Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЗВІТ ГОЛОВИ АДМІНІСТРАЦІЇ

03 березня 2018 0

1-го березня відбувся звіт голови Дубровицької районної державної адміністрації Миколи Петрушка.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГОЛОВА БЮДЖЕТНОЇ КОМІСІЇ - Я НЕ БАЧИЛА ЖОДНИХ ДОКУМЕНТІВ

З самого початку на слухачів звіту, а це, як зазвичай, керівники державних установ, структурних підрозділів, державних і комунальних підприємств тощо, посипалося безліч цифр, порівняльний аналіз з показниками минулого (2016-го) року. Наша редакція максимально скоротила звіт для читачів, аби об'єктивно та ефективно донести основні соціально-економічні показники району.

Звернення громадян

До Дубровицької райдержадміністрації протягом року надійшло 565 звернень громадян, які, в основному, стосувалися надання матеріальної допомоги (сім'ям учасників АТО, на лікування, на утримання безпритульних тварин), оформлення субсидій, врегулювання тарифів, врегулювання вартості проїзду тощо. В тому числі надійшло 34 колективних звернення. За рік також через урядову «гарячу лінію» до райдержадміністрації надійшло 130 звернень громадян.

Промисловість.

Щодо промислового потенціалу району, до за офіційними даними виробничі підприємства Дубровиччини реалізували на 47% більше продукції, ніж торік, всього на 80,5 млн. грн.. Підприємства району експортують свою продукцію до 13 країн світу, але обсяги експорту в доларовому еквіваленті впали на 52,1% в порівнянні з минулим роком.

Сільське господарство.

У сільському господарстві району функціонує: 5 агроформувань, 2 фермерські господарства, 2 СВК та 14 тисяч особистих селянських господарств. Згадали у звіті і про 8 новоутворених сільськогосподарських підприємств.

882 гектари земель засіяно озимими культурами. На разі у районі утримується 3373 голів ВРХ. В минулому році в районі установлено 12 доїльних установок з відповідними холодильними камерами, що дає можливість підвищити якість молока.

Ринок землі.

Продано 19 земельних ділянок загальною вартістю майже 919 тисяч гривень. Також проведено 4 аукціони з продажу земельних ділянок. Укладено 2952 договори оренди земельних ділянок на суму майже 770 тисяч гривень. За рік видано 109 будівельних паспортів та погоджено 265 проектів землеустрою.

Інвестиційні проекти

ТОВ «КРОНОСПАМ УА» - проект «Організація виробництва плит на основі деревини».

ТОВ «ТЕРРА-СТРОЙ-МИКОЛАЇВ» - будівництво сміттєпереробного заводу, який переробляє різні види відходів в енергію.

Енергоефективність

Реконструкція даху Дубровицького «НВК», реконструкція двох котелень, капітальні ремонти харчоблоків ДНЗ № 4, ДНЗ № 5, ДНЗ «Малятко» в с. Бережки; технічне переоснащення системи опалення Великоозерянського ДНЗ, Залузкього НВК, Дубровицької ЗОШ №1 та інші проекти з заміни вікон та ремонтів у закладах освіти і охорони здоров'я.

Співпраця з Народним депутатом України Василем Яніцьким

Завдяки сприянню Народного депутата район отримав фінансування у розмірі 7,740 млн. гривень:

- на будівництво спортивно-оздоровчого комплексу у Дубровиці – 5,436 млн. грн..

- закупівля обладнання, техніки та інвентарю для установ освіти, культури і медицини району – 0,6 млн. грн..

- на розвиток ОТГ (Висоцької – 0,77 млн. грн.., Миляцької – 0,93 млн. грн.).

Співпраця з ОДА та депутатами Рівненської обласної ради

Залучено 4,33 млн. грн.. з бюджету області для:

- будівництва спортивно-оздоровчого комплексу у Дубровиці

- придбання шкільних автобусів

- реалізацію проектів енергоефективності

- реконструкцію приміщення Дубровицького НВК.

Малий бізнес і торгівля

В районі здійснює підприємницьку діяльність 863 особи, від яких за минулий рік до бюджету надійшло 55,74 млн. грн. Функціонує 472 об'єкти роздрібної торгівлі, 130 об'єктів обслуговування населення. За рік підприємцями створено 17 нових робочих місць.

Фінанси

До бюджету надійшло 130 млн., 400 тис. грн. (перевиконання 165,1%). Найбільш фінансово успішні села району: Берестя (168%), Залужжя (152,5%), Селець (126,6%). Найгірша ситуація в таких селех: Великі Озера (90,9%), Осова (91,6%), Нивецьк (96,5%).

Заборгованість перед Пенсійним фондом – 357 тис. Найбільші боржники: ТОВ «Віпос» - 37,6 тис. грн.., СВК «Дружба» - 15,7 тис. грн.., фермерське господарство «Єврокомплекс-агро» - 2,6 тис. грн. Загальна заборгованість до зведеного бюджету – 4,8 млн. грн.. Один з найбільших боржників – КП «Теплосервіс», сума боргу перед районом – 987 тис. грн..

Зайнятість населення

За рік за допомогою центру зайнятості було працевлаштовано 1453 особи. 326 осіб залучено до професійного навчання. Скільки безробітних у Дубровицькому районі станом на 1 січня 2018 року у звіті не зазначено.

Середня заробітна плата – 4296 грн. Заборгованості по виплаті заробітної плати немає.

Соціальний захист

Створено базу даних осіб, які потребують допомоги та мають право на пільги. Таких осіб у районі 37132. Сім'ям з дітьми та субсидій виплачено на понад 151 мільйон гривень.

Заборгованість по виплаті пільг становить 1 млн. 591 тис. грн..

За рік оздоровлено 108 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС а також 19 дітей з інвалідністю. Людям з інвалідністю виділено 26,7 тис. грн.. допомоги. Видано також 18 інвалідних візків, людям з інвалідністю виділено 11 тис. грн.. компенсації на бензин.

Ветеранам Другої світової війни (яких, виявляється, в районі ще 1198 осіб!) виплачено 965 тис. грн..

Парадоксально, але ветеранам сучасної війни було виплачено лише 163 тис. грн.. Внутрішньо переміщеним особам із зони конфлікту виплачено 407, 7 тис грн..

Освіта

В районі навчається 4617 учнів. 4 школи району мають наповнюваність менше 100 учнів. Позашкільною освітою охоплено 1290 дітей. Пріоритет освіти – інформатизація та комп'ютеризація. У 2017-му році в комп'ютерний парк Управління освіти становив 478 комп'ютерів. 637 дітей та 178 педагогічних працівників проживають за межею пішохідної доступності та потребують підвозу. Підвозяться практично всі потребуючі окрім с. Сварицевичі у зв'язку з відсутністю шкільного автобуса. Всього в районі 8 шкільних автобусів.

Охорона здоров'я

На придбання ліків було виділено 88,9 тис. грн.. В рамках проекту «Підвищення рівня лікування та профілактики хвороб системи кровообігу в Рівненській області», яка фінансується світовим банком, планується капітальний ремонт деяких АЗПСМ.

Культура і туризм

Розроблені туристичні маршрути територією району. Діють аматорські колективи, регулярно проводяться культурно-масові заходи.

Після звіту Миколі Михайловичу задавали питання. Зокрема, прозвучало питання, яку ініціативу в районі протягом року подав голова, чому не працює дубровицьке радіо тощо. Голова запевнив, що дубровицькі новини звучатимуть періодично на хвилях сарненського радіо. Звучало й питання про команду, якою б її хотів бачити голова. На що Микола Михайлович відповів, що важливо, аби в команді були друзі і однодумцями, яким можна довіряти.

Підіймалося питання й про легалізацію бурштину, про залучення внутрішніх і зовнішніх інвестицій для створення виробничих потужностей, адже, як нагадали присутні, нині Дубровицький район дотаційний на 90%, а має чудовий ресурсний потенціал для успішного розвитку.

переглядів: 684

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!