Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЗА ЩО БОРОЛИСЯ, НА ТЕ Й НАПОРОЛИСЯ

29 вересня 2017 0

Нещодавно ми пропонували до уваги нашим читачам статтю «Що посієш – те й пожнеш?», яка стосувалася встановлених на 2016 рік Дубровицькою міською радою ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Як ми і застерігали, замість очікуваних у бюджеті «врожаїв» почнуть з'являтися судові позови від власників нерухомості. Так і сталося: в Дубровицькому районному суді з'явилася судова справа за позовом власника нерухомості до відповідача Дубровицької міської ради про визнання протиправним і скасування рішення Дубровицької міської ради від 04 лютого 2016 року № 82 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27 січня 2015 року № 947 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДОБРЕ СМІЄТЬСЯ ТОЙ, ХТО СМІЄТЬСЯ В ОСТАННІЙ ІНСТАНЦІЇ


Нагадаємо, саме цим рішенням міської ради у 2016 році встановлено ставку податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб в розмірі 2% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2016 року, тобто 27,56 грн. за 1 м.кв. І ось, 27 вересня в Дубровицькому районному суді у даній справі відбулося перше судове засідання за участю представників власника нерухомості та міської ради. Пріоритетним в цьому судовому засіданні було з'ясування судом позиції сторін позивача і відповідача відносно вищеописаної справи. Представник позивача-власника нерухомості підтримав заявлений позов, долучив ряд доказів до матеріалів справи та клопотав про витребування ряду документів від міської ради. Натомість представник міської ради цей позов не визнав та долучив до справи письмове заперечення проти нього. Суд не розглянув по суті даний позов, оскільки виникла необхідність витребування додаткових доказів. Тому судом було відкладено розгляд справи та призначено її до слухання на 24 жовтня.

Після завершення цього судового засідання нам вдалося поспілкуватися поки що з представником позивача, який розповів, що рішенням Дубровицької міської ради від 4 лютого 2016 року № 82 «Про внесення змін до рішення міської ради від 27 січня 2015 року № 947 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» суттєво збільшена ставка податку на нерухоме майно на 2016 рік. При цьому встановлення ставки цього податку здійснювалося міською радою з порушенням норм Податкового кодексу України, а сама ставка є необґрунтовано завищеною.

Закон України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набрав чинності з 01.01.2016 року і на підставі якого Дубровицька міська рада прийняла рішення від 4 лютого 2016 року № 82, що оспорюється, не зобов'язував, а лише рекомендував органам місцевого самоврядування переглянути прийняті на 2016 рік рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів. Для підвищення ставки податку з 0,5% до 2% від мінімальної заробітної плати за 1 м.кв. повинні бути обґрунтовані підстави, що узгоджуються з принципами законності та соціальної справедливості, тобто, установлення податків та зборів має бути відповідно до норм Податкового кодексу України та з урахуванням платоспроможності платників податків.

На думку позивача, ці принципи не дотримані міською радою при прийнятті оспорюваного рішення від 4 лютого 2016 року № 82. Разом з тим, представник позивача запевнив, що це не єдині аргументи, на яких ґрунтується позиція позивача і запевнив, що основні доводи неправомірності рішення міської ради будуть розкриті в ході наступного судового засідання. Представник позивача також розповів, що поряд з цим судовим процесом є ще декілька судових справ за позовами місцевих власників нерухомості, що стосуються оподаткування їхньої нерухомості на підставі оскарженого рішення Дубровицької міської ради від 4 лютого 2016 року № 82, які перебувають у провадженні Рівненського окружного адміністративного суду.

Як стало зрозумілим, з вищеназваним рішенням міської ради пов'язується не один судовий процес. Правомірно чи неправомірно прийняте та застосоване це рішення – встановить лише суд. В ході цього судового засідання суд з метою дотримання відкритості та гласності судочинства надав журналістам інформаційного агентства «Медіацентр Полісся» право на проведення в залі судового засідання фотозйомки, відео, звукозапису судових засідань. Тому, надалі ми безпосередньо будемо стежити за перебігом судових засідань у даній справі та інформуватимемо про них наших читачів.

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!