Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЧИ БУДЕ СТОМАТПОЛІКЛІНІКА ЧЕРГОВОЮ УСТАНОВОЮ НА ЗНИКНЕННЯ? (+ВІДЕО)

18 жовтня 2018 0

В продовження теми про районну сесію, яка була 10 жовтня обговорювалося не менш важливе питання «Про створення комунального некомерційного підприємства «Дубровицька районна стоматологічна поліклініка».

Доповідала Мединська Наталія Григорівна, заступник головного лікаря КЗОХ центральної районної лікарні: «В процесі реформування медицини ми переходимо на контрактну модель. Вже первинна ланка перейшла на дану модель, а з 2020 року – переходить вторинно-третинна ланка. До 31 грудня 2018 року створення некомунальних комерційних підприємств буде безкоштовно. Тобто, не потрібно буде платити за оцінку майна, яка є обов'язковою при створенні цих підприємств, що також є стимулом для перетворення. Також є ще одне питання: в нас єдина в області стоматполіклініка – це структурний підрозділ лікарні, в усіх інших районах – це або окрема медична установа або (от як Зарічнянський і Володимирецький) ліквідувати установи. Враховуючи те, що 2019 рік є вирішальним, буде медична субвенція, колектив буде отримувати кошти на своє утримання: це буде збереження колективу, колектив буде вирішувати куди витрачати кошти, доходи. В складі Дубровицької ЦРЛ дохід буде більше 1 млн грн, то відповідно стоматполіклініка буде конкурентом для приватних структур, тому що збільшиться і податок на 20 % і платні послуги, які буде надавати стоматологічна поліклініка, зростуть. Лікарня витрачає на утримання медичної установи близько 2 млн грн. Причому, економлячи кошти на працівниках лікарні, в свою чергу зубопротезна лабораторія утримується і може отримувати субсидію. На мою думку, 2019 рік це можливість для них залишити свою структуру і своє підприємство».

За словами Ляшенка Микола Миколайовича, завідуючого стоматполіклініки, медична реформа передбачає реформування всієї галузі, але чітких проектів реформування стоматології ніде не прописано. Один з шляхів – це перетворення в комунальне некомерційне підприємство. Це один з шляхів збереження лише частини колективу. Також слід зазначити, що скорочення неминуче. Він попросив, аби їхня стоматологічна поліклініка залишилася в складі центральної районної лікарні. А ще зазначив, що за медичною субвенцією, яка надається на 2019 рік, накопити коштів аби покращити матеріально-технічну базу буде неможливо.

І тут розпочалася дискусія між лікарнею та стоматполіклінікою. Адже, одні хочуть бути самі по собі і не тягнути нікого на собі, інші ж – наполягають аби вони були у складі ЦРЛ.

В свою чергу, голова райдержадміністрації Микола Петрушко зазначив: «Це питання не сьогоднішнього дня, воно розглядалося ще при моїй каденції починаючи з весни. Ми постійно збиралися і вирішували питання про подальше існування стоматполіклініки. І це найоптимальніший варіант створити комунальне некомерційне підприємство. У складі районної лікарні комфортніше, але дивлячись на сьогоднішні умови, маємо розуміти, що раніше держава забезпечувала коштами, а зараз орієнтує держава в своїх реформах заробляти кошти. Для стоматології є велика конкуренція – це приватний бізнес. Якщо подивитися на область, то в складі лікарень, підприємств таких немає. Ми однозначно маємо відокремити це підприємство, дати всі шанси і можливості розвиватися і примножуватися, конкурувати на ринку за рахунок здешевлення послуг».

Дискусія закінчилася тим, що працівники стоматологічної поліклініки вийшли з сесійної зали зі словами: «Ганьба!», так і не дочекавшись остаточного рішення по даному питанню. Адже, в ході переголосування погляди депутатів райради розбіглися і питання не набрало відповідної кількості голосів. Як відомо, у м. Володимирці та в м. Зарічне стоматполіклініки закриваються, в м. Сарни ще працює. Проте, яка ситуація буде з нашою стоматологічною поліклінікою на сьогодні ще остаточно не відомо. Питання залишається відкритим.
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!