Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НАЧАЛЬНИК УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ ОТРИМАЛА МАНДАТ ДЕПУТАТА РАЙРАДИ

28 березня 2017 4

Дубровицька районна виборча комісія розглянула рішення Дубровицької районної ради №167 від 17.03.2017 «Про заяву депутата Лясковця О.В. щодо дострокового припинення повноважень депутата районної ради». На підставі черговості мандат депутата райради отримала начальник управління освіти, молоді та спорту Ніна Іванівна Стасюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «АВГІЄВІ СТАЙНІ» РАЙОННОЇ РАДИ


Нагадаємо, що під час пленарного засідання дванадцятої сесії районної ради сьомого скликання депутат від БПП «Солідарність» Олексій Володимирович Лясковець попросив внести у порядок денний для голосування його заяву про складання депутатських повноважень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НЕ ВИТРИМАЛА ДУША ДЕПУТАТА

Депутат вийшов до трибуни і звернуся з промовою до присутніх у сесійній залі. Так, він зауважив, що вже більше року займається депутатською роботою, а проблеми жителів сіл та району не те що не зменшились, а ще й збільшились. Він зазначив, що будь-які потуги районної влади на покращення життя зведені нанівець. Побори у лікарні як брали, так і беруть, а якісної медицини немає й не буде. Він сказав, що ми чуємо про те, які є проблеми у лікарні, але ніхто не чує які проблеми є у людей. І саме тому він подає заяву про складання своїх повноважень.


Стасюк Ніна Іванівна народилася 8 липня 1963 року в селі Літвиця, громадянка України. Протягом останніх п'яти років проживає на території України. Освіта вища: начальник відділу освіти, молоді та спорту Дубровицької районної державної адміністрації. У жовтні 2014 року балотувалася до Верховної Ради України по мажоритарному округу №155, але за декілька днів до виборів зняла свою кандидатуру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ДЕ ГОВОРЯТЬ ГРОШІ, ТАМ СПИТЬ СПРАВЕДЛИВІСТЬ

До кандидатів у депутати районної ради Ніна іванівна потрапила через списки БПП «Солідарність».

У 2013 році Дубровицьким РВ УМВС України було відкрите кримінальне провадження щодо керівника Управління освіти за нецільове використання бюджетних коштів службовою особою.


На перший погляд може здатися, що феномен корупції можливий лише в державних та економічних секторах. На жаль, треба визнати, що корупція існує й у некомерційному секторі – такому як система освіти. Саме тому ми не оминули і Дубровицьку райдержадміністрацію, зокрема, її Управління освіти, молоді та спорту.

У четвертому кварталі 2014 року Державна фінансова інспекція в Рівненській області провела ревізію фінансово-господарської діяльності Управління освіти. Під час її здійснення інспекця, згідно з актом від 24.01.2014 року № 17-03-06/1, виявила істотні порушення, які потягли за собою втрати матеріальних і фінансових ресурсів на суму 406 тисяч гривень. Зокрема, при проведенні закупівлі кам'яного вугілля за процедурою відкритих конкурсних торгів Управління освіти відхилило найвигіднішу пропозицію ПФ «Лінком», і визначило переможцем ТОВ «Вербена», в якого придбали вищезгаданий товар за завищеною ціною на загальну суму 190 тисяч гривень. Цим посадовці порушили вимоги статті 28, 29 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та заподіяли Управлінню освіти збитків в сумі 65 тисяч гривень.

Збитків районному бюджету в сумі 196,7 тисячі гривень заподіяло також введення та утримання Управлінням освіти посад у загальноосвітніх навчальних закладах, які не були передбачені чинними Типовими штатними нормативами. Тому по єдиному соціальному внеску зайво перерахували 52,4 тисячі гривень. Окрім вказаних порушень, ревізія виявила й низку інших, які завдали чималих матеріальних збитків. Окрім того, внаслідок допущених Управлінням освіти порушень, до фінансової звітності внесено деякі недостовірні дані, зокрема, за 11 місяців 2013 року в звіті «Про надходження та використання коштів загального фонду» завищено касові та фактичні видатки за кодом економічної класифікації № 2110 на суму 104 тисячі 824 гривні 89 копійок, за кодом економічної класифікації видатків № 2120 – на суму 38 тисяч 51 гривня 43 копійки, в формі «Баланс» занижено дебіторську заборгованість за розрахунками на суму 28 тисяч 56 гривень 25 копійок.

У такий спосіб, недостатній контроль начальника Управління освіти, з моменту її призначення, за фінансовою та господарською діяльністю, нецільове використання бюджетних коштів і заподіяння державі збитків – свідчення порушення вказаною посадовою особою законодавства про державну службу.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про державну службу», особи, винні в порушенні законодавства про державну службу, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством. Статтею 14 Закону України «Про державну службу» до службовців, окрім дисциплінарних стягнень, передбачених чинним законодавством про працю України, можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу, як попередження про неповну службову відповідність; затримка до одного року в присвоєнні чергового рангу або в призначенні на вищу посаду. Згідно зі статтею 147 Кодексу законів про працю України, за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один із таких заходів стягнення: 1) догана; 2) звільнення.

Зацікавившись питанням відповідальності цього керівника за допущені порушення, ми скерували до Дубровицької районної державної адміністрації запит № 6 від 17.07.2015 року, в якому поцікавилися, чи притягнули начальника Управління освіти Дубровицької РДА за неналежне виконання посадових обов'язків до дисциплінарної відповідальності, а в випадку, якщо цього не було здійснено, – чи вжили відповідних заходів щодо притягнення його до такої відповідальності. На вищевказаний лист Дубровицька райдержадміністрація надала відповідь від 24.07.2015 року № 01-32.21/15, згідно з якою повідомила, що «райдержадміністрація не вбачає необхідності розглядати питання про притягнення цього керівника до дисциплінарної відповідальності». У вказаній відповіді, чомусь, замовчували про порушення, вчинені під час керівництва цієї особи, а всі «стрілки» були переведені на порушення, допущені попереднім керівництвом Управління освіти.

Виходить, що за службові порушення керівника цього управління до жодного з вищевказаних видів відповідальності, чомусь, не притягнули, а ініціативу політичної партії «ВОЛЯ» щодо притягнення цього керівника до відповідальності голова Дубровицької райдержадміністрації відхилив. Із яких міркувань він так вчинив – залишилося невідомим. Окрім того, голова райдержадміністрації також не розглянув питання про відшкодування збитків, заподіяних порушеннями в період керівництва саме нинішнього керівника.

Проте, «ВОЛЯ» не залишила це питання без уваги і спрямувала звернення від 31.07.2015 року № 11 із приводу дій керівника Управління освіти і його відповідальності до Рівненської обласної державної адміністрації. За результатом цього звернення Рівненська облдержадміністрація надала відповідь від 04.09.2015 року № вих.-5567/0/01-48/15, в якій повідомила, що «підстав для вжиття інших заходів реагування з боку обласної державної адміністрації на даний час не вбачається».

Однак у процесі цього листування, «ВОЛЯ» скерувала матеріали про порушення з боку керівника Управління освіти народному депутатові України Ірині Миколаївні Сусловій. За заявою цього народного депутата України Дубровицьким РВ УМВС внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання керівником Управління освіти службовим становищем.

13 липня 2015 року партія «ВОЛЯ» подала до прокуратури Дубровицького району Рівненської області заяву про кримінальне правопорушення щодо керівника Управління освіти за ознаками кримінальних правопорушень. Цю заяву прокуратура району скерувала до Дубровицького РВ УМВС України, який вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, передбачені частиною 1 статті 210 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів службовою особою; за частиною 1 статті 356 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за самоправство; за частиною 1 статті 366 КК України, яка передбачає відповідальність за службове підроблення. Нині за цими кримінальними провадженнями триває досудове слідство.

Разом із тим, ми звернулися до прокуратури Дубровицького району з метою встановлення суворого та об'єктивного нагляду за досудовим розслідуванням вищевказаних кримінальних проваджень і на цей час ці справи перебувають на її контролі.

Незважаючи на це, керівник, тепер вже відділу освіти (у зв'язку з черговою реорганізацією), надалі продовжує обіймати цю посаду і активно реалізовує своє конституційне право бути обраною до районної ради! Проте питання про її відповідність займаній посаді, відповідальність, як безпосереднього керівника – ще не зняте, оскільки досудове слідство триває. Кримінальна відповідальність за такі суттєві порушення стосується лише одного рядового працівника, який, швидше за все, виявився в цій справі лише «цапом-відбувайлом».

«Сіють не лише розумне, добре, вічне» (газета «Поліський репортер» №55 від 15.10.2015).

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (4)
29-03-2017 22:09:08

Валера

Хіба тільки в 2014 - крадуть з посмішкою на обличчі а батьки збирають гроші

оцінити:

15 0
29-03-2017 17:58:32

генадій

з 2014 року півмільйончика ушло і ВСЕ????? - винних нема????? ПРОЗОРІ ЗАКУПІВЛІ!!!!!

оцінити:

16 1
29-03-2017 10:24:11

ВОВА

Державна обласна фінансова інспекція - це брехуни і божевільні??????!!!!!!!!406 тисяч гривень !!!!! - та ще є нецільове використання грошей??? Кого представляють саме такі депутати і начальники -деребанщики??? Громаду ????? , яка представлена вчителями і не получила нормальних зарплат і яких виганяють за свій рахунок!!!!!! А лайкарів у Стасюк хватає!!!!

оцінити:

24 3
29-03-2017 08:21:06

Лена

Ці руки ни чого не брали, освіта може пишатися новім депутатом. Скільки може тривати це божевілля? З одного боку сміх з іншого стід за таких начальників

оцінити:

22 7

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!