Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ПАН АБО ПРОПАВ

15 лютого 2017 7

17 листопада 2015 року Богдан Михайлович Микульський приступив до виконання своїх обов'язків перед громадою Дубровиці на посаді міського голови. Сьогодні за вікном лютий 2017-го, тож настав час підбити підсумки роботи нашого мера. Що він зробив за цей період, а що так і лишилось друкованими літерами на папері, який все стерпить…

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЧИ БУДЕ ПОКАРАНО ВИННИХ?


Щороку, напередодні новорічних свят, органи місцевого самоврядування приймають документ, за яким працюватимуть увсь наступний рік. Так, 25 грудня 2015 року план роботи міської ради на 2016 рік затвердила і Дубровицька мерія. Кожен бажаючий зможе зайти за посиланням, завантажити та повністю ознайомитись із цим документом. Ми ж пройдемось по пунктам, які лишились поза увагою Богдана Микульського.


ПЛАН РОБОТИ МІСЬКОЇ РАДИ НА 2016 РІК


У другому кварталі минулого року депутати та громадськість не почули звіт про роботу КП «Готель Дружба» за 2015 рік. У третьому кварталі не було проведено громадського слухання щодо використання об'єкта та земельної ділянки (так званий у народі відкритий танцювальний майданчик) біля Будинку культури. У четвертому – не прозвітувались про свою роботу постійні депутатські комісії, хоча їхня робота і аналіз є дуже важливими як для роботи міського голови, так і для громади в цілому.

Але, як то кажуть, це лише вершина айсберга. Давайте зробимо невеличкий екскурс у минуле і пригадаємо передвиборчий період, який передував стрімкому кар'єрному злету Богдана Михайловича Микульського.

У той час, містом «мандрувала» дбайливо зіставлена листівка (тираж 2000 примірників) під назвою «Звіт міської фракції ВО «Батьківщина» про роботу протягом VI скликання». Ми подамо її зміст, але з нашими коментарями. Тож, насолоджуйтесь:

До складу міської депутатської фракції ВО «Батьківщина» входить 8 чоловік. Вся робота фракції спрямована на благо міста та громади.
Зокрема, депутати нашої фракції подали на розгляд сесії та міського голови декілька десятків запитів, які стосувалися життя міста та громади, окремих дубровичан.
Депутати від ВО «Батьківщина» брали активну участь в роботі сесії міської ради. Наших депутатів турбувало, що сесії готуються на скору руку, депутатів своєчасно не повідомляють про скликання сесій, їх порядок денний, не надавались своєчасно копії рішень, чим порушувались Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламент ради. Про що ми неодноразово заявляли в ЗМІ, прокуратуру, бо розуміли, що міській владі не вигідно, адже, як кажуть, в мутній воді більше рибки ловиться. У зв'язку з цим ми виказали недовіру секретарю міської ради В.Андрусенку, домоглися розгляду цього питання на сесії, проте одного голосу для його реалізації не вистачило.

Тут, вони молодці! Але чи не здається вам, що нинішній мер замість того, аби бути антиподом свого «папєрєдніка» фактично став його здібним учнем, який користується схемами запровадженими ще раніше А.Л. Кузьмичем?! Ми постійно моніторимо сайт Дубровицької міської ради і з впевненістю кажемо, що рішення та протоколи сесій, як і за попереднього мера оприлюднюються на ньому із запізненням

Проте ми вважаємо, що найбільшим досягненням нашої фракції була боротьба за недопущення будівництва ТЕЦ в нашому місті на місці бувшого льонозаводу. Міський голова Адам Кузьмич хотів нав'язати нам, дубровичанам, другий Чорнобиль. Адже в цій ТЕЦ мало би спалюватися за день по десять вагонів чорнобильського лісу. Уявляєте, скільки було б шкідливих викидів, а радіоактивного попелу, який забивав би нам очі й рот. А скільки онкозахворювань виникло б, хоч їх і так вистачає. Тричі мусолив на Асесії Кузьмич це питання, проте ми категорично сказали: «Ні, другому Чорнобилю в Дубровиці не бути!
Нас, депутатів ВО «Батьківщина», завжди турбував прозорий розгляд місцевого бюджету, проте депутати отримували проекти рішень із загальними цифрами, a додатки до них розглядала тільки бюджетна комісія (голова регіоналка – Котяш Я.О.). у результаті кошти в основному ділилися між «Будинкоуправлінням» та ДНЗ №5.
Будинкоуправлінню», крім коштів на капремонти, придбання та інше, щорічно, а то й два рази на рік виділялись кошти на поповнення статутного фонду по 300 тис. грн. за раз і більше. На що вони пішли, так ніхто і не дізнався. 50 тис. і 70 тис. грн. виділялось на вивезення сміття, але ж громадяни платять справно. Щодо виділення коштів для ДНЗ №5, то депутати жартували, що за них можна було побудувати новий садок, але хоч би вони використовувалися з користю. Наприклад, у 2013 році було виділено біля 120 тис. грн. на фарбування фасаду, а в 2014 році завідуюча Котяш Я.О. (вона ж голова бюджетної комісії) вирвала собі ще біля 400 тис. грн. на утеплення фасаду. Таку ж суму мав виділити фонд Конкурсу. Питається, навіщо було фарбувати фасад і витрачати такі тисячі, щоб згодом їх заклеїти?

Як бачимо, у місцевого ВО «Батьківщина» була особлива «любов» до завідуючої ДНЗ №5. Чому була? Та тому, що сівши у крісло мера Богдан Микульський схоже кардинально змінив своє ставлення до тих, проти кого, разом зі своїми однопартійцями, затято боровся. До прикладу, 28.09.2016 року рішенням сесії міської ради було виділено додатково 52 тис. грн. на фасад ДНЗ №5, а до того ще, у березні, виділяли понад 300 тис. грн.!

Хоча міський голова та його партія, у вищеописаному абзаці передвиборчої листівки, засудили А.Л. Кузьмича, який на цей заклад протягом трьох років виділив близько 1 млн. грн., за освоєння яких завідуюча жодного разу не звітувалась. Депутати цієї каденції пропонували меру перш, ніж виділяти нову порцію фінансів, проаналізувати витрати на цей дошкільний навчальний заклад, але міський голова сказав, що депутати не повинні нічого шкодувати, бо все для діток. Перед тим, як на сесії прийняти рішення про виділення згаданих 50 тис. грн. бюджетна комісія у повному складі проголосувала за те, аби не надавати ці кошти завідуючій допоки вона не відзвітує за попередні, але це пан Микульський проігнорував. Сумніваємось, що ігнорувати думку депутатів – це правильний шлях для мера, але він ним іде…

Турбувало депутатів ВО «Батьківщина» і невиправдане на 100-150% підняття тарифів на оплату послуг квартир та будинків.
Наші кандидати в депутати Богович М.І., Дунчич Я.В. ініціювали утворення громадської групи куди увійшли представники майже усіх комунальних будинків. Ця ініціативна група обійшла багато квартир і будинків, зібрали біля 1,5 тисячі підписів за відміну кабальних тарифів, за недовіру міському голові А. Кузьмичу та секретарю міської ради В.Андрусенку, який підтримав не своїх виборців, а свого кума Столярця.
Ми, депутати ВО «Батьківщина», домоглися розгляду цього питання на сесії, але «проти» голосували депутати УНП та регіонали. Але нам вдалося домогтися прийняття рішення про розпуск виконавчого комітету, який прийняв таке кабальне рішення. Проте міський голова наклав «вето».

Так, був у ВО «Батьківщина» активний борець із несправедливістю Михайло Іванович Богович, який зі своїми однодумцями дійсно назбирав близько півтори тисячі підписів за відміну несправедливих тарифів, якого хвалили у цій листівці. Чому був? Тому, що зневірившись як у ВО «Батьківщина», так і в його районному керманичі нинішньому мерові залишив лаву членства цієї політичної сили. Та це і не дивно, адже 22 квітня 2016 року на сесії, коли перед депутатами про свою роботу звітував керуючий КП «Будинкоуправління», Богдан Микульський привселюдно звинуватив М.І. Боговича у підробці вищеназваних підписів. То де ж логіка? Виходить, що перед виборами підписи засвідчували думку жителів багатоповерхівок, а після отримання Богданом Михайловичем крісла мера, стали сумнівними доказами правоти громади!?

У 2014 році при прийнятті програми реформування житлово-комунального господарства депутати на сесії затвердили одні суми коштів, а після сесії у підшитому і підписаному головою протоколі виявилися набагато більші суми. Підписав ці документи зі зміною сум до рішення сесії секретар міської ради В.Андрусенко. Депутати звернулись в міліцію, розпочалося слідство, ми справно дали покази, але справа, як завжди, зависла.

А тут дуже цікава ситуація. Тоді, цю підміну рішень «розкопали» журналісти газети «Поліський репортер» (тепер журналісти сайту «Моя земля – моє Полісся»), яких нинішній, як і попередній мер, вважає «жовтою пресою». Відповідні документи, по цьому правопорушенні до правоохоронних органів подала фракція ВО «Свобода» попереднього скликання. Але озвучена вищеописана підміна рішень і боротьба з цим порушенням у передвиборчій листівці ВО «Батьківщина». Вони у ній не вказують прямо на те, що це їхня заслуга, але ж для виборців це малось на увазі!

Цікаво виділяють в міській раді й земельні ділянки. Їх за «царювання» Кузьмича було роздано біля 100 і всі майже «потрібним» людям. Адже облік заявників не ведеться, заяви від бажаючих просто не приймаються. Їм пояснюють, що землі в місті нема, мов шукайте самі земельні ділянки. А якщо бідолаха й знайде, знайдуть 100 причин, щоб не дати. Натомість «потрібним» людям є, як тільки вони напишуть заяву. Навіть учасники АТО їх не хвилюють.
Наші депутати дбають й про наповнення міського бюджету. Ми були проти виділення земельної ділянки безкоштовно під магазин С.Столярцю, ми проти виділення 0,10 га начальнику «Теплосервісу» Петрушку білі котельні в центрі міста (де він переобладнав гуртовню), достатньо і 0,5 га, а решту продати з аукціону. Ми проти виділення «п'ятачка» по вул.Миру Конончуку. Схопили колись будівлю громади (бувший штаб УНП) з двором і гаражами – і досить. Це теж центр, і земля тут коштує дорого. Проте у нашого очільника інші погляди. Він по 2-3 рази виносить дані питання на сесії, щоб узяти депутатів «ізмором» і безкоштовно віддати дані земельні ділянки своїм прибічникам.

Із земельними питаннями не все гаразд не лише у екс-мера, а і у нинішнього міського голови. «З молотка» пішла земля біля «Сільхозхімії», а та, що під будівлею колишнього «Червоного хреста» відійшла районній раді. Взяв Богдан Микульський собі на озброєння і практику А.Л Кузьмича брати «ізмором» депутатів виносячи на сесію одні і ті ж земельні питання по кілька разів – того ж Петрушка, Турумкулова та Краська. Та й питання із землями для учасників АТО не надто активно рухається.

У минулому році депутати заслуховували керівників комунальних підприємств про їх роботу. На цій сесії були присутні й представники комунальних будинків. Виявилося, що багато послуг жителям багатоквартирних будинків не надається. Депутати пропонували виказати недовіру Столярцю, розірвати з ним контракт. Проте міський голова ігнорував пропозицію депутатів.

У 2016 році депутати також заслуховували звіт керуючого КП «Будинкоуправління», але вже при нинішньому міському голові Б.М. Микульському. Який, як і його попередник, проігнорував бажання громадськості розірвати контракт із Сергієм Васильовичем Столярцем. Більше того, Богдан Михайлович вважає його господарником. Інколи складається враження, що крісло мера є зачарованим і змінює (не у кращу сторону) всіх, хто у нього потрапляє.

На особливу увагу заслуговував звіт директора КП «Ринок», який зумів розказати про роботу тільки з другого разу. Депутати дізнались, що «Ринок» майже збитковий, коштів на розвиток нема. Проте нам відомо, що ринок виріс удвічі, хоч ринковий збір і відмінений державою, та підприємці стали платити значно більше. А директор В.Голяка орендує сам у себе свою машину, списуючи на неї бензин і запчастини.
Наші депутати запропонували визнати його роботу незадовільною. Проте міський голова з цим не погодився. У цьому році питання про роботу комунальних підприємств більше на сесії не виносились (щоб не було лишніх ексцесів), хоч депутати на цьому настоювали.
Та й сам А. Кузьмич за дві каденції так і не наважився прозвітувати перед громадою Дубровиці і відповісти на «незручні» запитання, яких за ці роки в неї накопичилось чимало.
Хочемо сказати, що депутати фракції про дані недоліки неодноразово повідомляли районних, обласних прокурорів, голову Рівненської обласної ради, голову Рівненської обласної державної адміністрації. Правда, приїжджали комісії, було навіть відкрито декілька кримінальних справ, але одні з них закрили, інші – «висять».

Щодо КП «Ринок», то його керівник В.М. Голяка вже не звітував при нинішньому міському голові. Після того, як комісія, яка перевіряла роботу комунального підприємства, визнала її незадовільною, мер дозволив Віктору Миколайовичу піти за власним бажанням. Тобто, Богдан Михайлович уберіг колишнього керівника КП «Ринок» від незручних запитань депутатів, а також не звільнив його як то кажуть «по статті», а дозволив тихо, спокійно, а головне безкарно піти. От і виходить, що відповідати за всі порушення у роботі КП «Ринок» нема кому! Зважаючи на це, було прийнято рішення розробити і затвердити положення, яким би передбачалося призначення та звільнення керівників комунальних підприємств. У березні 2016 року його прийняли і мали у червні-травні розглянути на сесії міськради, проте й досі цього не зробили. Складається враження, що це таємниця за сімома замками.

Окремо хочеться поговорити і про ставлення Богдана Михайловича Микульського до депутатів міської ради. Всі пам'ятають, як гучно проходила перевірка КП «Будинкоуправління». Про те, як його керуючий Сергій Васильович Столярець погрожував учасниці перевірки від громадськості Ользі Хмарук викинути її через вікно.

Про те, як не хотів Таїсії Дубінець – голові комісії з питань бюджету, фінансів та податків Дубровицької міської ради надавати необхідні для перевірки документи. Але, на думку міського голови, така поведінка керуючого комунальним підприємством є цілком прийнятною, адже він ніяким чином не відреагував на його хамство. То про кого ж тоді говорить прислів'я про те, як рука руку миє? Де дисциплінарне стягнення, де догани? Та й звіт С.В. Столярця з легкої руки мера визнано задовільним. Виходить, що проти чого «ВО «Батьківщина» з Б.М. Микульським боролись, на те при владі напоролись!

До слова сказати, що районна партійна організація ВО «Батьківщина» уже чотири роки поспіль оздоровлює дітей району та міста в санаторії Пуща-Водиця. За цей час безкоштовно оздоровлено 1415 дітей. Тут діти не тільки відпочивають, а й отримують відповідне лікування, а якщо необхідно - отримують кваліфіковану безкоштовну консультацію в професорів у Києві.
Дубровичани, голосуйте за кандидатів від ВО «Батьківщина», які дійсно будуть захищати Ваші інтереси, інтереси міста і громади.
Шановні земляки! Не розпорошуйте своїх голосів, бо тоді до влади прийде той, кого Ви більше всього не хочете бачити. Давайте усі разом проголосуємо за чесну, щиру, справедливу людину, який на ділі довів свою любов до України, до нас, нашого міста, який у будь-яку хвилину готовий захистити нас – Микульського Богдана Михайловича!

Проголосували і обрали, а що далі? Чимало людей, які повірили у те, що новий міський голова буде інший, не такий, як його попередник, буде чесним, безкомпромісним у ламанні вибудуваних схем безапеляційно у ньому розчарувались. Чимало дров ним уже наламано, але інтуїція підказує, що їх ще більше буде попереду.

Та не будемо говорити лише про погане, а то як завжди нас звинуватять в однобокості. Отож, що ж хорошого було зроблено мером Богданом Микульським для міста та його громади? По-перше, посівши крісло міського голови, Богдан Михайлович не звільнив жодного працівника з команди екс-мера А.Л. Кузьмича. Це воістину був сміливий і милосердний вчинок (думаю, читач мене зрозуміє…!

По-друге, Б.М. Микульський поставив керівником комунального підприємства «Міськводоканал» Миколу Степановича Стовбу. Це дійсно було правильне і виважене рішення завдяки якому, підприємство почало «піднімати голову» і отримувати «людське обличчя». У адмінбудівлі підприємства навіть з'явилось досі недоступне благо таке, як вода та туалет! Також, завдяки тому, що з міського бюджету на КП «Міськводоканал» було виділено, як ніколи, колосальні суми підприємство отримало екскаватора, спецмашину для ремонтної бригади та відремонтовано найпроблемніші частини водомережі.

Пощастило у минулому році і комунальній службі міста, якій Дубровицька міська рада купила мінітрактора з кабіною, щітку та так звану «лопату» для очистки тротуарів, доріг і майдану від сміття та снігу та придбала трактор МТЗ-84. Та якщо бути чесними самим з собою, то вищеописане швидше є заслугою старань та ініціативності депутатів і керівників комунальних підприємств, аніж самого міського голови. Однак, якби він по-господарськи розпорядився б землями міста які, було використано під комерцію шляхом прозорого продажу їх через аукціон, то за отримані кошти можна було б придбати ще не одну одиницю техніки для благоустрою міста.

Але найбільше досягнення нинішнього мера – це вміння знайти благодійників для міста. Ну, принаймні одного він точно залучив – Віктора Мялика. Завдяки цьому симбіозу, у центральному парку нашого міста з'явилась пішохідні доріжки викладені новою плиткою, купленою за фінанси вищезгаданого мецената. А у дворі будинку №24 по вулиці Артеменка відкрили новий дитячий майданчик.

Що ж, залишилось почути публічний звіт перед громадою самого міського голови Богдана Михайловича Микульського, згідно ст.42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні». Сподіваємось, що він не братиме приклад з екс-мера, який уникав цієї неприємної процедури, на якій би громада могла поставити незручні для нього питання.


ОРИГІНАЛ ЛИСТІВКИ ВІД РАЙОННОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ВО «БАТЬКІВЩИНА»

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (7)
05-03-2017 18:48:38

Володимир

вся система комунальна роками зводилася до того щоб приміщення громад доводити до розрухи і потім продавати або самому ставати власниками. Рік обтерлися - а тепер " до активних дій" - що не закінчив попередник - продовжують інші. Що чекати громаді від таких патріотів??? Немає громадських слухань ні по землі ні по обєктах!! А депутати - це обранці які вирішують свої питання і питання влади а громада почекає. Якщо активні борці розбігаються з партії - то партія приречена на розвал .Більшість не в сесійній залі - а поза її межами. Наступаєте на ті самі що й попередник - і такий самий буде кінець.

оцінити:

4 4
02-03-2017 14:27:42

Володимир

Поцікавився і роботою мера ! Якщо це відповідає дійсності, що тут описано хоча б на 50 відсотків , то таких ГЕРОЇВ громада не повинна бачити при владі.

оцінити:

6 4
27-02-2017 18:07:47

ЖАННА

ПАН і не пропав. Бистро підхопив СИСТЕМУ.

оцінити:

9 5
23-02-2017 21:08:57

Владислава

Нажаль знову, черговий раз Дубровиця прийняла неправильне рішення... Міський голова виходить рвучись до влади не гребував нічим, в тому числі і методом облити брудом всіх. Але о чудо він прозрів чи шо? В одночасся і Столярець господарник, і Котяш Я. О. використовує бюджетні кошти за призначенням, і тарифи не кабальні. До речі, Богдан Михайлович, агітуючи за себе гордився тим, що організував тарифний майдан в місті. Тобто вів активну боротьбу за добробут та благополучя дубровиччан. А зараз? Ідеї десь поділись,погані керівники комунальних підприємств стали найкращою кадровою політикою за часів його керівництва... А чому так? Для чого видумувати вертоліт, коли до тебе все продумати попередники? Потрібно лишень користуватись тільки уже для свого блага схемами таких "не чесних " Кузьмічів-Столярців.
 А як жити з цим, дивитись в очі людям, які повірили, сподівались що слова "Я чесний" не розійдуться з ділом???

оцінити:

18 4
19-02-2017 16:04:00

Олександр

Наша країна - УКРАЇНА!!! Я був в Афганістані - НІЧОГО НЕ МАЮ!!!!!!

оцінити:

20 7
18-02-2017 19:25:43

Толя Попко

А я підтримую мера Микульського! Він захищав нашу країну у війні в Афганістані! Він герой - має орден!

оцінити:

6 30
18-02-2017 12:01:29

Григорій

Багато запитань до цієї влади і зокрема до мера Микульського! Всі землі в центрі міста задарма продані. Аукціонів немає, а дехто і копійки не дав до бюджету міста. Дерибан парку - ну хіба таке місце для сосісок біля туалету??? А біля Пасажу щось змінилося??? В четвер - весь центр в блокаді. Сільхозхімія могла багато чого вирішити для міста - то ж нехай краще "бекає зоопарк"!!!!! "ЧЕСНІ і СПРАВЕДЛИВІ" як йдете на вибори, а потім забуваєте на кого працюєте!!!

оцінити:

27 7

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!