Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ВОНИ ВИСТОЯЛИ, НЕ ВИСТОЯВ БЕТОН

16 січня 2018 0

16 січня відзначається День пам'яті Героїв, яких поважають не тільки українці, а навіть вороги. Вони увійшли в історію як «кіборги» за свою незламність. Бої за донецький аеропорт закінчилися 21 січня 2015-го року. Кіборги вистояли, не вистояв бетон.

17 квітня 2014 року групою сепаратистів над ДАП-ом було вивішено прапор терористичної організації «ДНР». 6 травня 2014 року аеропорт припинив свою роботу. Як виявилось – назавжди.

26 травня 2014 року розпочався перший бій за летовище із застосуванням авіації. В результаті перших боїв загарбники втратили від 40 до 100 вбитими.

Бої тривали впродовж літа. Російські війська і сепаратисти не могли зрозуміти, чому їхні армії, які в кілька разів переважають українців в живій силі і техніці, не можуть взяти аеропорт і несуть жахливі втрати. Тоді один із сепаратистів назвав захисників донецького аеропорту «кіборгами» (кібернетичні організми – прим.). Це підхопили ЗМІ і відтоді оборонці ДАПУ, кіборги, стали легендарними. «Кіброг» - визнано словом 2014-го року.

Кулеметник 93-ї бригади Олександр Сєргєєв:

«Якби росіяни хоч раз побачили купи трупів своїх співвітчизників навколо аеропорту, побачили, як бродячі собаки гризуть людські кістки і бігають з головами мерців у зубах по злітній смузі, вони б назавжди зненавиділи цю війну»

В аеропорті залишилися лише добровольці. У вересні 2014 року ДАП опинився в повному оточенні бойовиків, а атаки не припинялися ні вдень ні вночі. Приміщення аеропорту бомбардували різними видами артилерії, штурмували танками, запускали всередину газ, втім вибити «кіборгів» з укріплень було неможливо. Офіційно, лише 15 вересня серед «кіборгів» були зафіксовані перші смертельні втрати. 17 вересня «кіборги» тримали кругову оборону – їх штурмувала ціла рота російського ГРУ, але змушена була відійти з великими втратами. 28 вересня в районі ДАПу відбувся танковий бій з втратами з обох сторін.

1 жовтня бойовикам вперше вдалося прорватися в приміщення аеропорту. Втім, ненадовго. Вже 3 жовтня з'явилася інформація, що терористи при спробі штурму втратили близько 200 своїх. Втім до вечора того ж дня офіційно було повідомлено, що терористи змогли захопити перший поверх терміналу. Впродовж доби загарбників відтіснили, але 5 жовтня розпочалася нова масова атака із застосуванням танків. 7 жовтня у морг Донецька доставили тіла 427 сепаратистів.

Після того аеропорт почали бомбардувати із системи «Тюльпан», призначеною для знищення укріплень. Втім, і це не допомогло. Більше того – нападники почали масово дезертувати, вважаючі, що їхні лідери кинули їх на забій «кіборгам». За словами одного з «кіборгів» втрати були 1 до 5 або 1 до 7, не менше. Тобто, за кожного нашого вбитого ворог віддавав життя 5-7 своїх. 27 жовтня 2014 року «кіборги» знищили базу бойовиків, яка розташовувалася в гіпермаркеті біля аеропорту. Так бої тривали увесь листопад і грудень.

16 січня спікер АТО Андрій Лисенко заявив, що старий термінал Донецького аеропорту повністю знищений вогнем противника і не становить жодного інтересу. Тоді в мережі написали: «Кіборги вистояли. Не вистояв бетон». Втім, 17 січня на летовищі ще тривали запеклі бої.

За офіційними даними в боях за аеропорт загинуло близько 200 українців, ще 500 отримали поранення. 24 потрапили в полон. З російської сторони втрати сягають вбитими – 800 і близько 2000 пораненими. Оборона аеропорту тривала 242 дні.

У Дубровицькому районі немає «кіборгів» з Донецького аеропорту, але є ті, хто приймав участь у не менш героїчних боях за Луганський аеропорт.

16 січня відзначають самі «кіборги». Вони вшановують пам'ять загиблих побратимів. Це не офіційна дата, проте, ми не маємо права забути легендарну і героїчну боротьбу, адже саме так потрібно захищати своє – самовіддано і фанатично.
переглядів: 896

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!