Моя земля - моє Полісся Те, чим живе Дубровиччина!

Реклама

У ДУБРОВИЦІ ХРИСТИЯНИ СВЯТКУЮТЬ ВЕРБНУ НЕДІЛЮ

09 квітня 2017 0

У Дубровиці віряни сьогодні, за тиждень перед Пасхою, відзначають одне з найголовніших християнських свят – Вербну неділю або Вхід Господній в Єрусалим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КУЛЬТ ХРИСТА... ЧИ ВІРА В ЖИВОГО ІСУСА ХРИСТА


Вербна неділя – це релігійне свято започатковане в пам'ять про день в житті Христа, коли він в'їхав до Єрусалима, і все місто вийшло йому назустріч. За традицією цього дня віруючі несуть до церкви для освячення гілки верби. Вони символізують пальмові гілки, якими вітали вхід Ісуса в Єрусалим напередодні Його розп'яття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОДОХРЕЩА НА ГОРИНІ

На півдні використовують квіти і гілки інших дерев (пальм), але в Україні таких дерев немає, тому використовують вербу, яка розпускається першою. Ось чому свято називатися Вербною неділею. Але справжня його назва – Вхід Господній до Єрусалиму.

Вважається, що гілки верби набувають магічних властивостей. У східному християнстві ними б'ють легенько дітей, щоб були добрими і ввічливими, примовляючи:

Не я б'ю, – верба б'є, недалечко червоне яєчко! За тиждень вже Великдень.

У Дубровиці богослужіння проходили у римо-католицькому Костелі Іоанна Хрестителя, храмах східного обряду – церкві Різдва Присвятної Богородиці (УПЦ КП) та Свято-Миколаївській церкві (УПЦ МП)..





переглядів: 1.8K


  • ПОДІЛИТИСЯ:

Стрічка новин

Коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів.
Коментарі (0)
немає коментарів

Маєте питання?
Передзвонимо вам!

...
...