Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ВШАНУВАЛИ ВОЇНІВ-АФГАНЦІВ

15 лютого 2018 0

Історія, на жаль, розвивається таким чином, що кожне покоління проходить через свою війну. Сьогодні в Україні вшанували тих, чия війна закінчилася у далекому 1989-му році.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЕРШИМ "КІБОРГАМ" - 100 РОКІВ

Шану ветеранам Афганістану прийнято віддавати ще з радянських часів. В результаті десятилітньої війни в Афганістані 1979-1989 років тодішній Радянський Союз втратив близько 15 тисяч вбитими. Участь у бойових діях в далекій ісламській країні приймало й чимало дубровичан.

Тоді їхніми подвигами пишалися, радянська ідеологія назвала їх воїнами-інтернаціоналістами, які виконували свій військовий обов'язок в іноземних країнах для «надання допомоги братнім народам».

Сьогодні ж виросло нове покоління, яке має свою війну, війну з «братнім народом», з яким ще тридцять років тому воювали пліч о пліч в Афганістані. Відтак відбулося переосмислення історії. Інститут історії України Національної Академії Наук України має власну позицію з приводу цієї річниці: «Стале радянське ідеологічне кліше, яке, в дусі ідеї експорту пролетарської революції, прикривало експансіоністські прагнення СРСР. Оскільки в Україні це словосполучення остаточно утвердилося за ветеранами війни в Афганістані (1979-1989 р.р.), пропонуємо змінити назву «Воїнів-інтернаціоналістів» на «Воїнів-афганців». У сучасній назві – Воїнів-інтернаціоналістів – міститься прихована небезпека: сьогодні-завтра пропаганда РФ називатиме воїнами-інтернаціоналістами своїх «добровольців» і «відпускників» на Донбасі» - вважають в НАН.

Нагадаємо, що участь у бойових діях в Афганістані приймали і солдати строкової служби, відмова воювати у чужій країні загрожувала трибуналом.

переглядів: 863

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!