Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

МИКОЛА ПЕТРУШКО: БЕЗ ПІДТРИМКИ ДЕРЖАВИ МИ НЕ ВИЖИВЕМО

13 червня 2018 0

Під час сесії районної ради розглядалося багато питань, втім, звичайно, пересічних громадян найбільше цікавлять питання, які стосуються їх особисто. Тому не могли депутати не оминути обговорення проблеми, яка виникла із заборгованістю по заробітній платі працівникам освіти і медицини.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЩО ОСВІТА ПОТРАТИТЬ 5 МІЛЬЙОНІВ

На сесії був присутній голова Дубровицької районної державної адміністрації Микола Петрушко, який висловився з даного питання. Він зазначив, що в 2017-му році було 4,6 мільйони гривень перевиконання бюджету. З них приблизно 3,5 мільйони було спрямовано на Управління освіти. Проте Петрушко М.М. заявив, що як би не намагалися розподілити кошти перевиконання бюджету, закрити дефіцит в повному обсязі не вийшло б у будь-якому випадку. Адже для медиків не вистачає 2 мільйони гривень, а для освітян – 4.

Після мітингу освітян з вимогою виплатити заборгованості по заробітні плати при адміністрації було створено комісію з примирення, яка, за словами голова РДА М.Петрушка, вже має певні напрацювання. Зокрема, Дубровицька райдержадміністрація підготувала звернення до обласної адміністрації та центральних органів влади та народних депутатів з метою збільшення медичної та освітянської субвенції для перекриття дефіциту, що виник.

Разом з тим Управління освіти та ЦРЛ проводиться ряд заходів по оптимізації фінансових витрат. Микола Петрушко висловив надію на те, що завдяки цим заходам вдасться зекономити кошти. Зокрема, він нагадав, що Управління освіти передало на баланс КП «Теплосервіс» ряд котелень, що, за розрахунками, має призвести до скорочення витрат Управління освіти на енергоносії. Крім того планується здійснити ряд заходів із енергоефективності шкіл, аби зменшити споживання теплової енергії.

Втім, не дивлячись на запроваджені заходи, голова райдержадміністрації Микола Петрушко заявив: «Без підтримки держави ми не виживемо».

Окрім того, Петрушко нагадав, що заборгованість по виплаті заробітної плати медичним працівникам не зареєстрована: «Вона де-факто є, але де-юре її не існує». Втім, у адміністрації є план вирішення ситуації, що склалася. Кошти, які вдасться зекономити за рахунок оптимізації у медичній галузі, планується виплатити медичним працівникам у вигляді премії і матеріальної допомоги. Депутати запитали, як комісія з примирення сприйняла такий варіант, на що голова райдержадміністрації відповів, що разом з нею цей варіант і був напрацьований. «Варіантів інших немає» - додав Петрушко.

Варто додати, що у контексті реформи децентралізації ці проблеми стануть головною біллю голови об'єднаної територіальної громади. В перспективі, якщо новоутворена Дубровицька ОТГ не зможе заробляти на свої витрати самостійно, не буде жодних гарантій, що ми пожиттєво будемо «годуватися» за рахунок спроможних громад. Тож поки на горизонті майбутнього Дубровиччини видно два варіанти: або ж майбутній голова ОТГ матиме дієву стратегію розвитку громади, або ж ми й надалі залишатимемось залежними від субвенцій з державного бюджету.

переглядів: 807

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!