Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

«СТАРІ КАДРИ» ГОТУЮТЬ «НОВУ ШКОЛУ»

02 серпня 2018 0

Минулого тижня проходила колегія на якій було розглянуто питання про хід підготовки навчальних закладів до нового навчального року.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НІНА СТАСЮК - КАВАЛЕР ОРДЕНУ КНЯГИНІ ОЛЬГИ?

У період з 14 по 21 серпня буде проведено огляд готовності навчальних закладів до нового навчального року. Мережа навчальних закладів району, які обслуговуються Управлінням освіти, складається з 28 навчальних закладів. В навчальних закладах розпочато роботи з підготовки до початку нового навчального року. Проводяться поточні та капітальні ремонти. На сьогодні готовність НЗ до навчального року становить 70 %. Поточні ремонти ведуться за сприяння організаційним якостям керівників навчальних закладів, адже не передбачено жодної копійки на проведення ремонтів відповідно до планових асигнувань на поточний рік.

Начальник Управління освіти Стасюк Н.І. навела дані, в яких школах проведено ремонти за кошти, які не заборонені законодавством:

 • -Заміна дверних блоків: Нивецький, Заслуцький, Зеленський та Озерський навчальні заклади;
 • -Заміна вікон на енергозберігаючі (за рахунок спонсорських коштів): Бережницька - 20 вікон, Бережницький ДНЗ – 1 вікно, Дубровицька школа №2 – 2 вікна, Бережки – 3 вікна (а ось на це варто звернути увагу, аби потім на ці вікна від благодійників не списали бюджетні кошти - прим.);
 • -Облаштовані панелі в школах: Сварицевицька, Залужзька, Дубровицька №2;
 • -Облаштованонові паркани в Лютинській школі;
 • -Ремонт пічного опалення: Мочулищанська, Велюнська, Нивецька, Колківська, Лісівська школи;
 • -Ремонт підлоги: Зеленська, Залужська школи;
 • -Облаштовано вхідні ганки у Велюнській та Кривицькій школах, стелі підбиті за новітніми технологіями в Колківській та Дубровицькій №2 школах;
 • -Ремонти покрівлі Дубровицького НВК ліцей-школи;
 • -Ремонт внутрішніх санвузлів в Колківській, Трипутнянській, Крупівській, Кривицькій, Лісівський, Лютинській школах та Озерському ДНЗ;
 • -Ремонт системи опалення в Мочулищанській та Лютинській школах;
 • -Спортивний майданчик є в Озерській школі та облаштовано шведську стінку, також в Дубровицькій школі №2 облаштовано комп'ютерний клас.

«До 10 жовтня планується провести капітальний ремонт котельні Дубровицького НВК ліцей-школи та поточний ремонт котельні Дубровицької школи №2. Уже розпочаті монтажні роботи. Керівники закладів освіти постійно працюють над поліпшенням матеріально-технічної бази та створенням належних санітарно-гігієнічних та культурних умов навчання, поліпшення якості водопостачання температурного режиму. Багато придбано матеріалів за спонсорські кошти. Приємно те, що у 25-ти закладах освіти з 28-ми є внутрішні санвузли. Наразі ведуться роботи по санвузлах у школі в с. Бережки. Слід зазначити, що в Управлінні освіти ведуться роботи капітальних ремонтів навчальних закладів із залученням коштів державного, обласного та районних бюджетів. Згідно бюджетної програми розпочато будівництво спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям у Дубровицькій школі №1, яке буде завершено до 31 серпня цього року», - зазначила Ніна Іванівна.

З 1-го вересня стартує нова українська школа. Вчителі перших класів пройшли перед курсову підготовку. Для учнів-першачків облаштовані класні кімнати, які чекають на нове обладнання та меблі.

Як вже зазначалося раніше, з державного бюджету виділено 1 млн 766 тис гривень на придбання комп'ютерної техніки, меблів, дидактичних матеріалів. Також із районного бюджету, тобто залишків освітньої субвенції, було додатково виділено кошти для нової української школи – 1 млн 166 тисяч гривень.

Керівник відділу освіти зазначила: «На даний час на балансі Управління освіти перебуває 18 котелень, 10 топочних. Відомо, що 12 закладів опалюються пічним опаленням, і ще 3– електрокотлами. Що ж до опалення, то торфобрикет вивезений по всіх закладах освіти, крім Дубровицької школи №2. Гірша ситуація з дровами у нас, адже на сьогодні є заборгованість перед держлісгоспами на 1000 кубометрів. До жовтня місяця ця заборгованість реструктуризована. Тобто, на 40 % заклади будуть забезпечені опаленням. Тобто, 780 тисяч гривень ще потрібно буде. Наразі в нас є 490 тисяч гривень, 500 тисяч гривень ми спрямовуємо на виплату заробітної плати. Ще будемо бачити якою буде зима, тоді вже точно знатимемо скільки піде на опалення. Але з економним використанням цих коштів нам вистачить. Або ж уже з нового бюджету будемо проводити закупівлю. На сьогодні освоєно по підготовці навчальних закладів 4 млн 242 тис гривень, бюджетних коштів - 3 млн 348 тис грн, спонсорських коштів - 358 тис грн., батьківських – 292 тис грн., та зароблених закладами коштів (садіння лісу вчителями в канікулярний час) – до 50 тис грн.»

Також вона зазначила, що закупляються меблі, а для учнів парти та стілець, а робоче місце вчителя – це LG панель, ноутбук, принтер, ламінатор.

«Проблема фінансування освіти як і медицини – є головною проблемою на сьогодні. Бачачи таку складну фінансову ситуацію, ми школи до навчального року підготуємо. І завдяки спонсорам, і СПП «Промінь», також батькам, які приймали участь у ремонтах, навчальні заклади будуть готові до навчального року. На моє перевиконання це все мало забезпечуватися з бюджетів різного рівня. Але такі бюджети бажають бути кращими», - зазначив Петрушко Микола, голова Дубровицької РДА.

Ось таку ситуацію з ремонтами шкіл та їхніми розцінками проінформувала Ніна Іванівна. Звучить звіт, на словах, солідно і відбувся він відразу після появи інформації про нагородження начальника Управління освіти Орденом Княгині Ольги. Збіг, чи інформаційна підготовка до вручення нагороди?

переглядів: 584

оцінити:

 • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (0)
немає коментарів

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!