Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЧИ ПОЧУЄ ВЛАДА ПРАЦІВНИКІВ СТОМАТПОЛІКЛІНІКИ?!

08 листопада 2018 6

31 жовтня 2018 року пройшла сесія Дубровицької районної ради. Одним з першочергових питань розглядалося "Про створення комунального некомерційного підприємства "Дубровицька районна стоматологічна поліклініка" Дубровицької районної ради".


ТАКОЖ ДО ВАШОЇ УВАГИ: ЧИ БУДЕ СТОМАТПОЛІКЛІНІКА ЧЕРГОВОЮ УСТАНОВОЮ НА ЗНИКНЕННЯ? (+ВІДЕО)

Відстоювати свої права і виявити свої протести проти даного рішення, як на 25 так і на 26 сесіях, прийшов весь колектив стоматполіклініки.

По даному питанню доповідала Мединська Наталя Григорівна, заступник головного лікаря КЗОЗ Дубровицької районної лікарні. Вона зазначила, що cтаном на 1 січня 2018 року в Україні зареєстровано більше 4, 5 тисяч закладів охорони здоров'я. Зокрема, закриваються державні кабінети та відділення, зменшується їх кількість, у зв'язку з тим, що немає належного фінансування. У Верховній Раді є законопроект (на розгляді) «Про відведення стоматології на первинну ланку» і це буде первинна спеціалізована допомога. В нашому ж районі стоматологічна поліклініка – це окреме відділення лікарні, яке фінансується з медичної субвенції, так як і вся медицина. Однак, послуги, які може надавати стоматполіклініка є ширшими, ніж може надавати лікарня. Тобто, як запевнила Наталя Григорівна, для подальшого розвитку дане відділення не закривається, а реорганізується в окремий заклад. Якщо вони й отримували медичну субвенцію в 2018 році, таку ж суму вони отримають і в наступному, 2019 році. Проте ці кошти будуть виділені лише на стоматологічну допомогу.

Слід зазначити, що ситуація з стоматологічними поліклініками в сусідних районах теж не стоїть на одному місці. Як відомо, в Зарічному заклад закрили в структурний підрозділ, в Сарнах установа функціонує і є окремим комунальним закладом охорони здоров'я, у Володимирці проводиться скорочення стоматологічної служби, у Костопільському районі КЗОЗ, функціонує як окремий медичний заклад.

Одна з представників стоматполіклініки, Лариса Петруля, наголосила: «Якби ці «солодкооспівані» реформи були такі добрі, то на сесію не прийшло б стільки людей. Реформи лише створюють, вводять в дію, проте результатів ніяких немає. Ми зараз нікому не потрібні, але були часи, коли зубні техніки по 3-4 плани здавали, заробляли шалені гроші. В той час районна лікарня не мала бюджету і всі кошти забирала на опалення всього закладу. Звісно, часи змінюються і стоматології розвиваються, але це не про нашу стоматполіклініку, і в цьому не наша провина».

Підтримати працівників стоматології прийшли учасники АТО, які лікують зуби безкоштовно та вимагали пояснень від влади.

В кожного своя правда, своє бачення, своє роз'яснення ситуації з стоматологічним відділенням. Працівникам даної установи обіцяли, що їх не знищать, а просто переведуть в окрему структуру, де вони зможуть самостійно себе утримувати.

В кінці чергової сесії в райраді депутати проголосували за дане рішення. Та представники стоматологічної установи не збираються миритися з прийнятим рішенням.

І вже згодом до редакції «Моя Земля – Моє Полісся» надійшло колективне звернення, в якому зазначається:

«…Почалося все з Нового року. На зубопротезування не виділили Чорнобильських коштів. Ми звернулися до голови райдержадміністрації Миколи Петрушка про матеріальну допомогу, де сказали, що Поліщук О. К., як головний лікар, відмовився від цих коштів, мотивуючи, що вони йому не потрібні як і сама стоматполіклініка. Вже тоді вирішувалася доля поліклініки. Петрушко Микола пообіцяв, що розбереться і зробить, що зможе. Ми ходили ще два рази до Петрушка, але надалі вже чули зовсім інше: «ідуть реформи 2020 р.». Нам рекомендують переходити на інші форми власності, але Закону ще немає, та й невідомо чи буде взагалі, так як попереду вибори, буде зміна влади. Відповідно, кожна нова влада приходить з новими міністрами і новими реформами. Але нам наполегливо рекомендував Петрушко М.М. перейти на оренду поліклініки чи щось подібне, мотивуючи це малим фінансуванням медичної галузі. Про те, що ми неконкурентоспроможні в порівнянні з приватними кабінетами, ніхто навіть слухати не захотів (як на 25 так і а на 26 сесіях районної ради). Все було домовлено заздалегідь, і голосування – це чиста формальність. За державну стоматполіклініку не вступився ніхто. Навіть наш завідуючий відділенням Ляшенко М. не з'явився, щоб підтримувати свій колектив. На 25 сесії Ляшенку задали питання про те, чи зможе стоматполіклініка вижити і успішно працювати. Але він заявив з трибуни, що максимум через 2 місяці наша поліклініка збанкрутує і це чули всі, але і нібито зрозуміли і проголосували за те, щоб стоматполіклініка залишилася в складі ЦРЛ. Вже на наступній, 26 сесії, це рішення різко змінилося. Складається враження, що був тиск на депутатів і вони різко поміняли думку. Навіть слухати не хотіли наші доводи, бо все було вирішено ще до сесії. Хочемо запитати наших депутатів, за яких ми голосували: «Чи турбує їх доля людей, працівників?». Сьогодні проголосували за те, що вигідно керівникам Петрушку М. М., Поліщуку О. К., а завтра проголосують за закриття або лікарні або якогось іншого підприємства. Закрили поштове відділення, пенсійний відділ, лісгосп, водоканал, УЕОС. Що зробило керівництво для збереження державних установ і підприємств? Як відстоюються і захищаються права населення, виборців? І ще важливо, що населення району, міста, пільгові категорії, пенсіонери, малозабезпечені верстви залишаються без державної стоматологічної служби, єдиної в Дубровицькому районі, тим більше, що в Зарічному державної стоматполіклініки немає. Звертаємо вашу увагу, що в стоматологічну поліклініку за 20 років не купувалося сучасне обладнання і матеріали. Тому вижити нам, в порівнянні з приватними кабінетами, НЕРЕАЛЬНО. Своїм рішенням депутати допомагають розвалювати Україну, змушуючи людей виїжджати за кордон. Наше вміння і робочі руки цій країні не потрібні. Це злочин, геноцид українського народу! Ганьба їм!»

Це проблемне питання дуже актуальне на сьогодні. Слід зазначити, що стоматполіклініка обслуговує все населення Дубровицького району. Як бачимо, працівники хочуть залишитися на своїх робочих місцях та мати підтримку від районної лікарні та влади. І чому не проведений конкурс на послуги зубопротезування населенню району Дубровицькою райдержадміністрацією на 2018 рік? Також, слід додати, що кошти знайшлися на придбання пультів для голосування в районну раду, а от на стоматполіклініку чомусь не має. Проте, до чого призведе ця ситуація – будемо прослідковувати.

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (6)
09-11-2018 07:44:10

Спостерігач

Ви розберіться спершу в своєму колективі.Одним вігідно ,другим не вигідно ?Лебідь ,рак і щука так можна назвати ситуацію навколо стоматполіклініки .

оцінити:

6 0
08-11-2018 18:18:32

Маркус

Що? Вже закупили кнопкодави? Невже до тридцяти вже не вміють голоси порахувати? Абзац! А на зубопротезування ні копійки? Якщо вже так, то немає що і коментувати. Та віддайте цю клініку по кабінетно кожному спеціалісту у приватну власність. Там чудові спеціалісти, вони витримають конкуренцію з цими новими приватниками.

оцінити:

11 0
08-11-2018 13:52:40

Борис

Реформатори хренові.Скоро в Дубровицькому районі нічого не залишиться .Все профукали і Пенсійний і Уос залишилось ще район без зубів лишити ,щоб менше їли і шипиляли мовчки.

оцінити:

14 1
08-11-2018 13:29:46

Виборець

Хочете дізнатися чи почує Вас влада ?Наверно ця влада Вас точно не почує, напревеликий жаль .

оцінити:

11 0
08-11-2018 13:14:59

пенсіонер

ЗА НЕФАХОВІСТЬ І БЕЗСИСТЕМНІСТЬ МИ ДОРОГО ПЛАТИМО!!! ВСЕ ЗНИКАЄ В РАЙОНІ!!!

оцінити:

9 0
08-11-2018 12:33:00

Учасник АТО

хочете змін в краіні - ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО КОМАНДИ РОМАНА ПЕТРОВИЧА БЕЗСМЕРТНОГО в Дубровицькому районі!!! СЛАВА УКРАІНІ!!!

оцінити:

10 3

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!