Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ГОЛОВА ГО «СИЛА ВОЛІ» РОМАН КОЛЮХОВ – ПРЕДСТАВНИК РІВНЕНЩИНИ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ В ОДЕСІ

10 жовтня 2017 1

ГО «СИЛА ВОЛІ» продовжує розвивати партнерські відносини аби більш ефективно виконувати свою функцію в рідному місті. Голова організації Роман Колюхов у раках проекту «Київський діалог» прийняв участь у черговому заході для громадських активістів з усієї України, який цього разу проходив у приміщенні Impact HUB у Одесі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РОМАН КОЛЮХОВ ЇДЕ НА ЗУСТРІЧ З ВИХОВАНЦЯМИ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ


Яка мета проекту «Київський діалог»?

Проект «Київський діалог» має на меті організувати нормальну комунікацію в трикутнику влада-громада-бізнес. Для цього проводяться заходи для громадських активістів з усієї України за участю представників органів місцевого самоврядування і бізнесу. У вересні я брав участь у порадні, яка проходила у Львові, в понеділок повернувся з мережування громадських активістів, яке відбувалося в Одесі, на 27-28 жовтня у нас в рамках «Київського діалогу» запланований наступний захід у Києві. Проект проходить за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», уряду Німеччини та інших партнерів.

Яка тема підіймалася в Одесі і чому для ГО «СИЛА ВОЛІ» з Дубровиці було так важливо взяти в цьому участь?

В Одесу з'їхалися представники з усіх регіонів України. Із Західної України нас було семеро, Рівненщину представляв я один. Тем для дискусій і обговорень було декілька, але мене найбільше цікавили створення і робота молодіжних центрів, робота з молоддю, адже ми для своєї організації пріоритетом поставили саме згуртування молоді в таку собі своєрідну «тусовку», яка прагне змінювати своє місто, самостійно створювати для цього умови, генерувати і втілювати власні ідеї. Заходи, які проводить «Київський діалог», цьому максимально сприяють, зокрема, я почерпнув для себе багато нових ідей і активісти по всій Україні втілили вже чимало крутих проектів. Нам потрібно брати з них приклад і я радий, що мені, як представнику маленької громадської організації маленького районного центру Рівненщини вдалося налагодити комунікацію з багатьма однодумцями по всій Україні та обмінюватися з ними досвідом та ідеями. Нам це важливо, бо проект «Київський діалог» зацікавлений в першу чергу у підтримці саме таких депресивних районів, як Дубровицький. Мені дуже приємно, що ми маємо таку можливість – представляти своє місто в таких масштабних Всеукраїнських проектах, залучатися підтримкою. Окрім іншого на заході відбулась ярмарка міст, коли активісти презентували власні реалізовані проекти. Це дуже круто, насправді, ми спостерігали, як змінюється Україна. Були представники звільнених міст - Слов'янська і Маріуполя. Побачивши цих активістів і їхні проекти, я впевнено можу сказати – в ці міста сепаратизм точно не повернеться, громадянське суспільство там дуже активізувалося і стрімко пішло вперед у своєму розвитку.

Які з презентованих проектів сподобалися найбільше? Чи буде ГО «СИЛА ВОЛІ» втілювати щось подібне у Дубровиці?

Дуже багато таких проектів було! Зокрема, сподобалась ідея ІТ-бабусі – це безкоштовні клуби комп'ютерної грамотності для осіб, яким за 50. Це реально створити у Дубровиці. Також сподобався проект «Єдина система відкритих бюджетів шкіл», презентована борцем з поборами у школах Дмитром Калініним. Надзвичайно сподобалась команда з Маріуполя та їхній патріотичний проект «Маріуполь – це Україна». У нас, представників Західної України і не тільки, виникла ідея їздити один до одного в гості на день міста. Можливо, це переросте в окремий проект. Цілком ймовірно, що ГО «СИЛА ВОЛІ» на наступний день міста Дубровиця привезе цілу делегацію молодих гостей. Великий молодець Василь Яворський із Дрогобича, який крутий спеціаліст у сфері ІТ і розвиває цю галузь у своєму місті. Була також Алла Мельничук, з якою познайомилися ще у Львові – вона засновник Першого анти кафе Бердянська «Час Є!» – це унікальний молодіжний простір. Зараз у рамках проекту «Равлик Фест» вона займається створенням українських мультфільмів і, я думаю, ми в Дубровиці теж могли б навчити дітей знімати власні мультфільми. Були проекти, спрямовані на підтримку субкультур, вуличних культур. Загалом понад 10 учасників виступили зі своїми презентаціями, в кожного є чому повчитися, всі проекти є дуже крутими і мають вимірювані результати. І я впевнений, що більшість з цих проектів реально втілити і в Дубровиці. Будемо над цим працювати.

Чи є якісь конкретні результати від таких зустрічей?

Так, є. Обмін досвідом і встановлення зв'язків має важливе значення. Я знаю людей, які займаються громадською діяльністю понад 10 років. І за цей час громадянське суспільство в Україні загалом сильно виросло. ГО «СИЛА ВОЛІ» існує всього рік, тобто, ми всі – новачки у цій сфері. Ми ще багато чого не знаємо і не вміємо. Тому нам важливо вчитися, нам важлива мотивація. Кожен подібний захід – це нові знання, нові ідеї. Коли ти бачиш активістів, у яких горять очі, вони щасливі і отримують «кайф» від втілення своїх проектів – в тебе самого наче крила виростають і зароджуються нові ідеї. Зокрема, після минулого заходу у Львові ми візуалізували для себе ідею молодіжного центру у Дубровиці, розробили адвокаційну кампанію і почали її втілювати – ми будемо ходити до посадовців з цією ідеєю, цим проектом і шукати підтримки. Бо це потрібно не тільки нам, а всім молодим та юним дубровичанам, які хочуть розвиватися самі та розвивати своє місто. Також пізніше ми будемо домагатися прийняття положення про громадський бюджет у нашому місті, бо це корисна звична практика для багатьох міст України. І в Одесі я познайомився з першовідкривачами громадських бюджетів – представниками Черкас. Черкаси – перше місто в Україні, де прийняли положення про громадський бюджет. На сьогодні це є в багатьох містах, багатьох районних центрах. Завдяки громадським бюджетам українці реалізовують багато корисних проектів у своїх рідних містах. Власне, на мою думку, реалізований проект – це і є конкретний результат таких зустрічей. В нас, поки що, немає реалізованих проектів. Але для нас результат таких заходів – це конкретизація цілей, нові інструменти для їх досягнення, нові ідеї, підтримка, обмін досвідом. Це має дуже важливе значення для нас, як початківців.

Інформацію про хід і результати роботи ГО «СИЛА ВОЛІ» читачі нашого сайту можуть дізнаватися завжди першими у відповідному розділі. Тож слідкуйте за новинами, приймайте участь у громадському житті нашого міста та долучайтеся до ініціатив ГО «СИЛА ВОЛІ»!

переглядів: 963

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
11-10-2017 11:30:25

дубровичанин

спостерігаю за діяльністю ГО і зокрема Романа Колюхова і хочеться , щоб місцева влада співпрацювала , тому буде менше наркоманії і алкоголізму.і не буде статистики правоохоронних органів невтішної. В місті немає нічого для молоді , окрім спорту!

оцінити:

5 1

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!