Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ЗВІТ КЕРІВНИКА КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» (ЧАСТИНА 1)

15 грудня 2016 4

12 грудня відбулася сесія Дубровицької міської ради на яку було винесено 35 питань порядку денного та прибуло 23 депутати. В більшості, це були земельні питання. Хоча, було одне дуже важливе – звіт про роботу КП «Міськводоканал». Перед тим, як описати весь фурор, який викликав цей звіт на сесії Дубровицької міської ради, ми хочемо дати можливість нашим читачам у повній мірі самим оцінити роботу керівника цього підприємства і зробити власні висновки щодо його господарності чи неуспішності. Отож, вашій увазі звіт керівника КП «Міськводоканал» Миколи Степановича Стовби, який ми розділимо на кілька частин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВПАЛА ВОДОНАПІРНА ВЕЖА


Комунальне підприємство «Міськводоканал», як правонаступник КП «Дубровицявода» створено відповідно до рішення Дубровицької міської ради №492 від 23 травня 2008 року. Підприємство підтримує цілодобову роботу системи водопостачання та водовідведення м. Дубровиця. А це складний комплекс гідротехнічних споруд водозабору, водопровідні та каналізаційні насосні станції і мережі, які забезпечують постійне, без графіків, постачання водою споживачів міста, та відведення господарсько-побутових, виробничих стоків і їх очистку.

Водопостачання міста здійснюється із підземних джерел п'яти свердловин. Система водовідведення об'єднує п'ять каналізаційно-насосних станцій, які перекачують стоки з каналізаційних мереж міста по двох колекторах на очисні споруди, об'єкти яких розміщені на площі 9 га.

На балансі підприємства перебуває 47 км водопровідних та 33 км каналізаційних мереж. Всього Водоканал обслуговує 72 км водопроводів включаючи сільські водогони сіл Бережниця, Берестя, Орвяниця, Селець, Сварицевичі. Загальна кількість абонентів, які отримують послуги з водопостачання – 3775. З них населення 3601 абонентів, 154 юридичні особи. Послуги з водовідведення надаються 1700 абонентам (1615 – населення та 85 юридичним особам).

Водоканал за всю свою історію, починаючи з комунгоспу мав складні фінансово-економічні проблеми, а тому не міг, не мав можливості розвиватися і самостійно ставати на ноги. Для цього є об'єктивні та суб'єктивні чинники.

Комплекс гідротехнічних споруд будувався у 82-86 роках на перспективу з врахуванням забезпечення водопостачанням та водовідведенням промислових об'єктів міста таких. як льонозавод, Бавовно-прядильна фабрика, трикотажна фабрика та м'ясокомбінат, і в розрахунку на населення міста від 50 тис. Планувалось будівництво нових мікрорайонів. Приватні будинки по вул. Грушевського, Селиця, Шкільна і Макарівська до Березової чи до центру мали зноситись, а на їх місті мали стояти багатоповерхівки. Тому то і були прокладені від водозабору, що під Берестям, – спарені магістральні трубопроводи Д 325 мм. до перехрестя вул. Нова–Грушевського, і далі по вул. Нова під річкою на станцію, аж до фабрики, розраховані подавати воду в об'ємах 17 700 куб. м. на добу. Водопроводи по вул. Грушевського та Артеменка в обхід «Посьолка» Д 200 мм. розраховані на подачу води 3900 м³/добу. А місто зараз споживає всього 550- 600 м³ води на добу.

Для підтримання тиску 3.5 атм. в магістралях таких діаметрів працюють насоси потужністю 18.5 кВт. Велика енергоємність об'єктів та низька завантаженість основних фондів підприємства і є головною його проблемою (по водопостачанню завантаженість становить 15%, по водовідведенню 6-7%). Такі реалії. І тут «чарівна паличка» не може зробити дива. Потужне робоче обладнання, що подає воду на місто і відкачує каналізаційні стоки, накручує 50 тис. кВт електроенергії в місяць. Водоканал за один тільки місяць платить за електроенергію більше 100 тис. грн. А ціна її постійно зростає, по декілька разів на рік.

КП «Міськводоканал» заключив договір на проведення енергоаудиту з ТОВ «Експертно-технічна консалтингова група» м. Київ, від 20.08.2016 р. але не може приступити до виконання по причині відсутності актів балансового розмежування вуличних мереж з внутрішньо будинковими мережами. Акти підготовлені і вже п'ять місяців знаходяться на підписі в керівника Будинкоуправління.

Для утримання такого господарства, обслуговування і ремонту технологічного обладнання, водопровідних та каналізаційних мереж, необхідні відповідні ресурси, матеріально-технічна база та обслуговуючий персонал чисельністю значно більшою від наявної, згідно штатного розпису. Та й водопровідні мережі, вік яких 35-60 років, знаходяться в аварійному стані і потребують заміни хоча б окремих ділянок.

Попри названі об'єктивні чинники, які впливають на собівартість водопостачання та водовідведення, головне комунальне підприємство міської ради, що забезпечує життєдіяльність міста водою, було доведено до жахливого стану. З етичних міркувань я не називаю речі своїми іменами. Варто сказати, що при передачі підприємства попередником мені була передана тільки печатка і штамп. Інвентаризація, яку я захотів провести, вдалася з третьої спроби після винесення догани голові комісії. Не можу сказати, що то був саботаж, скоріше незнання, не вміння членів комісії робити інвентаризацію.

Кадри вирішують все. Цей постулат класика по справжньому починаєш розуміти тоді, коли безпосередньо стикаєшся з серйозною кадровою проблемою. На основних ключових посадах підприємства – головного інженера, начальника відділу збуту, вже були призначені нові люди, без фахової підготовки, відповідного досвіду роботи та освіти. Посада головного бухгалтера взагалі була вакантна. Мені довелось прикласти максимум зусиль боротьби з усталеною роками системою, з порядками і безпорядками, що стали нормою. Мій робочий тиждень тривав не 40, а 60-70 годин. Тільки через п'ять місяців роботи з'явилось невелике відчуття перемоги. Через п'ять місяців керівники підрозділів почали в певній мірі діяти і планувати роботу самостійно, відчувати хоч якусь відповідальність. А на початку було щось не зрозуміле.

Без дієвих механізмів впливу не легко робити зміни і добиватися відповідальності від підлеглих. Найкращим ричагом впливу на свідомість є матеріальна зацікавленість. Але, на жаль, бити по кишені не має чим. Зарплату не знімеш, а про преміювання навіть положення не розроблялося. Щодо зарплати, то вона, за словами працівників, виплачувалась незрозуміло, як? Коли, кому вдалося випросити у директора, тоді і отримав в касі якусь частку зарплати. На мою думку, грубе порушення фінансової дисципліни на підприємстві, порушення законодавства з виплати заробітної плати і стало основною причиною несплати податків і нарощування боргів до 600 тис. грн. по ПДФО, і більше 130 тис. боргу з ПДВ. Та, ще й 15 тис. кВт електроенергії умудрилися приховати і перенести з 2015-го. на 2016 рік. Мені довелось протягом 6 місяців, крім поточних напрацьованих кіловатів, сплачувати минулорічні. Дивна річ – на підприємстві за 2015 рік не має жодного документу з обліку електроенергії, ні в комп'ютері, ні в паперовому варіанті – жодного «папірця». В комп'ютері, пояснюють, з'їв вірус, папери десь зникли, розчинилися.

Матеріально-технічна база для обслуговування і ремонту технологічного обладнання, водопровідних та каналізаційних мереж дуже слабенька. Із верстатного обладнання є тільки токарний верстак, та й той розбитий. Більш точні деталі доводиться замовляти на стороні. На будь-якому підприємстві, що надає послуги з водопостачання та водовідведення, з транспортних засобів, як мінімум, має бути екскаватор, два аварійні автомобілі, каналопромивна та асенізаційні машини.

КП «Міськводоканал» у своєму розпорядженні має: два екскаватори, один новий, куплений нещодавно за бюджетні кошти, і старий, на базі ЮМЗ, віком 26 років, що стоїть в ремонті більше часу ніж працює; дві ще радянські асенізаційні машини ГАЗ-53 віком 23 і 26 років, які постійно ламаються; «Газель» для перевезення аварійної бригади, що також часто виходить з ладу. На минулій сесії міськради було прийнято рішення про виділення коштів 400 тис. грн. на придбання автомобіля для бригади слюсарів АВР. Ми двічі проводили електронні торги через систему «Прозоро» і вже сьогодні визначили переможця. Вартість 441 300 грн. Після оплати автомобіль буде доставлено на підприємство. Чекаємо рішення сесії про пере направлення додаткових коштів, які залишилися на підприємстві не використані від придбання основних засобів, до потрібної суми.

Про склад запчастин і говорити нічого. Складу, як такого, не було. Не вистачало не лише інструментів для виконання ремонтних робіт, а навіть болта і гайки. Все з ходу бралося в магазинах. Поступово налагодили матеріальний облік, створили склад в якому зберігаються інструменти та необхідні запчастини.

Стан будівель і споруд. На них зупинятись не буду, а лише наголошу, що в адмінприміщенні міської ради по вул. Комунальна,7, в якому знаходяться три комунальні підприємства: «Міськводоканал», комунальна служба та БТІ, відсутнє опалення. А відтак будівля поступово руйнується. Комунальна служба опалює свої два кабінети грубкою, БТІ в двох кабінетах встановило електроопалення, а в КП «Міськводоканал» на 2-му поверсі по всіх кабінетах електроконвектори. Навантаження не витримує проводка і горять автомати. Щодня доводиться їх замінювати, а це тільки початок зими. Потрібно встановлювати котел на твердому паливі для опалення всієї будівлі.

Далі буде….
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (4)
16-12-2016 10:32:28

дубровичанин

меру треба освоїти етику , бо нікого з звітуючих управляющих не перебивав і не доводив РЕГЛАМЕНТ виступу!!!! - невигідний Стовба для мера і на повишених тонах взував при всіх депутатах -- показав ДИКОСТЬ і НЕВИХОВАНІСТЬ.Якщо не вигідний, то не треба було брати розчищати гів....о після Краська. Меру треба ще повчитися в СТовби виступати і працювати. Телеміст показав хто такий Микульський!!!!!-

оцінити:

0 0
16-12-2016 10:31:10

петрович

нехай скопіює міська рада виступ , бо там такий не напишуть

оцінити:

0 0
16-12-2016 10:28:38

дубровичанин

меру треба освоїти етику , бо нікого з звітуючих управляющих не перебивав і не доводив РЕГЛАМЕНТ виступу!!!! - невигідний Стовба для мера і на повишених тонах взував при всіх депутатах -- показав ДИКОСТЬ і НЕВИХОВАНІСТЬ.Якщо не вигідний, то не треба було брати розчищати гів....о після Краська. Меру треба ще повчитися в СТовби виступати і працювати. Телеміст показав хто такий Микульський!!!!!-

оцінити:

0 0
15-12-2016 22:11:30

месний

цікаве відео корова язиком злизала

оцінити:

0 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!