Моя земля - моє Полісся Те, чим живе Дубровиччина!

Реклама

ЖИТТЯ ВИСОЦЬКОЇ ГРОМАДИ

19 червня 2017 1

У Дубровицькому районі на сьогоднішній день існує дві об'єднанні територіальні громади – Миляцька та Висоцька. Про Миляцьку районні ЗМІ вже розповідали чимало, адже їм вже є чим похвалитись. Ми ж вирішили поговорити про Висоцьку ОТГ. Нагадаємо нашим читачам, що утворена вона була 1 січня із таких сіл, як Висоцьк, Вербівка, Хилін, Людинь, Золоте, Партизанське та Рудня. Центром ОТГ стало село Висоцьк, а очолила громаду Гура Людмила Федорівна, яка до цього була головою Людинської сільської ради. Нещодавно нам вдалося з нею поспілкуватись та розпитати про те, як і чим сьогодні живе Висоцька громада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СІНОКОСНИЙ СХІД СЕЛА


На початку розмови Людмила Федорівна зауважила, що їй поки що нема чим похвалитись, адже їхня ОТГ лише останній місяць отримала перевиконання бюджету в сумі 280 тис. грн., що дало можливість розпочати якісь роботи по важливим напрямкам, а насамперед віддати борги.

Пані Людмило, як нам відомо, життя ваша громада починала у доволі скрутному стані, а саме у недофінансуванні.

Перед виборами по об'єднанню ми разом із Самко Сергієм Івановичем та ще з двома бухгалтерами прорахували які кошти нам будуть потрібні на розвиток громади, але це було при умові мінімальної заробітної плати у розмірі 1тис. 600 грн. Таким чином, громада повинна була б мати майже 1 млн. 200 грн. на розвиток. Проте, з 1 січня 2017 року мінімалка склала 3 тис. 200 грн. Відтак, нам не вистачало коштів навіть на заробітну плату обслуговуючому персоналу. Адже ми отримали лише освітню субвенцію, а ось працівникам лікарні, бібліотеки, клубів та дитячих садків які нам передали на утримання, коштів для оплати праці не було. Тому, ми кошти на електроенергію та паливо із липня-серпня забрали на місяці першого кварталу, аби було чим видати людям заробітну плату. А ось із перевиконання ми направлятимем кошти на паливо та дрова.

Що стосується стану освіти та медицини у громаді, то голова зазначила, що освіта забезпечена повною мірою завдяки освітній субвенції і що педагоги отримують 20% надбавки. Свого методичного кабінету вони не мають, тому користуються послугами районного, але можливо з 1 вересня будуть мати свого методиста. Також, ОТГ має Висоцьку амбулаторію та ФАПи у кожному із сіл громади. Проте, є проблема із доїздом до амбулаторії пацієнтів з села Золоте, адже у плані транспортного сполучення їм зручніше їхати до Дубровицької ЦРЛ. Тому, 0.5 ставки із субвенції перераховується педіатру та сімейному лікарю районної лікарні, аби за необхідності люди з цього села могли обслуговуватись саме там.

У команді голови Висоцької громади працюють і ті, хто вже має досвід роботи по сільським радам, так і ті, для кого це вперше. За словами Людмили Гури комунікація між старостами сіл відбувається переважно у телефонному режимі, а також на нарадах та щомісячних засіданнях виконавчого комітету.

Як ви гадаєте, керувати об'єднаною громадою важче аніж однією сільрадою?

Скажімо так, було б легше, якби було достатньо коштів. На розвиток нашої громади держава виділила 4 млн. грн. якими ми намагаємось закрити глобальні питання такі, як ремонт підлоги та стелі у клубі, на який ми вже зробили проектно-кошторисну документацію. На це потрібно близько 1,5 млн. грн. Також будемо будувати спортивний зал – 3,8 млн. грн. Але цей проект ми розділили на дві черги – у цьому році зробили каркас (2 млн. 200 тис.), а решта робіт на наступний рік відклали. Хочемо замінити котел в амбулаторії на твердопаливний, який буде в рази економніший від наявного та теплотраси.

Серед глобальних проектів громади й капітальний ремонт Вербівського ФАПу. Ну і звичайно, дороги – проте її латання вже у планах на наступний рік.

Окрім фінансових проблем на початку своєї роботи у Висоцькій ОТГ голова зіштовхнулась і з агресивною налаштованістю жителів. На думку Людмили Федорівни це відбувалось тому, що переважно жителі йшли за матеріальною допомогою надати змоги якої фінансів не було. Не обходилось і без конфліктних ситуацій.

А як щодо молоді? Чи є серед них активна?

Є. У Висоцьку є футбольна команда, яка підтримала нашу ідею побудови дитячого ігрового майданчика у селі. Хлопці погодились допомогти його зробити власними силами, аби не витрачати на це кошти. І це дуже приємно!

Що стосується дозвілля для молоді, то у Висоцькому клубі є тенісний та більярдний столи. Там же, за умови проведення ремонту та тепла, можна відкрити й тренажерний зал для тих, хто за здоровий спосіб життя, а також танцювальний та інші гуртки для діток.

Які джерела надходження до бюджету Висоцької ОТГ?

ДП «Висоцький лісгосп», ТОВ «Торф-Ленд Україна», ТОВ «Рекорд», ТзОВ «Надія-94», а також надходження від оренди землі. Таким чином, власних надходжень у нас майже 3.5 млн. грн.

У кожного із сіл, що входять до ОТГ є свої проблеми. За словами голови у селі Золоте бракує місця для спортивного розвитку молоді. У Людині в спортивному залі треба замінити підлогу. Планується за селом між селами Людинь і Рудня побудова спортивного майданчика для гри у футбол із наявністю поливу для трав'яного покриття, роздягалень та глядацьких сидінь. На цей проект заложили у бюджет 200 тис. грн. Також 20 тис. грн. на сесії заложили з власного бюджету і 8 тис. грн. з природоохоронного фонду на вирішення проблеми із смітниками у Висоцькій ОТГ. У Вербівці в цей процес активно включилась староста і смітник вже прибрали.

За що ви могли б похвалити і пожурити своїх старост?

Усі вони дуже серйозно і відповідально ставляться до виконання власних обов'язків. А журити їх ще нема за що. Головне, що люди не скаржаться на їхню роботу.

Поки що старостам бракує кабінетів для роботи, але Людмила Федорівна переконує що вони працюють над вирішенням цього питання. Що ж, бажаємо молодій громаді розвиватись та зміцнюватись. За словами голови у них все чудово, а чи так це покаже час…





переглядів: 4.1K


  • ПОДІЛИТИСЯ:

Стрічка новин

Коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів.
Коментарі (1)
19-06-2017 14:33:47

Геннадій

Дуже радий за Висоцьку ОТГ. Вони просто молодці. І ще дуже радий за сайт "Моя земля -- моє Полісся", а саме за подання достовірної інформації. Яка не прикрашена, і не кидає бруду на ОТГ. Проблем є багато як в однієї так і в другої громади. Але ми повинні розуміти, що "поїзд" пішов і процес децентралізації не зупинити . Нападки один на одного нідочого доброго не призведуть. Потрібно було ще в 2015 році тверезо підійти до вирішення даної проблеми. А не намагатися вирішити питання адміністративно-командними методами. Але це моя суб'єктивна точка зору.

оцінити:

11 8

Маєте питання?
Передзвонимо вам!

...
...