Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

ТОМУ ДАМ, ТОМУ НЕ ДАМ

28 листопада 2016 3

До редакції сайту POLISSYA.ORG звернулися жителі будинку що по вулиці Миру,150 (мікрорайон «Гора»). Справа в тім, що вони вже кілька років, наче риба об лід, «б'ються» над тим, аби КП «Будинкоуправління» зробило капітальний ремонт їхнього даху.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ПО-ДУБРОВИЦЬКИ


Люди неодноразово звертались до керівника комунального підприємства, але у відповідь отримували лише відписки або «майстра», який за допомогою гвіздка і молотка начебто усував їхню проблему. За словами жителів будинку 150 по вул. Миру, капітального ремонту вони у ньому не бачили вже близько 30 років. П'ять років тому згуртувавшись залатали дах за власний кошт, але сподівались, що «Будинкоуправління» нарешті виконає свої зобов'язання перед ними.

Нещодавно вони знову підняли це питання, але у відповідь отримали пропозицію створити ОСББ (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) тим паче, що 28 вересня цього року міська рада затвердила «Програму розвитку міста Дубровиця на 2016-2020 роки», яка має на меті спростити та допомогти власникам таких будинків нібито «безболісно» об'єднатись.

У пункті 3 цієї програми зазначено, що:

Щорічна потреба на капітальний ремонт житлового фонду становить 4,5 мільйона гривень, а фактичні видатки не перевищують 23% від потреби. Такі обсяги фінансування не задовольняють потреби житлового фонду.

На даний час утримання та обслуговування будинків відбувається за рахунок коштів, зібраних з мешканців будинків за відповідні послуги. Цей фінансовий ресурс має цільове призначення, яке використовується на статті:

  • прибирання прибудинкової території
  • технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем водопостачання та водовідведення
  • обслуговування димо-вентиляційних каналів
  • поточний ремонт будинків та елементів зовнішнього упорядкування

Значна кількість звернень власників житла у багатоквартирних будинках пов'язана з необхідністю фінансування робіт по відновленню певних конструктивних елементів будинку, на які непередбачені кошти за надання послуг з утримання будинку. Це стосується покрівель і фасадів будинків.

Гаразд, але чи дійсно зібрані з мешканців кошти використовуються на вищеперелічені статті? Пригадайте будь ласка, коли востаннє у вашому багатоквартирному будинку КП «Будинкоуправління» обслуговувало чи ремонтувало системи водопостачання та водовідведення? А чи всі такі будинки удостоїлись перевірки димо-вентиляційних каналів? Звичайно, що так звані «хрущьовки» не надто цікавлять КП «Будинкоуправління» і його керуючого, адже в них необхідно вкласти чималу суму у вигляді капремонтів. Легше відмахнутись від них, як від набридливих мух, і порекомендувати створити ОСББ.

А чи рекомендує таке об'єднання пан Столярець багатоквартирним будинкам, які збудовані не більше 35 років тому? Звичайно, що ні – їхнім співвласникам він розповідає про те, що створення ОСББ має ряд складнощів, з якими їм буде нелегко справитись. Так і з ремонтами у нього, як у дитячій забавлянці про сороку-ворону – тому дам, тому не дам… За яким принципом Сергій Васильович Столярець проводить відбір «достойних» будинків, яким пощастить отримати хоч якийсь ремонт, не кажучи вже про капітальний, для всіх велика загадка. Та й міськрада «грає» не зрозуміло у чиї ворота. Вона щороку знаходить гроші на поповнення статутного фонду комунального підприємства «Будинкоуправління», а ось на ремонт хоч одного будинку в рік «нашкребти» не вдається.
переглядів: 1K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (3)
29-11-2016 15:33:05

Дубінець Таїса-депутат

Шановні виборціі!
Сьогодні 29 листопада я написала ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ до міського голови Микульського Б.М. Дослівно :
29.11.2016р.
ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Богдан Михайлович!

Відповідно до ст.13 “Про статус депутатів місцевих рад” та ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” прошу Вас, при формуванні бюджету на 2017 рік врахувати мій депутатський запит від 04 липня 2016 року щодо капітального ремонту покрівлі в будинку №150 по вул.Миру та виділити фінансування на ці роботи.
Хочу наголосити, що покрівля знаходиться в аварійному стані. Жителі неодноразово протягом 30 років самі ремонтували покрівлю з дня введення будинку в експлуатацію. На даний момент ці жителі є пенсіонерами, а відтак неспроможні робити такі об’ємні ремонти, які потребують значних фінансових затрат. В листопаді місяці жителі будинку викликали ЗМІ і висловлювали їм своє обурення, тому що стан покрівлі погіршується і може призвести до нещасних випадків. По вулиці Артеменка в деяких будинках вже двічі міняли покрівлю і я вважаю, що мешканці будинку також заслуговують на повагу з боку міської ради.
Богдан Михайлович, прошу Вас підтримати прохання виборців нашого міста.
Депутат міської ради Т.В.Дубінець

оцінити:

0 0
28-11-2016 11:42:27

Нагоранець

Самі , що вміємо , те і робимо. Самі газ провели , роками самі ремонтуємо кришу і водопроводи. На нас вже давно мерія забила болт - 30 років. Роками немає грошей , а так гарно получають премії та й не обіжені до свят - та й не стидаємось? і то ж наверно весь апарат міської ради все те получає? Обідно , бо весь будинок голосував за Богдана Михайловича і перед виборами так гарно до нас їздив , всі підїзди були в агітації і листах Батьківщини. Обіцянки-цяцянки, які ждуть роками. Напевно прийшов час змін і до таких людей?!!!!

оцінити:

0 0
28-11-2016 11:13:39

Дубінець Таїса-депутат

До мене, як депутата міської ради по округу №15, в липні цього року звернулися мешканці будинку № 150 по вулиці Миру щодо питання капітального ремонту даху, тому що він в аварійному стані. Було зроблено депутатський запит в липні місяці цього року, який був розглянутий на сесії міської ради 28 вересня 2016 року. Доведено до мешканців будинку, що при створенні ОСББ вони будуть задіяні в Програмі, яка була прийнята рішенням міської ради №6 від 28 вересня 2016 року "Про міську Програму розвитку міста Дубровиця на 2016-2020 роки". Згідно Програми мешканці відшкодовують 20 відсотків витрат робіт ,80 відсотків- за рахунок бюджету міста. З однієї сторони гарно розроблена Програма , а з іншої - чи дочекаються виборці фінансування при прийнятті бюджету на 2017 рік ,а можливо 2020 року? Звертаю увагу своїх виборців, що міською радою дана стандартна відписка, яка собою не несе ніякого 100 відсоткового гарантування фінансування та виконання даного виду робіт.Можна увійти в ОСББ і залишитись при розбитому " кориті".В місті багато проблем, які не вирішувалися і не вирішуються досі, а дах над головою - це повинно бути першочерговим завданням , тим більше , коли цей дах - аварійний. При прийнятті бюджету на 2017 рік буду ставити питання про виділення коштів на ремонт аварійного даху будинку №150 по вул.Миру.

оцінити:

0 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!