Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НА ЩО ОСВІТА ПОТРАТИТЬ П’ЯТЬ МІЛЬЙОНІВ?

12 червня 2018 1

На 23-ій сесії Дубровицької районної ради 08.06.2018 року знову ділили гроші, а саме – залишок освітньої субвенції за минулий рік. Не багато не мало – 5,5 мільйони гривень.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НОВА СИСТЕМА НАВЧАННЯ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ

Під час розгляду питання про внесення змін до районного бюджету слово взяв депутат Дубровицької районної ради Шах Григорій Петрович (фракція «Народної партії»): «Ми цим рішенням затверджуємо суму 5 мільйонів 228 тисяч на розвиток матеріально-технічної бази шкіл. Але ми не затверджуємо переліку, на що саме». Депутат та директор КП «Теплосервіс» нагадав, що у Дубровицькій ЗОШ №2 аварійна ситуація з котлами і попросив врахувати це при розподілі коштів.

Депутат Дубровицької районної ради, начальник Управління освіти Дубровицької райдержадміністрації Стасюк Ніна Іванівна (фракція БПП «Солідарність») відповіла, що вся сума коштів виділяється на зміцнення матеріально-технічної бази шкіл. Вона пояснила, що 970 тисяч гривень з цієї суми вже було спрямовано на закупівлю меблів та комп'ютерної техніки для учнів перших класів, які йдуть у «Нову українську школу». Також, начальник Управління освіти пояснила, що решту суми ділили між директорами в залежності від кількості учнів. І відповідно до цієї суми школи подавали свої пропозиції. «На жаль, директор другої школи не подала, що їй потрібно замінити котли» - резюмувала Стасюк Н.І. Втім, також додала, що вже домовилися з підрядниками, які здійснюють ремонт котельні Дубровицького НВК, і котел, який буде демонтовано там, передадуть Дубровицькій ЗОШ №2.

Втім, такий варіант директора КП «Тепосервіс» не влаштував, адже запропоновані котли мають загальну потужність 600 кіловат, а для опалення Дубровицької ЗОШ №2 та ДНЗ №5 (який опалюється з тої ж системи) необхідно вдвічі більше потужності. Тоді Ніна Стасюк запропонувала спрямувати ці кошти на участь у проекті з енергоефективності. В дискусію втрутився голова Дубровицької районної державної адміністрації Микола Петрушко, який запропонував передати в ЗОШ №2 ще й котли з лікарні, у якій також проводиться ремонт системи опалення. «Але це при умові, якщо ми зробимо лікарню, і якщо ми зробимо Дубровицький НВК» - уточнив Петрушко. На запитання депутатів, а що, коли не зробимо, відповів: «Це буде проблема».

Також Шах, переймаючись за енергоефективність району і економію на енергоносіях, висловив своє невдоволенням переведенням системи опалення Дубровицького НВК на один з найдорожчих видів палива – пелети (вартість 10 000 кілокалорій = 0,87 грн., в той час як брикету – 0,31 грн., дров – 0,37 грн.). «Це майже те, що газ! І ми переводимо НВК на дуже дороге паливо» - обурюється депутат. Такі розрахунки голова РДА Петрушко заперечив, зазначивши, що в них Григорій Шах не враховує затрат на оплату робочої сили, яка ті дрова і брикети закидає в котли. Підтримала керівника району і начальник Управління освіти, яка зазначила, що система опалення на пелети довела свою енергоефективність у Берестівському НВК, де вартість опалення одного квадратного метра площі нині найдешевша в районі. Дискусія між депутатами Стасюк та Шах з приводу точності обрахунків затягнулася, але слово взяв депутат Юрій Лосік (фракція ВО «Батьківщина»), який змістив акцент уваги: «Я дивлюсь тут подали пропозиції Бережківський НВК, Дубровицька ЗОШ №1, Великоозерянська, Сварицевицька і Колківська школи. Це мається на увазі капітальний ремонт покрівлі. А решта не подавали нічого?». На що головний освітянин відповіла, що нагальною потребою шкіл є заміна покрівлі, а більше ніхто нічого не подавав. «А я дивлюся: телевізори – 53 штуки, ноутбуки – 59 штук, принтера… Суми тут солідні. Комп'ютери – 61, мультимедійні центри…» - обурюється Лосік Ю.Є. Деяких депутатів теж обурили захмарні ціни на техніку, на яку вже оголошено закупівлю. Стасюк Н.І. зняла із себе відповідальність, зазначивши, що всі пропозиції формували директори шкіл, які «краще знають, що їм треба» - цит. Зазначила також, що востаннє комп'ютери міняли в школах 12 років тому. В підтримку Ніни Стасюк знову включився Микола Петрушко, який підтвердив, що проводив нараду з директорами шкіл, які й пропонували, на що витратити ці кошти. «Це не диктувала адміністрація чи Управління освіти, це була позиція директорів шкіл» - зазначив Петрушко. Втім, дискусії про телевізори за 15 тисяч гривень не вщухали.

Емоційним був виступ директора Сварицевицького НВК, депутата Дубровицької районної ради Полюхович Олени Михайлівни (фракція БПП «Солідарність»): «Ми сьогодні даємо на утримання Районного центру сім'ї та молоді 30 тисяч, а на утримання жодного навчального закладу коштів немає… Ми сьогодні не маємо чим заробітну плату платити техпрацівникам».

Виступив і депутат районної ради Рожко Станіслав Миколайович (фракція ВО «Бтьківщина»), який нагадав, що відповідно до законодавства, кошти перевиконання місцевого бюджету зобов'язані перераховувати на погашення заборгованості по заробітній платі, і він обіцяв освітянам та медикам вжити заходів щодо виконання цього законодавства, тому заявив, що утримується від голосування. Не дивлячись на це, рішення отримало необхідну кількість голосів.
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
12-06-2018 11:23:45

батько

зарплата і енергоносії - першочергові статті , але не для Стасюк!!! Прийдеться дітей забирати з 5 садка і 2 школи , а ні зберемо і приведемо їх зимою до цих "ГОСПОДАРІВ" району !!!

оцінити:

10 5

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!