Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НА ДУБРОВИЧЧИНІ ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ВОДІННЯ КУСТА»

20 червня 2021 0

У Сварицевичах пройшов обряд «Водіння Куста». Водіння Куста – це традиційне етнографічне дійство на Трійцю (П'ятидесятниця).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СТАЛО ВІДОМО ПРІЗВИЩЕ НОВОГО ДИРЕКТОРА КРУПІВСЬКОЇ ШКОЛИ


Сьогодні на Дубровиччині в селі Сварицевичі пройшов обряд «Водіння Куста». За звичаєм Куста водили на 50-й день після Великодня, на свято Трійці (П'ятидесятниці).

Історія обряду «Водіння Куста» пов'язана з вшануванням культу предків, що уособлював душі померлих. Вони в час Трійці нібито мали здатність з'являтися у нашому світі. Предки відігравали роль посередників між цим світом і потойбіччям, а їхнє "задобрення" у формі обдаровування Куста гарантувало родинне і господарське благополуччя на цілий рік.

Свято розпочалося з Троїцької Божественної літургії, яка проходила в сільському Свято-Георгієвському храмі. Далі, місцеві пішли на кладовище для «голосіння»: "викликали на розмову" своїх родичів у формi плачу-речитативу висловлюють жаль за померлими, розповiдали їм про найважливіші події минулого року – «голосили». А вже потім, відбувся сам обряд «Наражання та водіння Куста». Вбрана у гілля молода дівчина, яка символізує Куст, разом із іншими дівчатами співали народні пісні йдучи селом.

На завершення для гостей і жителі Дубровицької ТГ відбувся обласний фестиваль народного мистецтва «Водіння Куста».

переглядів: 1.9K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!