Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ЗАБУТІ ГЕРОЇ: ХТО ЗАПЛАТИТЬ ЗА ВТРАЧЕНЕ В ЗОНІ АТО ЗДОРОВ’Я

06 вересня 2018 10

Війна на Сході України – це тема, яка болить кожному, хто вважає себе українцем. Але тим, чиї рідні та близькі пройшли через пекло бою – тема АТО болить ще більше. До нашої редакції звернулася сестра нашого земляка десантника, який отримав поранення у зоні АТО і нині мусить поправляти здоров'я за власний кошт.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВШАНУЙМО ЗАГИБЛИХ ВОЇНІВ

Віктор був призваний до лав збройних сил під час третьої хвилі мобілізації у 2014 році. І відразу потрапив на передову – ніс службу на кордоні з РФ у Луганській області. 1 вересня 2014 року 80-а ОАМБР, рухаючись на захист Луганського аеропорту, була обстріляна із системи залпового вогню «Смерч» з території Російської Федерації. Ті, хто пережив жахливий обстріл, не надто люблять згадувати той злощасний день. «У перші дні нас усіх попередили, щоб без бронежилета і каски ніхто і нікуди. І вони реально рятували життя. Осколок, коли й проб'є бронежилет, то застрягне в тілі поверхнево. І людину ще можна врятувати. Не дивно, що від пережитих страхіть не у всіх витримує психіка, бачив, як юнаки сивіли за одну ніч. Дехто з бійців просить заспокійлового, бо не знаходить собі місця. Був такий час, коли половина людей сиділи на заспокійливих. Зрозуміло, що після пережитого життя військових вже ніколи не буде звичним. Вони ще довго прокидатимуться від моторошних снів, ще довго будуть гоїтися їх душевні й фізичні рани. Просто людська психіка не витримувала стільки жахіть та кривавих видовищ, не могли пережити втрати побратимів чи здолати страх перед кулею. Найважче під час обстрілів «Смерчу». Ці снаряди за 30 секунд накривають все довкола. Добре, коли є окоп, де можна сховатися. Якщо артобстріл застав тебе у полі, просто падаєш на землю, затуляєш лице і молишся. А вибухи все ближче і ближче… В такі хвилини молилися і віруючі, і невіруючі» - згадує медик 80-ї бригади Богдан Орєхов. Нашому ж земляку – Віктору, під час обстрілу уламок «Смерча» влучив у нижню щелепу. Врятувало від смерті бійця тільки обмундирування, придбане родиною за власний кошт. Внаслідок поранення у десантника було вибито добру половину зубів. Не дивлячись на поранення, продовжував службу у зоні АТО протягом 13-ти місяців. А коли повернувся додому – звернувся до стоматологічної поліклініки по допомогу. З цього і почалися проблеми.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального статусу» ветерани АТО мають право на безоплатне позачергове зубопротезування. Щоправда, законом не передбачено, хто має фінансувати це протезування. Тому обласні ради вирішують це на власний розсуд. Так, наприклад, Івано-Франківська обласна рада установила, що максимальна сума протезування не може перевищувати 5000 гривень. Але в Дубровицькому районі, судячи з відповіді райдержадміністрації, коштів на протезування зубів учасникам АТО не передбачено взагалі. Родичі пораненого захисника надали нам копію документа, який надійшов з РДА – там Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їхнього соціального статусу» не згадується взагалі, а наголошується на статусі «чорнобильця». Така байдужа відповідь, на межі неповаги до захисника України, обурила родину десантника і вони вирішили надати розголосу проблемі.

Тим часом лікар-стоматолог виписала чек Віктору на суму якраз 5000 гривень і зазначила, що, на жаль, коштів на протезування зубів учасникам АТО не надійшло. Воїн таких коштів немає, та й питання – чому він має платити за те, за що має платити держава, яку він захищав. Він заніс чек в адміністрацію, де вже неодноразово оббивав пороги, та в родичів десантника складається таке враження, ніби чиновники в РДА грають з ним у хованки – що не зайде в «білий дім» - нікого з керівництва там немає.

Родина Віктора вже не знає, у яку інстанцію ще звернутися, щоб відновити справедливість. Тому надія тільки на те, що суспільний розголос допоможе привернути увагу до цього питання. Ми всі так спішимо стати на коліна, щоб віддати останню шану загиблим героям. Чому ж тоді ми не бачимо живих героїв серед нас?

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (10)
10-09-2018 17:02:33

Виборець

Виходить ,що в тому списку всі наближені до мера люди ,а справжні Атошники на других ролях .Так мер постарався .Розмістіть на сайті той список хай усі побачать .

оцінити:

10 5
10-09-2018 11:42:43

Андрій АТОшнік

це називається добрався мер до кормушки , а про такихі як я переб"ються ....напевно нічого не дождуся.. і стидно читати за Віктора Клюйка , що оббиває пороги чиновників і всі відвертаються....

оцінити:

9 5
10-09-2018 10:49:49

пенсіонер

Пенсіонери не мають інтернету , то може Богдан МИхайлович на ту дошку принесе списки виділених земель, як звітує в клубі.????!!!!! ... сусід показав мені той список ... мнєніє про нього помінялося ....голосувати за нього більше не буду ....

оцінити:

13 5
10-09-2018 09:06:29

Мати

Бачила ті списки , поправді була шокована .Вам Богдан Михайлович не соромно?

оцінити:

12 6
10-09-2018 08:13:58

Вадим

Виходить ,що ті ,що організовували,лазили через паркани, забирали в АТО наших дітей , тепер поповному вписалися і користуються їхніми пільгами ?

оцінити:

11 6
10-09-2018 08:09:23

Вадим

Скажіть ,а совість хоть трішки у мера є .

оцінити:

10 6
08-09-2018 20:00:45

Адам Леонідович

Ті "ручні " потім бют в спину .

оцінити:

10 6
08-09-2018 10:38:34

петро

Вже давно багато питань вирішують не депутати , а виконком -РУЧНИЙ !!!!Кого ви обрали????

оцінити:

16 7
07-09-2018 17:09:36

PETRO

Ви ,що не зрозуміли все це робить продажна "Батьківщина" ,які дорвалися до влади і "виривають " все що можна і не можна .Поробили під себе закриті списки ,як колись для партійної номенкладури .ДЕ ВАШ ОБІЦЯНИЙ ВІД "БАТЬКІВЩИНИ" ПРОЗОРИЙ РОЗПОДІЛ ЗЕМЛІ ???Геть знахабніли міські чиновники .

оцінити:

24 8
06-09-2018 22:18:49

Володимир

певно не один Віктор оббиває пороги чиновників!!! Міська рада створила першу чергу надання земельних ділянок для АТО-в!!!! А як получив і мер Микульський - загадка????7 створили СВОЮ комісію, яка не підпорядковується депутатському корпусу і за яку проголосувала більшість депутатів!!!! Неугодних не запрошують на комісію!! Нарешті і МЕРА удовлєтворили!!!! ГАНЬБА!!!!!! А ВІКТОРИ ходять оббивають пороги!!! І де ПРАВДА!!!!??????

оцінити:

24 9

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!