Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ТАРИФ НА ТЕПЛО ЗМЕНШИТЬСЯ, АЖ НА 2.8%

12 жовтня 2016 1

11 жовтня на восьмій сесії Дубровицької районної ради депутати проголосували за зміну тарифу на тепло. У своїй доповіді перед депутатами керівник комунального підприємства «Теплосервіс» Микола Михайлович Петрушко повідомив, що у зв'язку із зміною обсягів виробництва та витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії виникла необхідність в розрахунку економічно обґрунтованих тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення та тарифу на підігрів води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СЕМІНАР ПРОЙШОВ БЕЗ СЛУХАЧІВ


Тарифи на послуги з теплопостачання та підігріву води для КП «Теплосервіс» були затверджені 15 жовтня минулого року рішенням Дубровицької районної ради № 563 та становили:

  • на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення для бюджетних установ та організацій у розмірі 1450,34 грн. за 1 Гкал або 31,44 грн. за 1 м², для населення у розмірі 898,19 грн. за 1 Гкал або 20,07 грн. за 1 м² опалювальної площі за місяць в опалювальний період;
  • на підігрів води для бюджетних установ та організацій у розмірі 72,52 грн. за 1м³.
В зв'язку із зміною обсягів виробництва та витрат на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії діючі тарифи підлягають перегляду – зазначив курівник КП «Теплосервіс».

У його доповіді йшлося про те, що перегляду потребують такі статті витрат:

  1. Оплата праці виробничого персоналу та відрахування на соціальні заходи. Зросла на 5,2% мінімальна заробітна плата з 1378,00 грн. до 1450,00 грн. Але за рахунок зменшення кількості працівників витрати в порівнянні до діючого тарифу зменшилися на 1,8%. Зменшилися за рахунок зниження ставки внеску і витрати на ЄСВ;
  2. Амортизація основних засобів виробничого призначення. Витрати на амортизацію збільшилися на 10% через введення в експлуатацію нових основних засобів;
  3. Паливо на виробництво теплоенергії. Ріст вартості брикетів та напівбрикетів з доставкою склав 2,7% (фактична ціна станом на вересень 2016 року – 853,51 грн. без ПДВ за 1 т, в діючому тарифі – 831,01 грн. без ПДВ). Зросла і вартість дров паливних з доставкою - 17,6% (фактична ціна станом на вересень 2016 року – 300,00 грн. без ПДВ за 1 м³, в діючому тарифі – 255,00 грн. без ПДВ);
  4. Електроенергія. Ріст вартості електроенергії склав 19,8% (фактична ціна станом на вересень 2016 року – 1,80 грн. без ПДВ за 1 кВт, в діючому тарифі – 1,50 грн. без ПДВ, а також введення в експлуатацію нових котелень призвело до збільшення витрат на електроенергію на 42,1%;
  5. Матеріали, запасні частини, МШП (малоцінні та швидкозношувані предмети) в порівнянні до діючого тарифу знизилися на 11,1%;
  6. Загальновиробничі витрати зросли на 5,7% за рахунок підняття заробітної плати ІТП та фахівців, а також робітників, які обслуговують загальновиробничий процес, піднялись ціни на ПММ (паливно-мастильні матеріали) та запчастини для транспорту, зросли витрати на сплату податків, зборів та на інші послуги;
  7. Адміністративні витрати та витрати на збут в порівнянні до діючого тарифу знизилися на 2,8% та 4,4%.

Обсяги виробництва та реалізації теплової енергії в планових розрахунках в порівнянні з обсягами у діючому тарифі зменшились на 12%.

Собівартість 1 Гкал виробництва, транспортування та постачання теплової енергії, послуги з централізованого опалення та підігріву води у проекті тарифу знизиться, а саме:

По завершенні доповіді, Микола Петрушко озвучив динаміку скорочення споживання підприємством природного газу.

В опалювальний період 2009-2010 років для генерації теплової енергії підприємством було використано майже 1 млн, а точніше 930 тис. м³ природного газу. В наступному опалювальному сезоні 2010-2011 років - 793 тис. м³; 2011-2012 роки – 500 тис. м³ природного газу; 2012-2013 роки – 445 тис. м³; 2013-2014 роки – 227 тис. м³; 2014-2015 роки – 122 тис. м³. Минулого опалювального сезону лише – 70 тис. м³ природного газу. Тобто поступово, починаючи з 2010 року підприємством скорочено споживання природного газу на 92,5%. Лишилося скоротити 7,5% – резюмував керівник КП «Теплосервіс».

Він також зауважив, що сподівається на підтримку депутатів щодо затвердження поданих проектів рішення, і що на наступний опалювальний сезон таки вдасться відмовитись від газу. Також, озвучив вартість газу на сьогоднішній день.

Так, для населення він коштує 7 тис. 688 грн. 88 коп., для бюджетних установ – 7 тис. 978 грн.44 коп. Якби ми не проводили заміщення природного газу, то на сьогоднішній день, аби купити 1 млн. м³ газу треба витратити приблизно 8 млн. грн. – закінчив доповідач.

У доповіді керівника КП «Теплосервіс» для більшості депутатів здавалося усе було зрозумілим та лаконічним, адже чомусь про тарифи окрім депутата Олексія Володимировича Лясковця ніхто більше не задав жодних запитань.

Ви дали калькуляцію, в якій є стаття під назвою «Прямі витрати» в сумі 10 млн. грн. Що це таке і чи входить туди паливо? – поцікавився депутат.

Так, паливо на виробництво теплової енергії – 4 млн. 227 тис. грн. 97 коп.

Тобто дві хвилини тому, ви говорили, що у нас іде зменшення газу. І ми, для того, щоб купити 1 млн. м³ газу заплатили 8 млн. грн. На сьогоднішній день ми платимо 4 млн. грн., а газу в нас іде на 70 тис. м³. Тоді можливо рентабельніше використовувати газові котли, а не твердопаливні. Оскільки фактично ми платимо за 500 м³, а отримуємо теж саме тепло. Ви переплачуєте кошти, а люди не отримують фактично тих послуг, які б мали отримувати. У вашій таблиці по оплаті зарплати: оплата праці виробничого персоналу – за рік 2 млн. 565 тис. грн. та загальновиробничі витрати, в які ви теж включили заробітну плату, але вже адміністративного персоналу – 1 млн. 400 тис. грн. Коли я звертався до вас як депутат з проханням надати інформацію щодо того, хто у вас працює, ви дали цікаву відповідь. У якій станом на 26 вересня на підприємстві працюють директор, який отримує зарплату в сумі 7 тис. грн. та підсобні працівники, (а їх є п'ять), які отримують по 1 тис.152 грн. Все, інших працівників немає!? Який у вас штат і фонд заробітної плати? Треба привести тариф до економічно обґрунтованого з урахуванням мінімізації штату та оптимізації витрат! І варто не говорити «на папері» про те, що на сьогоднішній день ви, як керівник комунального підприємства щось робите для людей і для району! А щось реально робити для людей, які проживають у квартирах і отримують мінімальну заробітну плату, якою мають вам заплатити по вашим тарифам менше аж на 2,8%, – зазначив депутат районної ради.
Що стосується тарифів для населення, то якби ми у ньому не передбачили опалення твердим паливом, то тарифи для населення складав би за 1 м² – 38 грн. Ми пропонуємо для затвердження не минулий тариф, а трохи знижений. Якщо вдасться до кінця опалювального сезону завершити модернізацію і відмовитись від газу взагалі, то можна говорити про зниження тарифу. Тому про людей ми думаємо і піклуємось. Через що й звернулись до міської ради та депутатів щодо виділення коштів на фінансування програми, яка дасть можливість замінити газові котли на твердопаливні, і працювати на твердому паливі. Ось тоді і буде результат. Щодо штату, то на сьогоднішній день у нас є 26 джерел генерації тепла. У Рівному, до прикладу, близько 36, тому по кількості котелень КП «Теплосервіс» на другому місці. Котельні у нас малі, але у них мусить бути обслуговуючий персонал.

Є дуже гарний вислів – ваші б слова, та Богові у вуха. Він якраз тут до місця, адже чи багато дасть для людей економія у 2,8%, при тому, що у багатьох квартирах, де ще є централізоване опалення, послуги не відповідають заявленим цінам. Але згадуючи роботу КП «Будинкоуправління» вже цьому не дивуєшся.
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (1)
12-10-2016 19:49:46

АДМІНІСТРАЦІЯ САЙТУ

УВАГА! ТЕХНІЧНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РОЗМІЩЕННЯ КОМЕНТАРІВ ДО МАТЕРІАЛІВ НА САЙТІ
«МОЯ ЗЕМЛЯ – МОЄ ПОЛІССЯ»

Якщо ви маєте бажання прокоментувати статтю на сайті, вам потрібно:
1. Вказати ваше справжнє прізвище та ім'я;
2. Вказати діючу електронну адресу;
3. Підтвердити електронну адресу.

Дякуємо за розуміння, та запрошуємо до продуктивної та відкритої дискусії на нашому сайті!

оцінити:

0 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!