Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЯК СУСІДИ ЗА ПАРКАН ВОЮВАЛИ

07 вересня 2018 0

Добре жити у власному будинку – мати свій клаптик землі біля хати та бути господарем власного дому і двору, насолоджуватись квітами у своєму саду і доглядати за господарством. Але от халепа, якщо поряд живуть сусіди, з якими ніяк не вдається знайти спільної мови.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СУСІДСЬКІ ВІЙНИ

Пані Ірина з міста Дубровиця вже не один рік має протиріччя зі своїми сусідами, які давно переросли у судові провадження. От і востаннє між господарями виник конфлікт через паркан. За словами пані Ірини, її сусід поламав її огорожу на межі їхніх земельних ділянок. Він планує зводити там власний суцільний паркан. З цього і розпочався новий скандал. Пані Ірина викликала на місце події поліцію, представників міської ради та нас – журналістів. Адже переконана – її права грубо порушуються.

Поліцейські прибули на виклик, але ставляться до «сусідських війн» вже дуже скептично, адже виїжджають за цією адресою протягом останнім п'яти років так часто, як до себе додому. В діях сусіда пані Ірини поліція ознак правопорушення не виявила, втім, власниця знесеної огорожі все ж написала заяву, аби зафіксувати факт нанесення майнової шкоди. Прибув на місце і спеціаліст земельного відділу Дубровицької міської ради, обидві сторони конфлікту пред'явили йому документи про право власності на будинки зі спорудами та земельні ділянки. Спеціаліст перевірив межові знаки – вони на місці, ніхто з сусідів не посягнув на «недоторканість кордонів». На питання сусіда пані Ірини: «Чи можу я зводити паркан на моїй земельній ділянці?» фахівець відповів ствердно, на цьому участь місцевої влади у врегулюванні даного конфлікту була вичерпана. Поліція теж відхрестилася від сусідських «розбірок», порадивши звертатися до суду.

Пані Ірина вимагала відновити зламану огороджу, яка належить їй на праві приватної власності. Але за версією її сусіда, ця огорожа не мала власної опори, а кріпилася до його старого паркану, який він зніс, щоб поставити новий, відповідно, вона впала сама. Власниця огорожі, що впала, переймається, що тінь від суцільного паркану, який планує зводити сусід, затінятиме її земельну ділянку і господарські споруди. Фахівець земельного відділу порадив ставити в такому разі паркан, який пропускає сонячне світло.

Пані Ірина переконана, що міська рада надала дозвіл на встановлення паркану її сусіду незаконно – з порушенням норм земельного законодавства та будівельних норм, та має намір звертатися до журналістів всеукраїнського рівня, аби довести свою правоту, а також – відстоювати свої права у суді.

По-суті, конфлікт між сусідами носить характер цивільно-правового, тому ні поліція ні місцева влада своїм протоколом чи рішенням не можуть його вирішити – це поза межами їх компетенції. Поставити крапку у чварах може тільки суд, який, щоправда, може затягнутися на роки, добряче потріпавши нерви та підчистивши гаманці обох сторін. То ж чи воно того варте?

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!