Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ ТРІЙЦІ!

27 травня 2018 0

Сьогодні православні християни відзначають одне із найбільш важливих свят у році – Трійцю.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРОВЕДЕМО КУСТА

Трійця – це три особи Бога (Бог-Отець, Бог-Син та Бог-Святий Дух). Догмат Триєдності Бога, як правило, оголошується недосяжним для людського розуму в повному обсязі, і осягається лише «досвідом духовного життя». У зв'язку з цим говорять про Святу Трійцю, як «найбільшу таємницю християнської віри». Також природа Бога, у тому числі те, що сказано у цьому догматі, визнається такою, яку ніколи не зможе пізнати жодне створіння, ні людина, ні янгол.

Цього дня віряни йдуть до церкви та за традицією встилають свої домівки травами. Також за багато років свято Трійці обросло прикметами. Зокрема, вважається, якщо на Трійцю ви жертвуєте милостиню, то цілий рік вас оминатимуть хвороби. А якщо ж у вас в домі є дівчина на виданні – не варто прати скатертину, якою сьогодні вкритий святковий стіл. Вважається, що така скатертина здатна притягувати багатих женихів.

Звісно, є й скептики таких прикмет, які вбачають в них ознаки язичництва. Загалом же на Дубровиччині, а саме – у селі Сварицевичі, християнське свято Трійця тісно переплітається зі святом прадавніх дохристиянських слов'ян – водінням Куста, обрад якого зберігся і до наших днів.

А от в селі Лютинськ сьогодні подвійне свято, адже там сьогодні відзначають ще й день села.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!