Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок

НІНА СТАСЮК – КАВАЛЕР ОРДЕНУ КНЯГИНІ ОЛЬГИ?

26 липня 2018 16
Наша редакція володіє інсайдерською інформацією про можливе майбутнє вручення начальнику Управління освіти Дубровицької райдержадміністрації Стасюк Ніні Іванівни ордену Княгині Ольги. Адже, як відомо, вказане вручення відбувається навіть поза компетенцією Дубровицької РДА. Це досить почесна державна нагорода, тож ми вирішили розібратись, за що її дають в принципі, і за що дають конкретно Ніні Іванівні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІТАЄМО ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ

Для початку невелика історична довідка. Княгиня Ольга (910-969 роки) – руська княгиня, дружина київського князя Ігоря Рюриковича. Відома тим, що спалила до тла древлянські села (села сучасного Полісся) за вбивство древлянськими племенами князя Ігоря, який обклав наш край непосильними податками. Втім, в історію Київської Русі Ольга (після хрещення – Олена) увійшла як одна із наймогутніших правителів – значно зміцнила київську владу на всій території Русі, успішно захищала інтереси своєї держави у відносинах із Візантією, та була канонізована як православною так і католицькою церквою.

Орден Княгині Ольги було започатковано 1997 року для нагородження жінок за визначні заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та іншій сфері суспільної діяльності. Орден має три ступені. На даний час в Україні всього 397 кавалерів Ордену Княгині Ольги (287 – ІІІ ст., 74 – ІІ, 36 – І) (за неофіційними даними з відкритих джерел). Серед них такі відомі імена, як Ганна Безсонова (гімнастка), Монсеррат Кабальє (іспанська оперна співачка), Яна Клочкова (олімпійська чемпіонка з плавання), Софія Ротару (Народна артистка України) тощо. Всі вони нагороджені орденом найвищого, першого ступеня. Орденом Княгині Ольги третього ступеня нагороджено вже чимало жінок з Рівненщини – зокрема, мати 19-ти дітей Орися Примак, Людмила Король – сільський голова з Костопільщини, яка обіймає свою посаду вже шосте скликання поспіль, Лілія Трифонюк – лікар обласної клінічної лікарні тощо.

Жінка – сам собою статус почесний, адже вона народжує і виховує дітей, веде домашнє господарство, а приймати при цьому ще й вагому участь у становленні Української Державності – це вже на рівні подвигу. За які такі подвиги нагородять Стасюк Ніну Іванівну? Спробуємо пригадати. Наша редакція вирішила зробити короткий огляд діяльності Управління освіти за останні два роки на основі наявних у нас матеріалів.

Жовтень 2016 – Перевірено, чи ні? Ось в чому питання. Нагадаємо, тоді на Київщині обвалилася стіна школи, внаслідок чого мало не постраждали учні. Тому Прем'єр-міністром було доручено здійснити ретельну перевірку стану всіх навчальних закладів. ГО «СИЛА ВОЛІ» надіслала запит в Управління освіти, аби дізнатися, який стан шкіл у нашому районі. На що надійшла відповідь, що аварійних шкіл не виявлено. Проте, вже в наступному році аварійна ситуація сталася у Дубровицькому НВК «Ліцей-школа» (про це далі).

Лютий 2017 – Освітянам не вистачає грошей. Тоді виникло недофінансування освітньої галузі у сумі понад 12 мільйонів гривень (4,6 млн. на заробітну плату та понад 7 млн. на енергоносії). Довелося вдаватися до скорочення персоналу і вимушених відпусток без збереження заробітної плати, а депутати районної ради просили кошти в Уряду і парламенту.

Лютий 2017 – Шкільне харчування у 2017 році. На початку весни у шкільному харчуванні виник колапс у зв'язку із повільним проведенням тендеру на харчування дітей. Тоді точно ніхто не міг сказати коли відновиться харчування у школах і батьки змушені були дбати про їжу для своїх дітей самостійно.

Березень 2017 – Начальник Управління освіти отримала мандат депутата райради (у даній статті розписані цікаві факти діяльності Управління освіти до 2016 року). Нагадаємо, Ніна Іванівна балотувалася в 2014-му році до Верховної Ради України, втім, до дня виборів зняла свою кандидатуру. Балотувалася і в депутати Дубровицької районної ради у 2015-му у складі команди Блоку Петра Порошенка «Солідарність», втім, не набрала необхідної кількості голосів. А стала депутатом внаслідок складання депутатських повноважень Олексієм Лясковцем.

Березень 2017 – Чи «прозорі» вікна? Тоді один із читачів нашого сайту звернув увагу, що з рахунку Управління освіти було здійснено закупівлю вікон для шкіл на загальну суму близько 2 мільйонів гривень поза системою Prozorro. Виявлені факти були перевірені ГО «СИЛА ВОЛІ» та передані Всеукраїнському руху проти політичної корупції «Під контролем», а звідти – до Генеральної прокуратури України, яка відкрила кримінальне провадження. Прокуратура провела перевірку, порушення були підтверджені слідчим шляхом.

Квітень 2017 – Відпустка техпрацівників – ініціатива чи примус? Тоді з метою економії коштів технічних працівників примусово, за їх словами, відправляли у відпустки без збереження заробітної плати, нібито за усною вказівкою з Управління освіти. Ніна Іванівна це заперечила та переконувала, що це власна ініціатива працівників.

Квітень 2017 – Медичні кабінети шкіл ніким не фінансуються. Тоді до ГО «СИЛА ВОЛІ» звернулася медична сестра Дубровицької ЗОШ №1 з проханням допомогти у комплектації шкільного медкабінету. Ми почали розбиратися у ситуації – Управління освіти має перелік обладнання і медикаментів, якими мають бути укомплектовані медкабінети, але не має для придбання цього всього коштів. Тому виконання приписів Міністерства освіти впало на плечі батьків і благодійників. Тоді ГО «СИЛА ВОЛІ» надала допомоги на понад 5 тисяч гривень.

Травень 2017 – Субвенція освітян пішла на зарплату. Таке сталося вперше, адже у 2015-2016 році субвенції вистачало на всі статті витрат.

Травень 2017 – Чого боїться освіта? Тоді між заступником голови Дубровицької районної ради Олександром Задорожним та Ніною Стасюк точилася дискусія з приводу обмеження повноваження начальника Управління освіти одноосібно призначати директорів шкіл. Ніна Іванівна порівняла Олександра Григоровича з «бабою на базарі» і звинуватила у некомпетентності. В результаті депутати не прийняли запропоновані зміни, якими вимагалося погодження призначення директорів шкіл сесіями ради.

Червень 2017 – Цікава закупівля Управління освіти. Увагу журналістського розслідування привернула не зовсім прозора закупівля ноутбуків і комп'ютерів для Сварицевицького НВК. Матеріали розслідування також були передані Руху «Під контролем».

Вересень 2017 – Дах ліцею у аварійному стані. Тоді Управління освіти не вжило жодних заходів щодо недопущення аварійної ситуації в Дубровицькому НВК «Ліцей-школа» і, як наслідок, на початку навчального року дощами затопило частину приміщень закладу. Тільки завдяки активній позиції директора ліцею Володимира Кушніра вдалося відшукати кошти на капітальний ремонт даху. Управління освіти в екстреній ситуації не дуже спішило на допомогу.

Жовтень 2017 – Говорили-балакали. Ефективністю використання коштів Управлінням освіти цікавився і заступник голови Дубровицької районної ради Олександр Задорожний. Втім, за його словами, замість відповіді на питання Ніна Іванівна «послала його на «Є-дата» (єдиний веб-портал використання бюджетних коштів – прим.).

Січень 2018 – Холодний апокаліпсис у школах. Конфлікт між Управлінням освіти і КП «Теплосервіс» набув таких масштабів, що вийшов на Всеукраїнський рівень. «В школах на Рівненщині заморозили дітей» - такі тоді були заголовки новин на деяких центральних каналах України. Заручниками якихось незрозумілих підкилимних війн між Ніною Стасюк та Григорієм Шахом стали школярі, яким зірвали нормальний навчальний процес, та діти з ДНЗ №5. В окремих школах через припинення теплопостачання в морози виникла реальна загроза розриву труб, а це вже була б надзвичайна ситуація для району.

Квітень 2018 – Дискусії про інклюзивний центр. Під час обговорення на сесії районної ради проекту статуту майбутнього інклюзивного центру заступник голови районної ради Олександр Задорожний зауважив, що всупереч Закону, у проекті прописано, що директора центру має право призначати начальник Управління освіти – Ніна Іванівна. Дискусія між чиновниками знову вийшла напруженою, і все через кошти на утримання інклюзивного центру.

Травень 2018 – Освітяни вийшли на мітинг. Чи почула їх влада? У травні цього року ситуація з невиплатою заробітних плат технічним працівникам шкіл стала кричущою. Директорів поставили перед фактом необхідності оптимізації кадрів, по суті – скорочення. Профспілка освітян організувала мітинг з вимогою до райдержадміністрації погасити заборгованість. Ніна Іванівна переконувала, що зі свого боку зробила все можливе, аби уникнути заборгованості, про решту має дбати райдержадміністрація. Втім, за інсайдерською інформацією, саме Ніна Стасюк була «сірим кардиналом» мітингу освітян, який, нібито, носив не стільки соціально-економічний, скільки політичний характер, спрямований проти голови РДА Миколи Петрушка. І, нібито, з цією метою заборгованість по заробітній платі була створена штучно.

Червень 2018 - На що освіта потратить 5 мільйонів? На сесії районної ради депутати обурювалися занадто високою ціною на комп'ютерне обладнання і телевізори, які планувало закупити Управління освіти. Були пропозиції розподілити кошти по-іншому, але Ніна Іванівна переконала, що озвучує не власну позицію, а прохання директорів шкіл і депутати її таки підтримали.

Перечитуючи всі попередні наші матеріали на тему освіти, ми й самі здивувалися – невже зовсім нема нічого позитивного? Та звісно є. Учні демонструють відмінні результати на ЗНО і на різноманітних олімпіадах, конкурсах, беруть активну участь у суспільному житті своїх навчальних закладів, демонструють високі досягнення у різних напрямках творчості і спорту, проявляють себе як патріоти України, долучаючись до волонтерських і благодійних проектів. Хіба це не вагоме досягнення освіти? Дуже вагоме! Можливо, саме за ці досягнення і нагородять Ніну Іванівну. Але це, в першу чергу, досягнення самих учнів, їхніх батьків, а також безпосередніх вчителів, директорів їхніх навчальних закладів, які зуміли правильно організувати навчально-виховний процес. І тільки в другу чергу це заслуга Управління освіти, Дубровицької районної і Рівненської обласної державних адміністрацій, Міністерства освіти, і в кінці-кінців Уряду. Що ж, виходить якось так: воюють солдати, а війну виграють генерали. А ще варто пам'ятати, що в цих «генералів» на носі президентські вибори. То, може, медалі і ордени роздаються «авансом», аби підняти ще не зовсім втрачений авторитет?

переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (16)
02-09-2018 18:52:27

педагог

спасибі велике ПАНУ Яницькому - за те що вчасно передумав. там на Нінке- вже не де ставити клейма

оцінити:

3 2
25-08-2018 09:06:28

PETRO

Ніни Стасюк в списку нагороджених високими нагородами від Рівненщини НЕМАЄ.

оцінити:

12 3
06-08-2018 08:54:20

PETRO

Шановна редакція інтернет ресурсу поставте на загальне обговорення кандидатуру від народу на ОРДЕН КНЯГИНІ ОЛЬГИ волонтерку ,жінку - доброволець ,медичного працівника ,прекрасну людину ,настоящого патріота з Зарічного ЛАРИСУ КИРИКОВИЧ .Вона заслужила на таку нагороду .

оцінити:

26 3
06-08-2018 08:46:47

PETRO

Хто за те ,щоб нагородити орденом Княгині Ольги нашу землячку волонтерку,жінку - добровольця ,медичного працівника з Зарічного ЛАРИСУ КИРИКОВИЧ . Доречі ЛАРИСА КИРИКОВИЧ уже має заслужену недержавну нагороду "НАРОДНИЙ ГЕРОЙ УКРАЇНИ ".Такими людьми треба пишатися .

оцінити:

23 4
06-08-2018 08:22:13

PETRO

Скажіть , а жінка - доброволець ,волонтерка - медичний працівник з Зарічного ЛАРИСА КИРИКОВИЧ не заслужила на таку нагороду ???

оцінити:

20 3
29-07-2018 12:12:25

Знайомий

Ну що ж, Маркус, тепер ясно чому так раптом почали давати ордени в нашому районі. Але, я думаю, це повязано з виборами, тобто це аванс Н.І. бо вона буде головним рушієм виборів у районі. В цьому зацікавлений в першу чергу Сухович., бо саме Суховича Яніцький продвигає замість себе (йому дадуть прохідне місце по списку БПП) Ну і Яніцькому це теж треба, бо партія теж має ж набрати в районі як мінімум 30%.. Про такий сценарій ще в тому році казав один депутат від БПП ще в тому році. Казав, що так буде. І чим ближче до виборів так і є. Он у Рівному головою місцевої БПП поставили такого ж начальника управління. Тому і в нас так буде, бо хто ж завжди робить вибори в країні? Освіта! Так що народ це банальна підготовка до мабутніх виборів і, орден, якщо він буде, то це політична взятка для Н.І. Ну а заслужено чи ні? Кого це зараз цікавить.. ОН уже дали ні за що одному прибліжонному , який його ніколи не знімає, може навіть і спить з ним. Ми ж повпливати на це не можемо, тим більше коли там є "своя" людина.

оцінити:

48 6
28-07-2018 11:55:09

PETRO

В цій ситуації насторожує зухвальство владних мужів ,які хотіли потайки провернути нагородження Стасюк такою великою державною нагородою .Якщо людина достойна ,тоді і боятись нічого .Що не скажиш на превеликий жаль про Стасюк.Перевірку краще пришліть і в Великі Озери відправте " по тихому".

оцінити:

46 5
28-07-2018 11:45:44

PETRO

Орден для Стасюк -це "плевок" нам усім з владних кабінетів.Що за корупцію почали роздавати ордени .Позор і ганьба.

оцінити:

41 4
27-07-2018 15:08:42

Markus

Які Ви всі наївні. У відділі нагород Президента є наш земляк, який добрим людям може зробити любий орден. Кому потрібно звертайтесь.

оцінити:

52 7
27-07-2018 14:33:06

PETRO

Що в Рівненській області та у вашому районі не знайшлося достойних людей.

оцінити:

54 7

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!