Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

СКАНДАЛ З ОПАЛЕННЯМ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ

17 січня 2018 7

Топ-новина останніх днів у Дубровицькому районі – критична ситуація з опаленням навчальних закладів. Вчора ми писали про призупинення навчання у ліцеї, обурення батьків з ДНЗ № 5 та аварійну ситуацію, що, за наявною у нас інформацією, вже виникла у Сельці. До вечора в мережі з'явилася інформація, що «замерзає» також школа у Лютинську.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХОЛОДНИЙ АПОКАЛІПСИС У ШКОЛАХ

Батьки вихованців дошкільних навчальних закладів та деяких шкіл збунтувалися не тільки в мережі. Сьогодні на прийом до голови Дубровицької райдержадміністрації прийшло з десяток батьків, діти яких вимушені спати мало не в куртках у ДНЗ № 5, температура у якому опустилася значно нижче норми.

Спочатку батькам повідомили, що голова райдержадміністрації Микола Петрушко перебуває у відпустці, потім тут же це спростували. З 9-ї ранку батьки в присутності журналістів спілкувалися із заступником голови райдержадміністрації Кохном Миколою Миколайовичем, який запевнив, що влада ситуацію цілком розуміє та жодним чином не знімає із себе відповідальності. Втім, чіткого плану виходу із ситуації, що склалася, заступник керманича району озвучити не зміг.

Після 10-ї до стурбованих батьків вийшов директор КП «Теплосервіс» Григорій Шах, який, в першу чергу, спростував опубліковану нами раніше інформацію про те, що начальник Управління освіти Стасюк Ніна Іванівна виплатила «Теплосервісу» всі наявні в неї кошти на тепло. Григорій Петрович озвучив батькам, що станом на сьогодні Управління освіти винне «Теплосервісу» ще 1 мільйон 600 тисяч гривень, заплатило лише 350 тисяч (15% від загального боргу). Вдповідно, КП «Теплосервіс» вже винне за паливо 645 тисяч гривень, і в борг, за словами директора, постачати паливо ніхто не хоче. Крім того, по ДНЗ № 5 з вчора з ладу вийшов один із котлів, втім аварія була ліквідована до опівночі. За словами Григорія Петровича, дрова вже завезли, але щоб нагнати температуру – необхідний брикет, а його закупити підприємство не має за що. Григорій Шах вважає, що причиною виникнення проблем з опаленням є включно борг Управління освіти. Окрім того, по КП «Теплосервіс» виникла заборгованість по виплаті заробітних плат, податків, оплаті електроенергії.

Григорій Шах також нагадав, що в минулому році перевиконання районного бюджету було понад 4 мільйони, втім, на погашення боргу за опалення з цих коштів не було виділено ні копійки. «Це, я вважаю, спеціально штучно створена ситуація» - завив Шах.

Директор КП «Теплосервіс» оперував багатьма цифрами, зокрема, навів приклад, що по розрахунку вартість опалення 1 метра квадратного для Управління освіти (на балансі якого знаходяться деякі котельні) становить 240 грн., в той час як опалення 1 метра квадратного «Теплосервісом» оцінюється в 95 грн. Так на «Теплосервіс» заплановано у цьому році 2 мільйони 800 тисяч, а для Управління освіти лише на дрова заготовлено понад 4 мільйони.

Цікавіше почали розгортатися події, коли до людей вийшов голова адміністрації Микола Петрушко та запросив всіх до себе в кабінет, включно із заступниками, головою районної ради, представником Управління освіти та директором КП «Теплосервіс».

Доки очільник району готувався до спілкування з людьми, Григорій Шах встиг розповісти, що дрова вже завезли, тому для НВК і ДНЗ № 5 загрози перемерзання труб вже немає, температуру утримувати можна, але щоб її нагнати – необхідний брикет. Також він розповів, що «Теплосервіс» закуповує брикет напряму по 1012 грн. за тону, а Управління освіти закуповує через посередників за 1750 грн.. Коли мова йде про 500 тон (і це лише на місяць), можна порахувати, про які суми йде мова. Також Григорій Шах заявив, що ТОВ «Торфленд» (один із постачальників палива) відмовляється відвантажувати заготовлене паливо для «Теплосервіса». Мотивують це тим, що для цього необхідна спеціальна техніка. Оплатити роботу техніки навіть готові підприємці, втім, «Торфленд», за словами Шаха, на відріз відмовляється відвантажувати пальне.

В розмову включився очільник РДА, який почав спілкування з вивчення ситуації. Батьки поскаржилися Миколі Петрушку, що коли восени надворі було +15, кочегарили так, що в дитсадку було спекотно і задушливо, а як вдарили перші морози, виявилось – пальне закінчилось. Микола Михайлович попросив Григорія Петровича пояснити, в чому проблема. Головною проблемою Григорій Шах назвав те, що 25 грудня закінчилися останні запаси палива, а в борг більше ніхто палива не дає. Щоб нагнати тепло у дитсадку – відключили від опалення ЗОШ № 2, всі 100% потужності котельні працюють на ДНЗ №5.

Батьки поставили слушне питання – чому така ситуація виникла взагалі, адже про борг знали заздалегідь. Натомість Микола Михайлович заперечив з приводу надлишкових коштів у районі, адже, не дивлячись на перевиконання бюджету, Дубровицький район лишається дотаційним на 90% і без підтримки держави просто не виживе. Не дивлячись на це, Петрушко зазначив, що владі вдалося у трьох школах замінити старі котли на сучасні, які дозволяють економити на паливі вдвічі.

Щодо ДНЗ № 5 Микола Петрушко, який до призначення на посаду голови РДА працював директором КП «Теплосервіс», запропонував перекинути тепло, що виробляється на котельні професійного ліцею. На що Григорій Шах заперечив, що для цього не вистачає потужності. Тоді Микола Петрушко розкритикував нинішнього керманича «Теплосервісу» за негосподарський підхід до заготівлі дров, нагадавши, як в його часи дрова заготовляли в літню пору і тримали сухими до зими під спеціальною плівкою. Григорій Петрович у свою чергу виправдовується тим, що на початок опалювального сезону підприємство залишилось без жодної копійки, не дивлячись на це, протопити вдалося два місяці.

В результаті довгої дискусії на тему «Хто винен і що робити?» голова Дубровицької районної державної адміністрації Микола Петрушко та директор Комунального підприємства «Теплосервіс» Григорій Шах звинуватили один одного у цілеспрямованому саботажі роботи. Григорій Петрович заявив, що йому нібито відомо від працівників «Торфленду», що саме за вказівкою Миколи Петрушка «Теплосервісу» відмовляються відвантажувати паливо. Микола Михайлович це заперечив та назвав наклепом, відповів, що навіть не знайомий з нинішнім керівником ТОВ «Торфленд». У свою чергу Григорій Петрович привселюдно звинуватив адміністрацію у підробці протоколу наради, у який, за його словами, чи то не внесли, чи невірно внесли його слова.

Втомившись від довгого обговорення, батьки дітей із садочку № 5 попросили керівників переступити через власну неприязнь один до одного і вирішити питання, адже діти не винні і, по-суті, опинилися заручниками ситуації.

Керівник району запевнив, що вже завтра, 18 січня, КП «Теплосервіс» отримає 500 тисяч гривень стабілізації. Це дасть змогу закупити пальне до кінця січня. А от у лютому, ймовірно, історія матиме своє продовження.

переглядів: 2K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (7)
24-01-2018 14:57:56

ivanka

Михайло Ви вкотре мислете правильно .Цю братву треба зливати в унітаз і чим раніше тим краще буде для району.Вони зайшли слішком далеко і тепер саме цікаве ці хлопці потрібні на вибори і в призмі цього і всі біди в районі.

оцінити:

42 4
20-01-2018 11:04:53

Михайло Яковець

Повністю згідний з попередніми коментарями...Ця ситуація створена штучно людьми, які хочуть "негласно" управляти всіма процесами в районі і з метою насолити Петрушку. Але я можу сказати, що нічого в них не получиться - реванш не пройде.

оцінити:

56 5
18-01-2018 18:57:44

Михайло

А "Торфленд" - це часом не те підприємство, на якому працював Киркевич до роботи головою райради????

оцінити:

58 7
18-01-2018 18:53:57

Михайло

Ця ситуація з не опаленням зроблена штучно і спеціально людьми, які: 1) копають під голову РДА, 2) хочуть дерибанити районні кошти через Теплосервіс (Шах сказав, що було перевиконання на 4 млн і нічого не дали)...Ну а хто ж копає під Петрушка - я думаю вже всі добре знають. Достатньо пригадати деякі позачергові сесії районної ради..

оцінити:

58 6
18-01-2018 15:31:35

Маркус

Гарного директора найняли депутати на службу! Молодий, енергійний, діловий. Ви подивіться скільки зарплати цей діяч собі нарахував і отримав, скільки премії? Як гарно знає, хто по скільки торф купує. Були морози по 30 градусів, але такого не було.

оцінити:

54 6
18-01-2018 11:49:11

іванка

Слід усім зрозуміти ,що криза не в опаленні а в розборках між Петрушком та його опонентами в особі Стасюк ,Шаха ,Суховича ,Киркевича.Одним словом Петрушко зчипився з старими вовкодавами ,які тримають район .Хто вийде переможцем не трудно догадатись .Проте це зараз не основне чому за цих керовніків змушені страдати діти .Чому область в особі Олексія Муляренка залишаеться пасивним спостерігачем .Кому не зрозуміло ,що по Дубровицькому районі потрібно поки не пізно приймати кадрове рішення .В район повина влитись нова людина,яка консолідуе та збалансуе район і зможе прийняти непрості виклики сьогодення та основне домовитись або поставити на місце місцеву знахабнілу еліту .

оцінити:

66 5
17-01-2018 21:01:53

justice

1750-1012=738 - 1т. 500*738=369000 грн. - 1 місяць. 5 місяців опалення - 369000*5=1845000грн. - це 1823 тони, вартість 3,5 місяців опалення знз і днз району КП "Теплосервіс"! Чому одні закуповують за завищеними цінами, а діти повинні мерзнути ? Вікна на 2 млн., торфу на 2 млн., дров на 4 млн., і ніби всі знають і багато хто читає цей сайт... Імунітет міцний? То може настав час зачіпити на старий дуб зашморг?

оцінити:

53 9

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!