Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЗА ЗБІР ЖУРАВЛИНИ – ДЕПОРТАЦІЯ І НЕ ТІЛЬКИ…

19 жовтня 2018 0

Найбільша в Україні ділянка насаджень журавлини знаходиться на Рівненщині. Збирають її переважно селяни – для себе й на заготівлю.


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: НА ДУБРОВИЧЧИНІ ПРОЇЗД СТАНЕ ДОРОЖЧИМ

На сьогодні дуже важко виживати простому українському населенню. Адже, стабільної роботи нема, а якщо і є, то заробітної плати не вистачає на прожиття, і тому в пошуках роботи, населення масово виїжджає за кордон. А ті, хто лишається на рідній землі шукають способи заробітку. І однією з таких в літньо-осінній період на Рівненщині, зокрема в нашому районі, - є збирання ягід. Влітку це чорниці, а пізніше журавлина. Цей спосіб заробляти дуже виснажливий, але люди працюють, бо знають, що кожного дня матимуть собі по кілька сотень, а то й тисячі гривень.

На Рівненщині в прикордонних селах місцеві жителі рушають за журавлиною до сусідів-білорусів. І якщо раніше перетин кордону карався простим штрафом, то тепер жителям прикордонних районів доведеться переглянути свої погляди. Адже з 18 жовтня 2018 року - це карається кримінальною відповідальністю. Порушникам загрожує до трьох років позбавлення волі,

«Прийнятим законом встановлюється кримінальна відповідальність за перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в'їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості. Такі діяння каратимуться позбавленням волі на строк до трьох років»,– йдеться на сайті Держприкордонслужби.

Слід зазначити, що кожного року люди попадалися на тому, що перетинали незаконно кордон під час збирання дикоросів. І вже в жовтні цього року за минулий тиждень Пінські прикордонники затримали за порушення межі 11 громадян України, які незаконно перетнули її з метою збору журавлини та використовували заборонені знаряддя для збору ягід. Порушників притягнено до адміністративної відповідальності і депортовано з Білорусі на п'ять років.

Сезон збирання ягід триває кілька місяців. Тож заробити на ній можна чимало. В поточному році ціна коливається від 50 грн/кг. Цілими селами ще рік тому йшли до лісу на журавлину, а вже на теперішній час людей на болоті поменшало, бо багато хто виїхав за кордон заробляти. Проте, дійсно ця дика ягода і болотяні місцевості – стабільні годувальники для тисяч селянських родин у північних районах країни, зокрема і в нашому Дубровицькому районі.

переглядів: 997

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!