Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ДИСКУСІЇ ПРО ІНКЛЮЗИВНИЙ ЦЕНТР

05 квітня 2018 0

На сесію Дубровицької районної ради розглядалося питання створення інклюзивного центру для дітей з особливими потребами.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГУМАНІТАРНИЙ ВАНТАЖ ДІСТАВСЯ ПУНКТУ ПРИЗНАЧЕННЯ

З даного питання виступила начальник Управління освіти Дубровицької райдержадміністрації Стасюк Ніна Іванівна, яка зазначила, що створення такого центру на сьогодні є вимогою часу і вони створюються в кожному районі області. Питання постало внаслідок реорганізації шкіл-інтернатів, де раніше навчалися діти з особливими освітніми потребами.

Тому пропонується створити інклюзивний центр, де буде працювати дванадцять кваліфікованих спеціалістів. Фінансуватися утримання центру буде з з Дубровицького районного бюджету, а оплата праці персоналу – з державного. Працювати вони будуть у приміщенні методичного кабінету.

Окрім того, Ніна Іванівна зазначила, що в нас в районі необхідно створювати два інклюзивно-ресурсні центри, адже є вимога, що навантаження на один центр не може бути більшим ніж 7 тисяч дітей віком від 2 до 18 років, а в нашому районі таких дітей 11 тисяч. Пропонувалося створити ще один такий центр у одній з ОТГ, втім, голови громад відмовилися брати на себе такий тягар. Начальник Управління освіти пішла далі – на наступний рік для такого центру необхідно буде нове приміщення, адже методичний кабінет не відповідає вимогам.

Нова структура Управління освіти має підпорядковуватись начальнику Управління, тобто, фактично, кадрові і фінансові питання інклюзивного центру (а може – й двох) вирішуватиме Стасюк Ніна Іванівна. «Це не підтримка якихось ілюзій Ніни Іванівни, а це сьогодні кожен із вас повинен подумати про діток з освітніми проблемами і потребами, і таких діток у нас на сьогодні в районі є багато» - підсумувала свій виступ Ніна Іванівна, проте, так і не назвала жодних цифр: скільки точно є таких дітей і у скільки обійдеться районному бюджету створення і утримання таких центрів.

Депутати попросили уточнити кількість таких дітей, на що Ніна Іванівна відповіла, що в районі є 1200 дітей, які потребують корекції. Тоді постало наступне питання – чи доцільно вводити 12 посад на таку кількість дітей? Чіткої відповіді не було, а депутати засипали начальника Управління освіти наступними питаннями: чому депутатам не надали фінансових розрахунків по цьому проекту? Ніна Іванівна відповіла, що утримання приміщення – це фактично 0,5 ставки прибиральника, який там і на даний момент працює.

Поступила пропозиція створити цей центр на базі Кривицької школи, яку закривають, фактично, вигнавши педагогічних працівників на вулицю. Щоб не закривали школи у селах, Ніна Іванівна порадила народжувати побільше дітей.

Слово взяв і заступник голови Дубровицької районної ради Олександр Задорожний, який зазначив, що Статут центру суперечить Постанові Кабінету Міністрів України, якою передбачено, що керівник центру призначається обласним структурним центром з інклюзивної освіти, а не на конкурсній основі, як прописали в Статуті. І це тільки одна з невідповідностей, які відшукав у Статуті Олександр Григорович. Він запропонував переробити Статут у відповідності до законодавства. На зауваження заступника голови районної ради Ніна Стасюк відповіла емоційно – мовляв, хочете призначати директора центру, то й самі його утримуйте коштами районного бюджету. Депутати підтримали зауваження Задорожного, адже якщо Статут дійсно не відповідає нормам закону – державний реєстратор його просто відхилить. Далі дискусія між Олександром Задорожним і Ніною Стасюк розгорілася ще більше, зокрема, Олександр Григорвич нагадав, що на освіту й так спрямовані всі кошти перевиконання бюджету. В дискусію втягнулися й депутати, думки яких розділилися. В результаті депутати проголосували це питання за основу. Тож те, що інклюзивно-ресурсний центр буде створено – сумніву вже немає, а як і хто буде ним здійснювати управління ним – питання ще відкрите.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!