Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ЧИ БУДЕ ПОКАРАНО ВИННИХ?

14 лютого 2017 3

9 лютого цього року громадською організацією «Сила Волі» було направлено заяву начальнику Дубровицького відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП у Рівненській області С.М. Царюку про кримінальне правопорушення, яке стосується нинішнього міського голови та колишнього керівника комунального підприємства «Ринок».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РІК РОБОТИ КП «РИНОК»


А все почалося з того, що рішенням Дубровицької міської ради №46 від 25 грудня 2015 року утворено тимчасову комісію по перевірці комунальних підприємств міста, яка свою роботу розпочала з перевірки вищеназваного комунального підприємства Дубровицької міської ради.

Згідно листа Дубровицької міської ради від 03.03.2015 р. №Дз-115 в ході проведення цієї перевірки у КП «Ринок» було виявлено наступні факти:

  • порушення порядку ведення бухгалтерського обліку, господарських операцій;
  • заниження грошової виручки ринкового дня;
  • працевлаштування працівників, які фактично не працювали в КП «Ринок», але отримували заробітну плату, матеріальну допомогу;
  • виділення коштів на утримання особистого автомобіля директора Голяки В.М., що за три роки сягнули близько 100 тис. грн.;
  • завищення цін, сумнівність обсягу використаних матеріалів при будівництві торгового молочного павільйону, вартістю 106 493 грн.;
  • надання сумнівної кількості і вартості транспортних послуг, особливо послуг з вивезення снігу;
  • несплата коштів за торгові місця;
  • інші недоліки та порушення.

Вищенаведені факти є свідченням численних зловживань та порушень, які були допущені в період роботи директора КП «Ринок» В.М. Голяки, наслідком яких є заподіяння значних збитків даному комунальному підприємству і громаді.

Рішенням Дубровицької міської ради від 17.02.2016 року №84 інформацію голови тимчасової комісії міської ради по перевірці комунального підприємства «Ринок» прийнято до відома, роботу директора комунального підприємства «Ринок» Голяки В.М. визнано незадовільною, а також вирішено направити матеріали перевірки на розгляд до правоохоронних органів, а керівнику КП «Ринок» визначено комплекс заходів, спрямованих на усунення порушень. Проте, під час проведення перевірки і виявлення нею вищевказаних порушень, директор КП «Ринок» В.М. Голяка звільнився за власним бажанням.

Відповідно до ст.139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.

Згідно зі ст. 147, 147-1 КЗпП України за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.

У відповідності до ст.130 КЗпП України працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків. При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника. Ця відповідальність, як правило, обмежується певною частиною заробітку працівника і не повинна перевищувати повного розміру заподіяної шкоди, за винятком випадків, передбачених законодавством.

Таким чином, Дубровицький міський голова Микульський Б.М., враховуючи порушення, допущені керівником КП «Ринок» Голякою В.М. і спричинену ним матеріальну шкоду, повинен був вжити заходів щодо притягнення Голяки В.М. до дисциплінарної відповідальності і накладення на нього одного з видів передбачених законодавством дисциплінарних стягнень, зокрема, догану чи звільнення з підстав, передбачених ст.40 або ст.41 КЗпП України, а також забезпечити покладення на керівника КП «Ринок» Голяку В.М. матеріальної відповідальності шляхом покладення на нього обов'язку відшкодувати заподіяні підприємству та громаді матеріальні збитки. Натомість, міський голова Микульський Б.М., протиправно сприяючи Голяці В.М. та діючи всупереч наведеним нормам законодавства, звільнив керівника КП «Ринок» Голяку В.М. за власним бажанням, не вжив жодних заходів щодо відшкодування матеріальних збитків, завданих зазначеному комунальному підприємству та територіальній громаді. Внаслідок таких діянь Микульського Б.М. колишній керівник КП «Ринок» Голяка В.М. уникнув як дисциплінарної так і матеріальної відповідальності за допущені ним порушення, що спричинили значних матеріальних збитків. Це свідчить про наявність в діяннях міського голови Микульського Б.М. ознак таких кримінальних правопорушень як самоправство, службова недбалість та зловживання службовим становищем.

У зв'язку з цим, 13 лютого цього року, відповідно до п.1 ч.2 ст.60 КПК України в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12017180110000085 було зареєстровано заяву ГО «Сила Волі» про кримінальне порушення: зловживання службовим становищем посадовими особами Дубровицької міської ради та розпочато досудове розслідування.

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (3)
11-03-2017 09:14:14

ИВАН

А як буде реагувати на такі справи наша поліція? Знову все буде припадати пилом на полицях?

оцінити:

5 1
24-02-2017 13:19:09

ЖАННА

Куди витрачалися ці колосальні гроші??? - багно і грязюка роками для підприємців , а собі коври - вигідно тим хто при портфелях!!!! Патріоти які були на сцені і на мітингах - на словах - а на ділі - нема. ПАТРІОТИЗМ ЗАКІНЧИВСЯ ТАМ , де ВЕЛИКІ ГРОШІ!!!!! Героєм можна бути один день, а ЛЮДИНОЮ ПОТРІБНО БУТИ _ ВСЕ ЖИТТЯ!!!!!!

оцінити:

13 3
23-02-2017 21:01:22

Владислава

Даю конкретну відповідь на ваше запитання:"Ні"!
У нас ой, хто при владі - тому можна все! В цьому випадку саме міський голова приймав рішення карати чи ні,і звичайно він прийняв рішення на користь злодія. Тому що сам немає наміру спрямувати роботу КП "Ринок " чесному та законому руслі. Ми всі роками відвідуємо наш ринок, і бачимо, що як за попередника, так і при нині діючому керівнику, абсолютно нічого не змінилось. Хоча за звітом Лосіка витрачаються колосальні кошти на ремонт облаштування ринку. Люди роками платять ринковий збір,а як стояли в багнюці і воді так і стоять.
Напрошується висновок:
Корупція заразна, а чому? Бо безкарна.

оцінити:

19 5

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!