Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

ЧИ «ПРОЗОРІ» ВІКНА?

31 березня 2017 4

У країні стартували реформи. І однією з найбільш важливих є повна публічність процедури державних закупівель. За допомогою системи «Prozorro» будь-який користувач Інтернету має можливість відслідковувати закупівлі органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШКІЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ У 2017 РОЦІ


Один із таких користувачів, який є читачем нашого сайту, звернувся до редакції, аби привернути увагу громадськості до його спостережень у системі «Prozorro». На думку читача, вікна для шкіл Дубровицького району закуповувалися Управлінням освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА зовсім не прозоро.

З рахунків Управління освіти, молоді і спорту Дубровицької РДА десятки платіжок за послуги по капремонту будівель (заміна вікон). Села: Тумень, Трипутні, Озерськ, Лютинськ, Орв'яниця, Велики Озера. Жодного замовлення в «Prozorro» не проводилось. Якщо допорогові закупівлі (до 200 тисяч гривень) – це не порушення, то більше 200 тисяч – це порушення законодавства. Деякі замовлення проводились двома платежами (85 тисяч + 190 тисяч гривень), щоб уникнути «Prozorro», – повідомляє читач.

Далі, у своєму звернені до нашої редакції, чоловік наводить приклад:

19.12.2016 року укладено два договори, підписано два акти виконаних робіт, проведено дві оплати 20.12.2016. Виходить, в різних селах за один день було поставлено вікон на суму 550 тисяч гривень (це, приблизно, 100 вікон), – дивується читач. Два договори в один день. В той же день акти виконаних робіт і проплати. Не можливо фізично. Заміна вікон являється капітальним ремонтом. При укладанні договору спочатку потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію. При капремонтах здійснюється технічний та авторський нагляд за виконанням робіт. Тому спочатку має бути оплата проектно-кошторисної документації, а тоді виконаних робіт, авторського і технічного нагляду, – вважає дослідник публічних закупівель.

Варто нагадати, що заміна вікон проводилася і в Дубровицькій ЗОШ №2, але в цьому випадку спонсором виступив благодійник Віктор Ничипорович М'ялик. Тож у нас виникло ще одне запитання: чому на заміну вікон в одних школах виділяються бюджетні кошти, а інші вимушені шукати благодійників?

За підрахунками нашого читача, на заміну вікон у школах Дубровицького району було витрачено близько 900 тисяч гривень. Допитливий чоловік, який впевнений у зловживаннях чиновників з Управління освіти, вирішив надати нам скріни документів, аби не бути голослівним (завантажити). Він звертає увагу, що в усіх платіжних дорученнях дати укладення договорів та актів виконаних робіт збігаються. Тому, на думку чоловіка, має місце відмивання коштів. Будучи впевненим, що натрапив на корупційну схему, наш допитливий читач дослідив й фірми, які продали вікна Управлінню освіти. Це ТОВ «ОЗОН-РІВНЕ» та ТОВ «АЛЬТЕРА БУД ІНВЕСТ», обидві зареєстровані за однією адресою: м. Рівне, вул. Кавказька, 5. Дивним збігом наш читач вважає і прізвища власників згаданих товариств: власником ТОВ «ОЗОН-РІВНЕ» є Климчук Ігор Миколайович, а ТОВ «АЛЬТЕРА БУД ІНВЕСТ» належить Климчук Надії Олексіївні. Збіг? Можливо, й збіг. А, можливо, наш уважний читач, який не йме віри у добропорядність Управління освіти, молоді і спорту Дубровицької РДА, і дійсно має рацію. Адже за один день у Рівному на Кавказькій, 5 заробили майже мільйон гривень без системи «Prozorro».

Звісно, після публікації цієї статті на нашу редакцію знову посиплеться шквал критики у стилі: "Ви все брешете!". Тому не будемо поспішати з висновками і почекаємо на офіційні пояснення від Управління освіти.


переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (4)
31-03-2017 16:35:24

Міша

Ця стаття залишає двояке враження: 1) а що в тому поганого, якщо акт виконаних робіт був підписаний до їх виконання? я тільки радий за те, що не побоялись піти на такі порушення, бо інакше кошти не освоїли б (така собі корупція "воблаго") (в пресі писалось що це кошти залучені в грудні Яніцьким). 2) корупція скрита тут можлива тільки в ціні вікон. наприклад, якщо в рівному вікно коштувало 2000 грн із встановленням, а наші СПД сказали б 2100, то чому там не може бути вигідно? 3) а можливо ті СПД мають цехи і самі збирають вікна, а відповідно і мають дозвіл на встановлення та монтаж (а такий дозвіл видається) (наші ж не є виробниками, а посередниками), а також виробничі потужності дозволяли швидко підготувати необхідну кількість вікон. 4) хочеться почути тут думку наших СПД, які займаються вікнами - чи звертались до них з освіти? Ну і 5) чекаємо відповідь управління освіти на запит ГО - я думаю, що після нього ситуація проясниться чи була тут корупція у відмиванні коштів (по Прозорро здається має проходити купівля більше 300 тис.грн), а так поки що правильно робите, що без звинувачень.

оцінити:

6 2
31-03-2017 13:39:20

Володимир

На те що дати майже збігаються дадуть дуже дивну відповідь (і то кожного разу така відповідь на всі оплати що йдуть через казначейство): казначейство не проведить оплати згідно рахунка а тільки на основі акту виконаних робіт і договору, при цьому дата на цих документах особливо на акті потрібно щоб збігалася з датою оплати. Чия це видумка - невідомо. Можливо є якісь правила оплати за державні кошти. Якщо це десь прописано, то це неправильно. Як можна оплатити послуги чи товари, які ще не надані чи не поставлені. Держава сама спонукає до порушень, а потім держслужбовці самі і ображаються - чому ж їх так всі перевіряють.

оцінити:

13 1
31-03-2017 11:41:12

Роман Колюхов

У зв"язку з оприлюдненою інформацією про можливі порушення законодавства у сфері публічних закупівель, ГО "СИЛА ВОЛІ" надіслала запит на ім"я керівника Управління освіти, молоді та спорту Дубровицької РДА Стасюк Н.І., аби з"ясувати ситуацію. Чекатимемо на відповідь.

оцінити:

20 3
31-03-2017 11:24:10

Валера

Виникає після таких прозорих закупівель ВІКОН багато питань - чи не правда? .А чому фірми з Рівного були виконавцями? А у нас у наших районних підприємців вікна гірше? а скільки можна заробити на одному вікні?а куди дивився начальник освіти? а хто за таку прозорості буде відповідати? яка реакція буде у нового голови РДА? а скільки одні Розумні будуть думати ЗА всіх - кого вже давно записали в ЛОХІВ? .......Невже всіх все влаштовує?Що це за мовчазна згода ? Нарешті, коли з'явиться повага до самих себе?

оцінити:

30 5

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!