Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

БЮДЖЕТ ПОГАНИЙ, АЛЕ ПРИЙМАТИ ТРЕБА

28 грудня 2017 1

Як зазвичай, остання сесія районної ради – бюджетна сесія. На сесії Дубровицької районної ради про бюджет говорили довго, але в кінці-кінців прийняли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГРИГОРІЙ ШАХ: «ВІН МЕНІ В ГРУБІЙ ФОРМІ ВІДМОВИВ!»


Щойно проект рішення поставили на розгляд, відразу ж слово взяла депутат Краглевич Оксана Вікторівна (фракція «Радикальної партії» Олега Ляшка), яка зазначила, що проект був розглянутий бюджетною комісією та відразу попередила, що він дефіцитний.

Коштів не вистачає навіть на захищені статті – фонд оплати праці закладів освіти і енергоносіїв у закладах охорони здоров'я. Дотації на зарплати медиків теж у цьому році не вистачає. Депутати поставили питання, чому ж ці статті не захищені. Начальник фінансового управління Дубровицької райдержадміністрації Секо Галина Григорівна відповіла, що держава поклала обов'язок на органи місцевого самоврядування забезпечувати ці видатки, але район не має коштів. Так як і в 2017-му році – вже є борги по заробітній платі за грудень і за енергоносії на листопад-грудень.

Всього не вистачає 20 мільйонів гривень, ці кошти просили і у Верховної Ради і в Уряду і в облдержадміністрації. Для цього є стабілізаційна дотація. Нам для балансу бюджету треба 18 мільйонів, а надали 1,7 – вдесятеро менше. Одним словом, коштів у бюджеті 2018 вистачить на 10 місяців. Мало того, прогнозований ріст вартості енергоносіїв – 10%, а видатки закладені на рівні цін поточного року.

Обурюється політикою держави депутат Станіслав Рожко (фракція ВО «Батьківщина»): «Слухаючи нашого Прем'єр-міністра, складається таке враження, що він неправду каже… Давайте збільшимо мінімальну заробітну плату – 3700, разом з тим 3200 виплатить не можуть. Каже, місцеві бюджети збільшуються. Це в громадах збільшуються, а в нас в районі він не збільшується. В тому році дотації дали 4 мільйони, а в цьому мільйон. До чого ти ми йдем?» - переймається депутат.

Хтось із депутатів запропонував приймати дефіцитний бюджет, на що Галина Григорівна заперечила, адже це не передбачено законодавством. На сесії був присутній і голова Дубровицької районної державної адміністрації Микола Петрушко, який також не був готовий підказати кращого виходу із ситуації. Щоб забезпечити повністю освіту – треба 50 мільйонів, а районний бюджет – 35 мільйонів. «Про що говорити?» - каже Микола Михайлович. Ситуація гірша тільки в Острозькому районі. «Єдина надія – якщо надійде стабілізаційна дотація (з обласного бюджету – ред.), якщо не надійде, значить з боргами зустрічаємо Новий рік» - заявив голова райдержадміністрації Микола Петрушко.

«Варто відкрити доходи бюджету на 18-тий рік і все стає ясно. Доходи наші всього 33,5 мільйони грн., а 335 мільйонів – це міжбюджетні трансферти. 94% доходів – це ПДФО, а по економічним показникам росту ніякого немає» - каже депутат Дубровицької районної ради (фракція ВО «Батьківщина»), директор КП «Ринок», Юрій Лосік. «Мені здається, цей бюджет найгірший, який мені доводилося приймати, будучи депутатом. Який не є він, хоч поганий бюджет, але я рахую, що треба приймать» - заявив Юрій Євгенович.

Юрій Лосік, налаштувавши себе вкрай песимістично щодо бюджету, поспішив запевнити, що жоден депутат пропозицій щодо покращення не внесе. Втім, заступник голови районної ради Олександр Задорожний (фракція ВО «Свобода») заперечив, та вніс свою пропозицію – зняти 181 тисячу з районної програми фінансового забезпечення компенсаційних витрат на пільговий проїзд окремих категорій громадян та передати ці кошти Управлінню освіти, молоді та спорту на підтримку футбольної команди. Розпалилася дискусія, депутати не відразу зрозуміли, про яку програму йдеться – про залізницю чи про автобуси. Але Галина Григорівна пояснила, що це обов'язкові видатки місцевих бюджетів, тому депутати ініціативу Задорожного не підтримали.

Загалом же, як не критикували депутати бюджет на 2018-ий рік, та все ж змушені були ухвалити.


переглядів: 777

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
29-12-2017 14:40:39

Підприємець

який парадокс!!! Район на дотаціях!!! ніякої економіки , все прогнило ! Ще підприємці трохи на плаву і то ходять - на все ДАЙ!!!!

оцінити:

1 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!