Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НОВА ПРОГРАМА ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ.

04 травня 2018 0

Кабінет міністрів вніс зміни до програми призначення субсидій і вже з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки(квартири) або ж має тіньову зайнятість.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАРАХУВАЛО ЗАЙВИХ 650 ТИСЯЧ СУБСИДІЙ

Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидії. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, які в результаті ощадливого використання енергоресурсів можна буде використати на свій розсуд. Однак перехід до монетизації можливий тільки в тому випадку, якщо система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує. Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії – її отримали. При цьому вводяться такі механізми, при яких багаті люди більше не зможуть паразитувати за кошт всіх платників податків.

З 1 травня 2018 року соціальні нормативи наближаються до реальних потреб людей: 4,5 м. куб. на 1 м. кв. площі становитиме соціальна норма на газове опалення; 30 кВт год на 1 м кв. площі становитиме соціальна норма електроопалення.

Що ж до електроенергії, то якщо ж Ви зекономили 150 квт, які використовувалися для опалення, або 100 кубів газу, то Уряд виплатить премію за зекономлені енергоресурси. Для цього з 01.06.18 р. по 01. 09. 18 р. потрібно подати заяву в орган соцзахисту.

Далі про предмети розкоші та здача квартири в оренду. Якщо у власності сім'ї є автомобіль, якому менше п'яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Також змінюється соціальна норма житла для нарахування субсидії. Якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів або будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та помешкань, де живуть прийомні діти, власники або мешканці такого житла повинні будуть самостійно сплачувати комунальні послуги.

Є зміни і для безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості. Запропоновано два варіанти для безробітних працездатного віку:

  • -Чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду;
  • -Або у дохід органи соцзахисту автоматом рахуватимуть три прожиткові мінімуми – 5286 гривень (1762*3); (необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний).

Цьогоріч у травні необхідно буде повторно подати Заяву і Декларацію таким категоріям населення:

  • -Орендарям житла;
  • -Внутрішньо переміщеним особам;
  • -Тим сім'ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб;
  • -Тим сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної зарплати;
  • -Тим сім'ям, в яких відбулися зміни у складі сім'ї протягом останнього року;
  • -Тим сім'ям, які станом на травень цього року матимуть понад двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року.

Решті субсидіантам перерахують допомогу автоматично.

Відтак, нова програма житлових субсидій є перш за все соціально справедливою та більш адресною.

переглядів: 429

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!