Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЖУРНАЛІСТИКА - ЦЕ СТИЛЬ ЖИТТЯ.

06 червня 2019 0

Чому відомі журналісти Рівненщини обрали цю професію?


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО.

Свято працівників медіасфери, а саме День журналіста в Україні відзначають щороку 6 червня. Саме ця дата визначилась невипадково. У цей день, 25 років тому, українську спілку "акул пера" прийняли до лав Міжнародної спільноти журналістів.

Журналісти, так само як і художники - люди від Бога. Адже не так легко стати майстром слова. Ця справа потребує неабияких зусиль, певних навичок, знань і терпіння.

Населення звикло бути в курсі всього, що твориться в країні та світі. І всю інформацію вони отримують з інтернету, з телевізорів, з радіо та з газет, а інформують про все, звісно ж, журналісти. Наша редакція поспілкувалася з відомими журналістами Рівного та поцікавилися як для них працюється в цій сфері:

Оксана Кравець, редактор сайту "ЧаРівне" (м. Рівне): "Цьогоріч вже 11 років як я журналіст. За ці роки у мене не було жодного ранку, коли б мені не хотілося йти на роботу. Спочатку я працювала ВД "ОГО", де багато чого навчилася і вже з 2013 року по теперішній час працюю на сайті "ЧаРівне" та займаюся різними проектами. Дуже круто, коли тебе ніби доповнює, допомагає розвиватись. Звичайно, як і в кожній роботі бувають не зовсім приємні ситуації, але це також досвід. Мені подобається вислів Любомира Гузара: "Журналістика - це більше ніж професія. Журналістика - це не тільки репортерство: піти, побачити й розповісти про те, що відбувається. Журналістика - це свого роду спосіб життя."


Олександр Курсик, співзасновник сайту Чарівне-інфо та директор теле-радіо компанії "Ритм" (м. Рівне): "Журналістика - це стиль життя. Журналістика - це 24 години і 7 днів на тиждень. Я працюю журналістом з 18-ти років, а перші кроки у цій професії зробив ще у 13-ть років на Бродівському телебаченні. Найбільше у цій професії мені подобається драйв: щодня щось нове, нові знайомства... Водночас, це і небезпечна робота. Мені за мою діяльність спалили автомобіль."
Любов Данча, журналіст, телеведуча на телеканалі "Рівне-1" (м. Рівне): "Робота журналіста, як всім зрозуміло, не є простою. Потрібно швидко, оперативно і головне, достовірно подати інформаціюсвоєму глядачеві, адже в певній мірі ми формуємо громадську думку людей. Працювати в цій сфері весело, але інколи і сумно, проте завжди цікаво. Щодня це знайомства з новими людьми, які тебе чомусь вчать і ти їх теж чомусь навчаєш. Тому це є пізнавально для кожного. Щодо мінусів, то це те, що журналісти пропадають на роботі. І особисто в мене вільного часу дуже мало, навіть буває, що працюю у вихідні дні. Але оскільки я працюю в цій сфері, то це мені подобається, це мені до душі. Ще в дитинстві я знала, що буду журналістом. Насправді, це дуже клопітка праця, особливо на телебаченні: потрібно підготувати матеріал,випустити його в ефір, щоб показати всі сторони тієї чи іншої події, аби глядачу було це доступно та зрозуміло."


Віктор Терещук, шеф-редактор, радіо- та телеведучий ТРК "Ритм" (м. Рівне): "У роботі радіоведучого мені цікавий сам процес проведення прямих ефірів. Донесення до слухачів якоїсь цікавої інформації, отримання фідбеку, у вигляді повідомлень на вайбер з проханням поставити ту чи іншу пісню. Мінуси в цій роботі: те, що не встигаєш розповісти все, бо ефірного часу лише година. Та звісно, що є великі плюси: це співпраця зі співаками, можна розмовляти на цікаві теми.У роботі телеведучого - це в загальному розповідати глядачам про щось, доносити останні новини, які сталися у Рівному та області. А в роботі шеф-редактора найбільший каф - це заставляти журналістів переписувати сюжети. І не через те, що сюжет поганий, а просто через те, що хочу аби журналісти вміли дивитися на подію під різними ракурсами."Анастасія Кучеренко, ведуча, автор програм в телерадіокомпанії "Рівне 1" (м. Рівне): "Тележурналістика - це можливість з екранів телевізорів донести до глядачів потрібну інформацію: цікаву, опрацьовану, аналітичну і звичайно актуальну. Я вже сім років працюю на телеканалі і мені подобається моя робота, адже це можливість розвитку та спілкування з цікавими людьми."

Існує такий вислів у журналістиці: "Якщо собака вкусив людину - це не новина, а от якщо людина вкусила собаку - це новина." Ось таким життям живуть ті, котрі щодня інформують про найсвіжіші події, що трапляються в районі, в області, в Україні та й, загалом, в світі. Працювати журналістом - це працювати для людей, інформувати достовірно і правдиво. А всіх колег-"акул пера" вітаємо з професійним святом, бажаємо щирих людей та легких матеріалів.

переглядів: 697

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!