Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

НА КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОЕКТУ «КИЇВСЬКИЙ ДІАЛОГ» ВПЕРШЕ БУЛА ПРЕДСТАВЛЕНА ДУБРОВИЦЯ

02 листопада 2017 0

Ні для кого не секрет, що українська влада, бізнес та громадські організації тісно співпрацюють із європейськими колегами, адже європейський вибір – це остаточний цивілізаційний вибір українського народу. Але для таких провінційних міст, як Дубровиця, ця співпраця майже не помітна. Виправити ситуацію і допомогти позитивним змінам розпочатися на місцях і покликаний проект «Київський діалог», 13-та щорічна конференція якого відбулася у Києві 27-28 жовтня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГОЛОВА ГО «СИЛА ВОЛІ» РОМАН КОЛЮХОВ – ПРЕДСТАВНИК РІВНЕНЩИНИ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ В ОДЕСІ


ГО «СИЛА ВОЛІ» вже декілька місяців активно співпрацює з іншими громадськими організаціями і окремими активістами у рамках проекту «Київський діалог», але на щорічній Всеукраїнській конференції Дубровиця вперше була представлена в цьому році. Про участь у конференції розповідає голова ГО «СИЛА ВОЛІ» Роман Колюхов.

Скільки учасників брало участь у 13-тій щорічній конференції «Київського діалогу» і що це за люди?

Було близько 80-ти учасників з різних куточків України. Це активні люди абсолютно різного віку – від студентів до пенсіонерів. Це, в основному, представники громадських організацій, а також органів місцевого самоврядування, експерти, в тому числі – й міжнародні.

Як міжнародні експерти оцінюють ситуацію в Україні, на місцях?

Загалом, досить позитивно. Зокрема, депутат Європарламенту Ребека Хармс (з Бельгії) зазначила, що не вірно вважати, що Україна безуспішно будує демократію 26 років, на її думку, справжні зміни розпочалися лише у 2014-ому році. І вона вважає, що результат є досить значним: створено НАБУ, НАЗК, Антикорупційну прокуратуру, прийнято Закон України «Про боротьбу з корупцією» тощо. Європарламентар вважає, що основною проблемою України є саме корупція, тому пані Ребека закликала громадські організації боротися з проявами корупції. Штефані Шифер, директор програми «Європейський обмін» з Берліну, з якою мав честь поспілкуватися ближче під час заходу, запевнила, що у Німеччині чудово розуміють, що насправді відбувається в Україні і Німеччина не має наміру знімати санкції з Росії, доки остання не виконає Мінських домовленостей, і звісно ж, пані Штефані наголосила на підтримці Німеччиною громадських організацій в Україні.

Які теми піднімалися на 13-тій щорічній конференції «Київського діалогу»?

Тем насправді дуже багато, ми працювали у робочих групах два дні. Але я б звів всі теми до трьох основних: децентралізація і розвиток громад, громадські бюджети та контроль за розподілом і використанням коштів, а також підвищення активності населення. І в останню вже можна відносити такі підтеми, як лідерство, лідери суспільної думки, молодіжні центри, школи активних громадян тощо. Все це і багато іншого обговорювалося у робочих групах.

Чи є конкретні результати таких обговорень?

Звісно, є! Ось, до прикладу, після заходу у Львові ми для себе візуалізували і конкретизували ідею молодіжного центру у місті Дубровиця, а також навчилися розробляти та виконувати адвокаційні кампанії (кампанії захисту громадських інтересів). І тепер ми чітко розуміємо, куди і як рухатися далі. Після заходу в Одесі в нас з колегами з інших міст виник власний проект, робоча назва якого «Ціль». Зараз ми подали грантову заявку і якщо наш проект отримає фінансування – Дубровиця у листопаді прийме до 30-ти активістів з інших міст України. Ми проведемо для них захід, познайомимо з містом. А самі поїдемо до них в міста. Це новий обмін досвідом, нові ідеї. Ну а у Києві також було представлено багато цікавих проектів і, я думаю, з часом ми напишемо на «Київський діалог» також інфраструктурний проект. В мене вже є певна ідея, але не буду забігати на перед і розкривати відразу всі карти.

Що з почутого і побаченого найбільше сподобалося на конференції?

Сподобалися люди. Я познайомився ще з багатьма молодими активними патріотичними українцями. Сподобалися нові ідеї, озвучені на заході окремими учасниками. Наприклад, система старт-сіті, реалізована у Дрогобичі, та так, що навіть німці позаздрили і ставили Дрогобич у приклад в себе в Німеччині. Сподобалось те, що ми для себе ще більше конкретизували власні цілі і завдання. Після таких заходів не потрібно вигадувати велосипед – ти вже бачиш конкретний, реалізований на практиці проект, і розумієш, до чого тобі потрібно рухатися. Сподобалась і сама атмосфера заходу. Все відбувалось у форматі open-space, тож учасники впродовж усієї конференції могли вільно спілкуватися між собою, знайомитися, обмінюватися контактами. Сподобалась можливість працювати у невеликих робочих групах над окремими темами. Загалом, я вважаю такі заходи за підтримки європейських партнерів дуже корисними для України і мені приємно представляти наше місто з тисячолітньої історією на подібних конференціях, адже ми в Дубровиці робимо тільки перші кроки у розбудові громадянського суспільства і такий колосальний досвід надзвичайно важливий для нас.

Читайте найсвіжіші новини про ГО «СИЛА ВОЛІ» на сайті а також у соціальній мережі Facebook.





переглядів: 2.3K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!