Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

П'ЯТСОТ МЕТРІВ БРАКУ ЗА ПІВТОРА МІЛЬЙОНИ

23 лютого 2018 19

По ремонту вулиці Воробинської давно назрівали серйозні питання. Фахівці вважають, що ремонт асфальтного покриття виконаний не якісно і дорога не витримає і одного року експлуатації, хоч гарантія надана на три роки.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ДЕПУТАТІВ ВИНИКЛИ ПИТАННЯ ПО РЕМОНТУ ВУЛИЦІ

Ми провели невелике журналістське розслідування і знайшли досить цікаві факти, якими вирішили поділитися з громадськістю.

16 серпня 2017 року Дубровицькою міською радою проведено допорогову закупівлю робіт з капітального ремонту дороги по вул.Воробинській в м.Дубровиця, оголошення № UA-2017-08-16-000963-c. Оголошення про проведення даної закупівлі в системі Prozorro з накладенням цифрового підпису розміщено міською радою о 17 год 00 хв., а вже о 17 год. 08 хв. міською радою прийнято та опубліковано у системі Prozorro рішення про оголошення переможцем ПП «САМ-ЛЕВ», код ЄДРПОУ 37058281, керівник Рогаль Валентина Миколаївна, засновник Асатрян Самвел Артуши. Далі о 17 год. 09 хв. – опубліковано укладений договір № 184 від 16.08.2017 року з даним підприємством та о 17 год. 11 хв. накладено цифровий підпис. Відповідно до п. 9.4. Порядку здійснення допорогових закупівель договір за результатами проведення Закупівлі підписується між Замовником та Переможцем поза Системою згідно чинного законодавства не раніше ніж через 2 робочих дні після оприлюднення рішення про Переможця Закупівлі. Натомість, вказаний договір підписано сторонами в день оголошення переможця, а сам договір з невідомих причин не розміщений у повному обсязі в системі електронних торгів, зокрема, відсутні його невід'ємні частини, що визначені п.19.1. Договору: Додаток № 1 - Договірна ціна на виконання будівельних робіт; Додаток № 2 - План фінансування будівельних робіт; Додаток № 3 – Календарний графік виконання будівельних робіт. Разом з тим, з незрозумілих підстав умови Договору, фінансування якого здійснюється за кошти місцевого бюджету, передбачають положення, за якими відомості щодо виконання будівельних робіт віднесено до конфіденційних. Це взагалі не вкладається в голові, інформація про бюджетні кошти не може бути конфіденційною інформацією апріорі.

Відповідно до умов Договору, з документацією та інформацією, що має відношення до виконання цього Договору, можуть бути ознайомлені лише особи, що безпосередньо беруть участь у виконанні будівельних робіт по Договору. Таким чином, умови укладеного Договору заздалегідь передбачали обмеження у доступі до інформації щодо змісту Договору та виконання робіт, що прямо суперечить закону.

Додатком 2 до документації про проведення допорогової закупівлі через електронну систему закупівель визначено перелік документів, що підтверджують відповідність установленим кваліфікаційним критеріям. Цим додатком передбачено, що для документального підтвердження інформації про відповідність установленим кваліфікаційним критеріям, учасник у складі своєї тендерної пропозиції в окремому завантаженому файлі повинен надати цілий перелік документів: довідку щодо наявності у учасника обладнання та матеріально-технічної бази, довідку, що містить інформацію про наявність у учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід, довідку, що має містити інформацію про виконання аналогічного договору.

В ході здійснення громадського контролю відповідно до ст. 9 Закону України «Про публічні закупівлі» ГО «СИЛА ВОЛІ» встановлено, що у допороговій закупівлі № UA-2017-08-16-000963-c відсутній перелік документів, що підтверджують відповідність учасника ПП «САМ-ЛЕВ» установленим кваліфікаційним критеріям, які вимагалися Додатком 2 до документації про проведення допорогової закупівлі.

 
 

Як вбачається з договору, вартість робіт з капітального ремонту вул. Воробинська в м.Дубровиця складає 1 461 297,00 грн. з урахуванням ПДВ. Оплату виконаних робіт здійснено двічі: 13.09.2017 – 438 000 грн. аванс, 22.11.2017 р. – 869 858 грн., всього 1 307 858 грн. Факт здійснення оплати підтверджує, що Дубровицькою міською радою прийнято виконані роботи, хоча, цілком очевидно, що виконання робіт проведено з суттєвими недоліками.

ГО «СИЛА ВОЛІ» спільно з депутатами Дубровицької міської ради від фракції ПП «ВОЛЯ» проаналізовано відповідь Дубровицької міської ради від 09.02.2018 року № Дз-45, яка була надана на депутатське звернення від 01.02.2018 року № 6. Як вбачається з даної відповіді, Дубровицька міська рада визнає недоліки у виконаних роботах та підтверджує неготовність проекту з капітального ремонту зазначеної автодороги. Одночасно є незрозумілим, чому міською радою 153 439 грн. залишено як гарантійний завдаток на усунення недоліків, в той час як умовами Договору визначено, що підрядник повинен усунути виявлені дефекти (недоліки) за власний рахунок (п. 11.2. Договору). Також у відповіді міської ради вказано, що гарантійним листом від 19.10.2017 року № 37 підрядник гарантує на протязі трьох років після прийняття об'єкта замовником за власний рахунок усунути недоліки, які виникли з вини підрядника. Проте, пунктом 11.2. Договору визначено, що строк усунення дефектів (недоліків) не повинен перевищувати чотирнадцяти робочих днів, якщо сторонами не погоджено інші строки. Крім того, пунктом 11.1. Договору визначено, що підрядник гарантує можливість експлуатації об'єкта будівельних робіт протягом трьох років після прийняття об'єкта будівельних робіт Замовником за умови щорічного технічного обслуговування, яке здійснюється за окремими угодами. В той же час проектною документацією (розділ 2.5.) передбачено міжремонтний строк експлуатації покриття: 13 років.

Таким чином, вищевказане свідчить про те, що закупівля робіт з капітального ремонту дороги по вул.Воробинській в м.Дубровиця має ознаки упередженості і необ'єктивності з очевидним обмеженням публічного доступу до інформації про відповідність установленим кваліфікаційним критеріям учасника закупівлі та з наданням підряднику з незрозумілих причин сприятливих умов для усунення дефектів у таких роботах. Крім того, в даному випадку існують ознаки неефективного використання коштів місцевого бюджету, що проявляється у сплаті таких коштів за виконання робіт, які прийнятті з дефектами (недоліками) та без усунення останніх підрядником за власний рахунок та у визначений строк, що передбачено Договором. Варто також зазначити, що мова йде лише про 500 метрів асфальтного покриття, які вже обійшлися місту в 1,5 мільйони.

Оскільки необхідних документів не оприлюднено, ГО «СИЛА ВОЛІ» було спрямовано відповідний запит до Дубровицької міської ради для з'ясування всіх обставин по даній справі.

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (19)
28-02-2018 16:38:50

wowah

КРОТУ. Я знаю ,що я роблю .Стосовно логіки то в мене все впорядку зрозумієте трохе пізніше .

оцінити:

111 12
27-02-2018 20:08:29

крот- Wowaну

послухайте Вован - Ви спочатку пишите про власний бізнес пана Столярця (який процвітае) в коментарях нижче) А ТЕПЕР про якусь відповідальність за місто - де логіка в вашій писанині? А Столярец ділиться з Андрусенко ..... На мій погляд цих активних депутатів швидше за все цікавить власна вигода

оцінити:

119 15
27-02-2018 12:59:59

wowah

Крот ,а чому ви так категорично проти Столярця з Андрусенком це на сьгоднішній день єдина спроможна команда ,яка може взяти на себе відповідальність за місто.Вони активні депутати вони знають проблеми міста та шляхи їх вирішення.Можуть адекватно реагувати на виклики сьогодення та виходити з кризових ситуацій .Місто це перш за все великий життєзабезпечувальний механізм,а не політична трибуна .

оцінити:

8 132
26-02-2018 20:05:05

крот-Иванке Wowaну

А що значить Воля обхаживает Мікульскоко? Ось ви пишете про неперевірені факти (неперевірені нашої поліціей.і ці всі не приємні події відбуваються в районі вже не раз піднімала команда Волі) Від вашої писанини нічого не зміниться-ну хіба що підійміть рейтинг переглядів по сайту. Дуже помітно простежується в ваших коментарях ваше негативне ставлення до деяких окремих місцевих КНЯЗЬків.Да крадуть, крадуть нахабно, так звикли. Що з цим усім робити? з вашого боку - якась болтавня . А ПРО секретну Папку у Столярця з Андрусенко - це щонайменше смішно.Возможно ви Іванка і Вован і є Столярец з Андрусенко? Ну якось ви не схожі на тих хто в команді Яницького і Волі

оцінити:

135 15
26-02-2018 08:23:37

wowah

Да я згідний ,що Микульський є незаперечним лідером районної Батьківщини поки що?Зараз поясню,якщо ви уважно прочитали "заслуги" мера перед своїми виборцями то тепер Микульський уже проблема і то велика для партії і це уже зрозуміли і в області і вКиєві ?Його обхажує Воля його буде лупить Андрусенко з Столярцем та він зовсім не потрібен НАМ.Якщо провести повну фінансово господарську перевірку діяльності Дубровицької міської ради за час роботи Микульського що буде не трудно здогадатись .Думаєте ,що МИ всі факти виклали під ніками Іванка та Вован помиляєтесь?

оцінити:

141 15
24-02-2018 18:52:19

ALEX

ото публічні закупки?? конєчно до відповідальності!!! Оце показала себе Батьківщина! Йшли навести порядок з Столярцями , а роблять в тандемі!! По домам криші гнилі і ніхто ніяких робіт не робить! А де квартири Домоуправлєнія - продано!! Земля за конторою кому продана, що має город.???А чого застройки за водоканалом? Все продали .... і прораба найшли на другому конце області , в глухому селе., а автодор не подойшовв месний. . дєпутати не будут думать за мене і за тебе - рильце в пушку в багатьох - земельки поовина прихопили , а тепер продают., вони на людей не роблять WOWAN дай коордінати! бо етому не буде конця!

оцінити:

151 17
24-02-2018 17:19:21

wowah

Ви бачили як себе вольготно веде на сесії міської ради Андрусенко?Він веде себе так сіравно, як хазяїн міської ради .В той же час ,ви звернули увагу на Микульського він не в своїй тарілці.Питання чому ?А тому ,що в Андрусенка і Столярця є на Микульського тугенька папочка .Про існування цієї папочки мер знає і тому сидить ,як миш під віником .Вот такі братци ,як говорять білоруси діла.Микульський не так боїться Волі ,як тугенької папочки Андрусенка.Вміють хлопці працювати.

оцінити:

149 18
24-02-2018 15:48:25

wowah

До темних сторін діяльності Дубровицької міської ради я би відніс це робота малого ринку там ніхто не знає скільки хто платить і за що не говорячи уже за роботу великого ринку там взагалі табу.То особиста кормушка Лосіка та Микульського.Особистий бізнес процвітає ще в одного представника міської ради це у Столярця ,а саме автомийка ,що знаходиться на територіїї домоуправління та піщаний.Вот так бідують міські чиновники отримуючи кроме цього ще й зармлати по 8 та 14 тисяч не рахуючи премій та матеріалок.Вони переробилися давайте ще їм будемо давати за вредність молоко.Як ви думаєте ,а не пора цих чиновників запитати щоб відповіли перед законом.Чи для них закони не писані.

оцінити:

156 21
24-02-2018 13:39:10

wowah

Пропуную ще одну інформацію віднести до конфіденційної ,а саме про спонсорську допомогу яка поступила за останні роки в міську раду ?

оцінити:

151 20
24-02-2018 13:30:07

wowah

Треба ще до розряду конфіденційності віднести інформацію щодо прдбання Столярцем сміттєвоза зломка в Києвській області ?Навіщо щоб громадськість знала про темні справи міських чиновників .

оцінити:

152 19

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!