячи на це інтуїтивно. Нелегко працювати в техніці акварелі, щоб бути неподібним до інших. Виваженість кольорової плями – це постійна робота інтелекту художника.

Індивідуальний стиль художніх творів Михайла Конончука полягала в тому, що він йшов своєю дорогою, нікого не наслідуючи, писав так, як веліло йому серце, розум, світосприйняття, бажання і розуміння реальних подій. Він вважав, що не варто шукати якогось почерку, а бути самим собою, і тоді й свій почерк з'явиться. Вважав, що кожен справжній художник індивідуальність, і якщо він не буде підстроюватись під когось, то його твори обов'язково відрізнятимуться від інших. Адже кожен художник сприймає той чи інший предмет по-своєму і пише його у своїй кольоровій гамі певної ширини і напрямку пензлика – мазками.

За життя Михайла Івановича неодноразово в Рівному, в Будинку народної творчості, діяли виставки його робіт, а по їх завершенні одразу знаходилися покупці робіт талановитого дубровичанина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЙОГО ПОКЛИКАННЯ – СЛУЖІННЯ БОГУ І ЛЮДЯМ!

1977 року Михайло Іванович, сорокалітнім, пішов із життя, залишивши по собі яскравий слід на небосхилі рідного краю.

Це вже друга виставка талановитого художника у Дубровиці. До 1000-ліття міста (біля церкви Різдва Богородиці), завдяки шанувальнику таланта М.І.Конончука Юрієм Нашорою була організована виставка полотен художника-дубровичанина.





переглядів: 3.3K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!