Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

КП «ТЕПЛОСЕРВІС» ПУСТИТЬ «З МОЛОТКА» КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО

17 жовтня 2016 4

Як вже могли зрозуміти наші читачі, найцікавішими питаннями останньої сесії районної ради були питання, які стосувалися КП «Теплосервіс». Про три з них, які викликали найбільшу бурю емоцій та найзапекліші дискусії у сесійній залі, ми зараз і розповімо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАРИФ НА ТЕПЛО ЗМЕНШИТЬСЯ, АЖ НА 2.8%


Перше з них, стосувалося прийняття в управління та на баланс комунального підприємства «Теплосервіс» Дубровицької районної ради основних засобів з балансу комунального підприємства «Дубровицякомуненергія» Дубровицької районної ради. Згідно рішення, комунальне підприємство «Дубровицякомуненергія» повинне передати основні засоби зі свого балансу в управління та на баланс комунальному підприємству «Теплосервіс». Підприємства згідно чинного законодавства мають провести приймання – передачу основних засобів перелік яких станом на 01.09.2016 року, ми подаємо:

Оскільки, у наступних рішеннях пропонується об'єднати підприємства шляхом злиття, то ці основні засоби ми передаємо на баланс – сказав Микола Петрушко.

Судячи із сказано, складається враження, що доповідач навіть і не думав про той, варіант, що депутати можуть і не проголосувати за злиття двох комунальних підприємств. Тож, можна зробити висновок, що він був впевнений у тому, що злиття та передача пройдуть без будь-яких проблем та лишніх запитань. Адже навіть сам порядок питань при голосуванні дуже не логічний. Спочатку передаємо майно, потім голосуємо за злиття! Але питання до Миколи Михайловича все ж таки виникли. До речі, дивно те, що доповідав останній і за комунальне підприємство яким керує сам, і за «Дубровицякомуненергія» керівником якої, є Іван Федорович Пінчук. Тут є над чим задуматись… Та повернемось до питань. Після доповіді М.М. Петрушка депутат районної ради Валерій Володимирович Салюта надав йому документ зміст якого, попросив пояснити.

Я такий документ пригадую – зазначив Микола Михайлович. – Він був укладений 1 січня 2013 року. Тоді ми теж пропонували об'єднати два підприємства шляхом злиття. Відповідно, підготували документи, але депутати на сесії вирішили залишити КП «Дубровицякомуненергія» для того, аби вона займалася обслуговуванням водопровідних мереж, свердловин, башт і свердловин в цілому по району. Це питання колись вивчав і КП «Теплосервіс», але ми «не потягли» цю роботу, оскільки потрібні були дозвільні документи на користування надрами, ліцензія на видобування води. Це ціла ділянка роботи якою, на сьогодні, займається КП «Міськводоканал». Тут є сільські голови, які знають в якому стані башти та водопроводи по селам, які ми не раз допомагали ремонтувати. Саме тому, тоді депутати й залишили КП «Дубровицякомуненергія» з усім майном.
Тобто на баланс майно вам не попало? – запитав С.В. Салюта.
Ні, не попало!
А де ж директор КП «Дубровицякомуненергія»
Ну, це питання певно не до мене, де директор – відповів М.М. Петрушко.

Деяку ясність у вищесказане вирішив внести і депутат Олексій Лясковець:

Тут стоїть питання в тому, що свого часу у 2013 році ви планували об'єднати підприємства, але не вийшло. І тепер, ви знову намагаєтесь «протягнути» це питання – взяти майно КП «Дубровицякомуненергія» собі на баланс, отримати згоду ради щоб по заниженій вартості це майно продати. Але свого часу у згаданого підприємства майна було врази більше, аніж вам зараз передається. Тож, виникає питання де решта майна, адже в акті за 2013 рік його на 15 позицій більше?
Є експертні організації, які мають ліцензії на оцінку майна, яке реалізовується через біржові підприємства та аукціони. А ви хочете сказати, що ми щось хочемо протягнути – відповів М.М. Петрушко. – Хочете передавайте, хочете ні – це ваше рішення. Але ми бачимо ситуацію так: якщо підприємство ліквідовується, то майно необхідно передати підприємству, через що я стою перед вами і доповідаю.
Всі знають де у місті район під назвою «Борок». Нещодавно там демонтували з землі тепломережу – дістали лотки, плити, які зараз знаходяться на території Дубровицького професійного ліцею. Це ваші люди робили?. – запитав В.В. Салюта.
Так – відповів керівник КП «Теплосервіс».
А хто вам дозвіл на це?
На що, на те, щоб проводити ремонт ні роботи?
Які ремонтні роботи? – обурився депутат. – Дістати тепломережу і потім її продати по частинам? Це комунальне майно!

Майно, яке руйнується і знищується, – зауважив М.М. Петрушко, – яке необхідно використати у заходах, по яким я пізніше доповідатиму. Для того щоб побудувати навіси і огородити котельню потрібні ті лотки, які ви бачили, і які біля неї зберігаються.

Де труби?
Труби теж зберігаються на підприємстві. Їх ми теж використаємо для будівництва навісу для зберігання твердого палива.
Ви завозили залізобетонні плити до себе додому? – запитав депутат.
Так, завозив! – відповів керівник КП «Теплосервіс».
Для чого?
Бо мені треба! Це взагалі не стосується порядку денного.

Остання відповідь Миколи Михайловича Петрушка «вбила наповал» сесійну залу, адже такої відвертої наглості у ставленні до майна, яке по суті належить громаді, ніхто не очікував! А тепер, давайте підсумуємо все вищесказане. Керівник КП «Теплосервіс» прийшов на сесію райради, і одноосібно доповідав по питанню, яке стосується двох підприємств, на які очікують великі зміні. Перш, ніж дочекатись рішення депутатів щодо злиття КП «Дубровицякомуненергія» та «Теплосервіс», він пропонує їм передати майно на баланс з одного підприємства іншому. Коли таку ж процедуру намагались провести ще три року тому, майна у КП «Дубровицякомуненергія» було на 15 позицій більше. Питання, де воно ділось? І чи може, навіть бувша у вжитку залізобетонна плита коштувати 40 грн.? Разом з тим, на сесії не було керівника КП «Дубровицякомуненергія» Івана Федоровича Пінчука, якому б депутати могли б поставити ці (незручні для нього) питання!

Ще одне питання, яке викликало «бурю емоцій та дискусій» у присутніх, стосувалось майна спільної власності територіальних громад району. Питання під №13 у порядку денному стосувалось передачі котелень та їх майна територіальній громаді Миляцької сільської ради, а під №18 майна спільної власності територіальних громад. Розглянемо їх у порядку черги, хоча вони між собою пов'язані.

Отож, районна рада вирішила, передати безоплатно із спільної власності територіальних громад району у комунальну власність Миляцької сільської ради котельні та майно, яке перебуває на балансі КП «Теплосервіс» Дубровицької районної ради, згідно цього додатку:

Проте, на заклик проголосувати «За» це рішення, депутат Олексій Лясковець зауважив, що для такої передачі повинна бути згода всіх громад.

Якби вони не були у нас створені, то це дійсно було б у компетенції райради. А оскільки вже є дві громади, то реалізація будь-якого майна комунальної власності району, яке не приймає участі у виробничій діяльності є порушенням їх прав. Тому, мають бути згода, оцінка, визначення їх частки і компенсації цих часток громадам. Тому, що фактично ми продаємо їх майно.
Хочу теж внести пояснення – відповів заступник голови районної ради Олександр Задорожний.

Він зауважив, що органом місцевого самоврядування, який представляє спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ та міст є район та обласні ради. І що саме депутати є визначниками воля територіальних громад. Тому, яке рішення вони (депутати) приймуть, таким воно і буде.

Своєю чергою депутат О.В. Лясковець відповів, що приймаючи до уваги, що на сьогоднішній день, орган (районна рада) не представляє інтереси територіальних громад, які створені у нас в районі, то депутати можуть приймати будь-яке рішення.

Але хочу вас запевнити, що на будь-яку дію з боку КП «Теплосервіс» я буду першим, хто писатиме заяви у прокуратуру. Будь-яка дія в разі відчуження буде зловживанням і перевищенням!

Після вищесказаного, присутня у залі Людмила Федорівна Гура, яка є головою Висоцької ОТГ, чия частка можливо у цьому майні теж є заявила, що її навіть ніхто до відома не поставив, що таке питання буде підніматись. Про нього вона вперше почула безпосередньо у цей день!

Свою думку висловив і депутат Юрій Євгенович Лосік:

Мині в якому разі нічого не порушуємо! Майно Миляцької громади ми сьогодні передаємо в повному обсязі. Майно Висоцьку так само передамо. А відчуження зараз робимо лише по Дубровиці де знаходяться ці мережі.
І Миляцька, і Висоцька громади мають частку як у своєму майні, так і в інших комунальних підприємствах, які знаходяться на території району. А тому, насправді це все є порушенням! – закінчив Олексій Лясковець.

Ось така цікава дискусія виникла навколо цього питання. Та на цьому вона не закінчилась. Її продовженням стало питання щодо надання депутатами згоди комунальному підприємству «Теплосервіс» Дубровицької районної ради на відчуження та продаж основних засобів, незадіяних у виробництві. А також доручити директору комунального підприємства «Теплосервіс» Дубровицької районної ради здійснити продаж основних засобів згідно чинного законодавства. Подаємо перелік основних засобів незадіяних у виробництві, на які надається дозвіл на відчуження (продаж):

У доповіді по цьому питанню, М.М. Петрушко зазначив, що все майно з переліку перебуває на території міста Дубровиця, а відповідно кошти, виручені від його продажу будуть направлені у місто.

Що я маю на увазі, нам для фінансування програми з енергозбереження, а саме для реконструкції котельні по вул. Будівельна, 3 з заміною газового котла на твердопаливний, необхідно 360 тис. грн. відповідно до проекту. Реконструкція котельні по вул. Макарівська, 14 із заміною двох газових котлів на твердопаливні потребує 380 тис. грн. Міська рада пообіцяла нам виділити 200 тис. грн. по першому проекту і відповідно, якщо ваша воля, ви виділите 175 тис. грн. на фінансування другого. Разом потрібно 740 тис. грн., а дефіцит складає 375 тис. грн. Тому, ми вас просимо, дати дозвіл на реалізацію цього майна для того, щоб покрити дефіцит необхідних коштів. А якщо їх вдасться виручити значно більше, то нам необхідно побудувати 19 навісів, про які я раніше говорив. – розповів керівник КП «Теплосервіс».

Далі у доповіді він розповідав, як ще багато підприємству треба придбати та відремонтувати у районі. Та ми не будемо втомлювати нашого читача цитуванням сказаного, адже ви можете переглянути це у відео під текстом. Доповнимо, що в кінці розповіді М.М. Петрушко зауважив, що саме на вищесказане просить дозволити відчуження, аби продати майно, яке зараз ще хоч щось вартує. У цьому його активно підтримав заступник голови райради О.Г. Задорожний.

Така активність Олександра Григоровича, щодо просування питання відчуження, викликала у деяких депутатів запитання, чи він бува не «в темі» чи «в долі»!?

Слушне зауваження щодо документації виникло і у Олексія Лясковця. Справа в тім, що підприємство має на балансі котельню по вул. 1000-ліття Дубровиці, 6а – 1975 року, а при реалізації вона по паперам вже 2010 року.

На восьмій сесії районної ради був присутній і депутат Рівненської обласної ради VII скликання Генадій Миколайович Шевченко. Послухавши все, що було сказано, він запитав, кому керівник КП «Теплосервіс» збирається продавати котли бувші у вжитку?

Хто їх купуватиме і за яку ціну? Скажіть будь ласка, для чого ви це робите? – звернувся він до доповідача. – Виникає питання у доцільності всієї цієї процедури!
Для того, щоб продати, поки вони ще чогось вартують.

Проте на питання яку суму М.М. Петрушко планує виручити з такої комерції, виразної відповіді той не знайшов.

Що тут сказати – комерція, це завжди ризик. Проте ризикує у цьому випадку громада майном, яке судячи з усього планують продати під якусь конкретну людину. Тож, це питання може стати цікавим для правоохоронних органів.

Як кажуть, на закуску, лишилось питання про припинення діяльності комунального підприємства «Дубровицякомуненергія» шляхом приєднання шляхом приєднання його до комунального підприємства «Теплосервіс». У проекті рішення було зазначено, що треба взяти до відома, що комунальне підприємство «Теплосервіс» є правонаступником усіх майнових і немайнових прав і обов'язків комунального підприємства «Дубровицякомуненергія». Та доручає створити комісію (за адресою: м. Дубровиця, вул. Воробинська,16) по припиненню діяльності комунального підприємства «Дубровицякомуненергія» шляхом приєднання до комунального підприємства «Теплосервіс» Дубровицької районної ради в складі:

  • О.Г. Задорожного– заступник голови Дубровицької районної ради – голова комісії;
  • С.О. Демидова – головний спеціаліст Дубровицької районної ради – заступник голови комісії.

Членами комісії визначено:

  • І.Ф. Пінчука– директор КП «Дубровицякомуненергія»;
  • М.М. Петрушка – директор КП «Теплосервіс»;
  • М.В. Крупка – головний бухгалтер КП «Теплосервіс»;
  • І.Л. Котяша – начальник відділу економічного розвитку та торгівлі Дубровицької райдержадміністрації.

Обговорення цього питання теж не пройшло без дискусій. Але, як ми вже писали на початку, склалося таке враження, що по питаннях комунального підприємства «Теплосервіс» все давно вже було вирішено та обговорено. Більшість депутатів, по всім питанням проголосували «адабрямсом» навіть не замислюючись над тим, що в кінцевому результаті може статись з усім майном, яке планують «сплавити», та де ділась решта. Напевно, вони зовсім не бояться відповідальності, яку може потягнути за собою відвертий дерибан…

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (4)
17-11-2016 16:19:33

юра- ірині

Ірино, ти як в воду дивилася, що Петрушко веде себе як голова РДА. Договорняки вже работали. Якщо влада представляє себе ТАКИМИ ПЕТРУШКАМИ , то ПОЗОР . Такий треба в білому домі - сам живе і таких як він годує. Та ще й для виборів треба бути непроколотим організатором. Страна чудес і позорників.

оцінити:

0 0
17-10-2016 22:00:28

Геннадій

Миляцька ОТГ не просила ж передати майно яке знаходиться поза межами громади ? Ні ? Не зазіхала на майно інших громад ? Ні ? Так в чому питання ? Не розумію . Миляцька ОТГ бере на себе відповідальність за утримання та обслуговування переданого майна . З однієї сторони можна було б залишити все так як і є , і не брати лишній тягар собі на плечі. Але в Миляцькій ОТГ кожен освітній заклад є в свою чергу комунальним закладом . Які вже цілий рік рахують свої гроші, і планують проводити енергоефективні заходи. І саме для цього потрібно щоб на балансі крім тепломереж були і котельні. І взагалі складається враження , що район дуже болісно ставиться до створення громад в районі . Готовий дискутувати на цю тему , але тільки в толерантній формі.

оцінити:

0 0
17-10-2016 11:03:34

РОМАН КОЛЮХОВ

Хіба в штаті районної ради немає юриста? Чи він не дає свої висновки перед тим, як депутатам роздаються проекти рішень? Погодьтеся, дискусія депутатів про те, чи має право районна рада розпоряджатися майном, у якому є частка ОТГ, - це зайва дискусія. Це питання має розглядатися не депутатами у сесійній залі, що оперують лише своїми припущеннями, а юристом, який свою позицію має аргументувати чіткими нормами права.

оцінити:

0 0
17-10-2016 11:01:48

ірина

Що це за комісія? Чому в комісії немає депутатів, громадськості? Петрушко за малу ціну прихватиував котельню в центрі міста , а тепер ще за 20 тис.грн хоче придбати землю? В депутатів міста ще є здоровий глузд, щоб за копійки продати ласий кусочок землі . Безпредєл в районі - плити Петрушко завіз майже безплатні до хати , а чого не продав населенню по більшій ціні? КАжемо що погано живемо і киваємо на Київ - та ще й веде себе на трибуні , як він голова РДА. Район потребує перемін - от зараз такі і спішать все почистити.

оцінити:

0 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!