Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ВОЄННИЙ СТАН В УКРАЇНІ: ДО ЧОГО СЛІД ГОТУВАТИСЯ?

26 листопада 2018 0

Президент Петро Порошенко внесе на розгляд Верховної Ради пропозицію про введення в Україні правового режиму воєнного стану. Таке рішення ухвалила РНБО в ніч на 26 листопада 2018 року. Що це означає і як цей режим може вплинути на життя українців?


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: СТРАШНА СМЕРТЬ: АВТО ЗЛЕТІЛО З МОСТУ

Причиною такого рішення РНБО став збройний конфлікт в Азовському морі, який трапився 25 листопада. Російський корабель протаранив український буксир "Яни Капу", коли він разом з двома броньованими катерами "Бердянськ" і "Нікополь" розпочали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Увечері російський спецназ відкрив вогонь по українських суднах. Ворог захопив три кораблі, шестеро українських військових отримали поранення. У зв'язку з ситуацією в Азові увечері зібрався військовий кабінет, який запропонував ввести режим воєнного стану в Україні.

Військові адміністрації, трудова повинність та вилучення майна — усе це може чекати на українців під час воєнного часу. Цей особливий режим вводиться з ініціативи Президента та Ради нацбезпеки і оборони, однак останнє слово – за парламентом.

ЯКА ПРОЦЕДУРА ВВЕДЕННЯ ВОЄННОГО СТАНУ? Спочатку відповідну пропозицію президентові держави подає Рада національної безпеки та оборони. Розглянувши цю пропозицію, президент видає указ про введення воєнного стану. Його протягом двох днів затверджує Верховна Рада, яка з цією метою збирається без скликання. Затверджений парламентом указ негайно оголошується через засоби масової інформації. Крім того, Україна негайно через генсека ООН повідомляє про параметри введеного надзвичайного стану держави, які беруть участь у Міжнародному пакті про громадянські і політичні права.

СКІЛЬКИ МОЖЕ ТРИВАТИ ВОЄННИЙ СТАН? Воєнний стан може бути введений як на всій території держави, так і в окремих її місцевостях – це повинно бути чітко зазначено у президентському указі. На відміну від надзвичайного стану, який, за українським законодавством, не може тривати довше 60 днів, закон не встановлює максимальної планки тривалості воєнного стану. Однак в указі про його введення повинно бути вказано, на який саме час цей стан вводиться. Крім того, в указі президента має міститися вичерпний перелік прав і свобод людини і громадянина, який протягом дії воєнного стану буде обмежено.

ЯКІ МОЖУТЬ БУТИ ОБМЕЖЕННЯ? Військове командування отримує право порушувати питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо "вона загрожує суверенітету, національній безпеці України, її державній незалежності та територіальній цілісності, життю громадян. Громадяни зберігають право на справедливий суд і правову допомогу. Їх не можна змушувати свідчити проти себе та своїх рідних і близьких. Крім того, на час дії воєнного стану військове командування отримує повноваження щодо контролю підприємств зв'язку, видавництв, телерадіоорганізацій та навіть театрів. Воно може використовувати радіостанції, телецентри та друкарні для військових потреб і проведення роз'яснювальної роботи серед військ і цивільного населення. Жодних обмежень для пересічних громадян України введено не буде. Зокрема робота банків буде забезпечена у звичному режимі. Щодо перетину кордону громадянами України, то жодних обмежень також не буде введено.

Під час воєнного стану може бути запроваджена КОМЕНДАНТСЬКА ГОДИНА – тобто заборона перебування на вулицях в певний час доби без спеціальних дозволів. Вводиться особливий режим в'їзду та виїзду з території, на котрій запроваджено воєнний стан, може бути обмежено рух транспортних засобів та свобода пересування як громадян України, так і іноземців. Призовникам та військовозобов'язаним можуть заборонити змінювати місце проживання без відома військового командування. Військове командування отримує право перевіряти у людей документи, а також оглядати їхні речі та автомобілі. Людей, а також підприємства та матеріальні цінності можуть евакуйовувати.

ЯК ПРАЦЮВАТИМЕ РАДА? Якщо у цілій державі або в окремих її місцевостях вводиться воєнний стан, парламент збирається без скликання і працює в сесійному режимі. Поки триває термін дії цього стану, розпустити парламент не можна. Не можуть бути припинені повноваження омбудсмана, міністерств, органів місцевого самоврядування, судів та прокуратур. Протягом воєнного стану не можна змінювати Конституцію України і Криму, проводити вибори президента та парламенту України, а також органів місцевого самоврядування. Так само забороняється проводити всеукраїнський і місцевий референдуми.

СУСПІЛЬНІ РОБОТИ. На території, на якій введено воєнний стан, військове командування разом з іншими органами влади або й самостійно має право запроваджувати трудову повинність та залучати громадян до суспільно корисних робіт. Трудова повинність полягає у виконанні робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їх наслідків. При цьому тривалість виконання таких робіт та їхня оплата встановлюються відповідно до українського трудового законодавства.

ВОЄННИЙ СТАН СКАСОВУЄТЬСЯ указом президента у разі "усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності". З такою пропозицією до президента може звернутися або Радбез, або парламент. Указ про скасування воєнного стану негайно оголошується через засоби масової інформації.

Ще раз хочемо зазначити: не обов'язково, що всі обмеження, передбачені законом, будуть введені. Влада чітко зазначить, які саме пункти будуть виконуватися під час воєнного стану.

"Введення воєнного стану не означає війну", - запевняє "поважне верховенство". Проте населення країни вже створює паніку, адже від цього рішення життя може змінитися кардинально. Звісно, що введення воєнного стану на території Україні – це не війна, а лише зміна правового режиму в країні, люди мають розуміти, що будуть деякі обмеження. Хоча, так завжди, людей заспокоюють, а потім розпочинається масове кровопролиття. Правляча верхівка влади вже наперед знає, що від цього очікувати та вже давно підготували собі літаки для вильоту з країни, а за нас, простих людей думати ніхто не буде, кинуть на виживання.

ДОДАЄМО ВІДЕО, які ж думки з приводу введення воєнного стану в Романа Безсмертного.
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!