Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ЗА ДУРНОЮ ГОЛОВОЮ Й ФОПОВІ НЕМАЄ СПОКОЮ

14 червня 2017 0

Неможливо уявити собі сучасний світ без реклами, нею нині просякнуті всі сфери життя. Вона – скрізь. На шпальтах газет, у радіо- й телеефірі, в Інтернеті та на вулиці. Реклама, як відомо, рушій торгівлі та прогресу. Вона допомагає дізнатися про нові товари і послуги, зорієнтуватися в безмежному морі виробництва і споживання. Та реклама не лише інформує. Фахівці стверджують, що вона – могутній засіб впливу. Та у нашому місті вона стала ще й джерелом зловживання владою…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІДЕЯ НА МІЛЬЙОН: ПРИБУТКОВА РЕКЛАМА АБО ХТО ОТРИМУЄ ВИГОДУ


У травні 2017 року по таких вуличках нашого міста, як Воробинська, Макарівська, Шевченка та 1000-річчя Дубровиці на земельних ділянках, які перебувають у комунальній власності були встановлені наземні конструкції для розміщення зовнішньої реклами, а саме «City–Light». Дозвіл на розміщення підприємцем (фізичною особою) 12 світлових рекламних установок своїм рішенням від 21.02.2017 року №29 надав виконавчий комітет Дубровицької міської ради. Своєю чергою, назване рішення було прийняте на підставі іншого рішення виконкому від 25 квітня 2016 року № 65 «Про затвердження Порядку розміщення зовнішньої реклами в місті Дубровиці».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЕР ДУБРОВИЦІ ТАКИ ЗВІТУВАТИМЕ ПЕРЕД ГРОМАДОЮ МІСТА

Тобто, як ви вже могли зрозуміти розміщення реклами повинно відбуватись лише з чітким проходженням підприємцем кількох «бюрократичних кіл пекла». До прикладу, після реєстрації заяви бажаючого розмістити рекламу те місце, де він хоче її поставити перевіряють протягом п'яти днів. А раптом на нього вже претендує інший заявник, який попередив нашого підприємця раніше. Адже якщо такий є, то пріоритет у наданні дозволу буде саме йому. Відповідно, після такої перевірки нашому підприємцю або надають пріоритет на облюбоване ним місце, або ж відмовляють. Якщо підприємцю щастить, то цей пріоритет діятиме три місяці, але з дати прийняття рішення про це, він протягом трьох днів повинен укласти договір на тимчасове користування цим місцем.

Однак, всупереч описаній процедурі, виконкомом не було прийнято рішення про встановлення за нашим підприємцем пріоритету на заявлене ним місце або про відмову йому у цьому. Також, Дубровицькою міськрадою ймовірно не було укладено з ним й договору на тимчасове користування цим місцем, а відтак заявник не вносив щомісячної плати за тимчасове користування цим місцем в розмірі 25% плати, встановленої виконкомом. Відповідно до міського бюджету не надійшли передбачені процедурою кошти. Відтак, завдяки вищеописаним порушенням заява нашого підприємця вважається неподаною і місце, яке він прагнув використати під рекламу більше не є для нього пріоритетним. Міська рада мала б повернути заявнику усі документи та зробити відповідний запис в журналі реєстрації.

Так мало б бути, але, як показує практика, це не про нашу міськраду. Адже виконкомом Дубровицької міської ради без дотримання процедур, було прийнято рішення від 21.02.2017 року №29, яким він надав дозвіл на розміщення зовнішньої реклами без визначення в цьому рішенні строку його дії, хоча дозвіл надається строком на один рік, якщо менший строк не зазначено у заяві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЕКС-СЕКРЕТАР МІСЬКРАДИ ЗВИНУВАТИВ МЕРА В ПОПУЛІЗМІ

Але і це ще не все! Після розміщення вищевказаних рекламних конструкцій, саму рекламу на них розмістили треті особи. У той час, як у разі набуття права власності на рекламний засіб іншою особою або передачі його в оренду дозвіл мали б переоформити. Однак, на даний час, цього так і не зроблено! А що ж виконком? Згідно ч.6, 7 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» він на засіданнях більшістю голосів приймає рішення, які підписуються міським головою. Однак, якщо мер з ними не згоден, то може зупинити дію рішення та винести це питання на розгляд ради. Адже саме міський голова очолює виконавчий комітет і саме у його повноваження входить недопущення зловживань та неефективного використання державної і комунальної власності.

А отже виходить, що міський голова Б.М. Микульський допустив прийняття виконкомом упередженого рішення у приватних інтересах фізичної особи з порушенням, не зупинив вищевказане рішення виконкому та ба більше – свідомо підписав його, що свідчить про наявність в його діях корупційної складової.

Що таке рекламні засоби – це певні спеціальні конструкції, а реклама – це інформація про товари, роботи чи послуги, яка на цих конструкціях розміщується. В даному випадку виконком надав дозвіл на розміщення конкретній фізичній особі зовнішньої реклами, в той час як така реклама нею не розміщувалася, адже ця фізична особа розмістила лише конструкції під рекламу. Саму ж рекламу розмістили орендарі цих конструкцій, які не одержали на це дозволу від виконкому. При цьому конструкції під рекламу встановлено на земельних ділянках, які перебувають у комунальній власності. Питання щодо розпорядження землями комунальної власності розглядаються виключно на сесіях міської ради і належать саме до її повноважень, а не виконкому чи безпосередньо міського голови.

З відома міського голови Б.М. Микульського у місті допущено розташування рекламних конструкцій, які є приватними об'єктами конкретної фізичної особи на землях, які перебувають у комунальній власності. Міським головою Богданом Михайловичем не було організовано належного контролю за використанням земель комунальної власності та проігноровано самочинне захоплення земель громади для розташування рекламних конструкцій та самоуправство виконавчого комітету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗА ПРИНЦИПОМ «Я ТАК СКАЗАВ»!

ГО «СИЛА ВОЛІ» вважає неприпустимим, що покращення благоустрою міста здійснюється з порушенням чинного законодавства, з наданням переваг конкретним особам та в приватних інтересах третіх осіб, в тому числі, без вивчення громадської думки.

Згідно з ч.1 ст. 76 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України. Згідно з ч.5 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування» міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Саме тому за фактами зловживання службовим становищем та самоправство посадових осіб міської ради Дубровицьким відділенням поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області відкрито кримінальне провадження за №12017180110000364 та триває досудове розслідування.

ГО «СИЛА ВОЛІ», як і громада, не виступає проти розвитку благоустрою, а лише вважає, що все це повинно робитися законно і відповідно до тих нормативних актів, які прийняла сама ж Дубровицька міська рада разом з депутатами, а також відкрито та об'єктивно. Також, питання які стосуються земель комунальної власності не повинні вирішуватись з наданням певним особам переваг.

Тому пане міський голово, думайте перш ніж щось робити, адже ви своїми неправомірними діями зводите нанівець бажання таких підприємців, як той що поставив рекламні конструкції, долучатися до розвитку інфраструктури міста та прозорого ведення бізнесу. Вибачте, але підприємці не повинні страждати від вашої некомпетентності на недалекоглядності!

переглядів: 3K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!