Моя земля - моє Полісся Живи у ритмі Полісся!

замовити дзвінок
Реклама

У ЛЮТИНСЬКУ ВИРУБУЮТЬ ДУБИ

18 жовтня 2016 3

Нещодавно в урочищі «Дуби», що біля Лютинську на північ від села Велюнь, люди виявили факт вирубки дубів, які відносяться до Більського лісництва ДП «Висоцький лісгоп». Зловмисники зрубали два дерева, завширшки 1,6 м та 2 м. Вони, розпиляли стовбури дерев на колоди довжиною 1,1 м та забрали найширші з них. Решту ж 15 та 17 жовтня забрали маніпулятором ЗІЛ до ДП «Висоцький лісгоп».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОБЕРЕЖНО У ДУБРОВИЦІ ОРУДУЮТЬ КИШЕНЬКОВІ КРАДІЇ!


Висоцький лісовий заказник загальнодержавного значення України – площа 110 га. Створений у 1984 році (охороняється з 1967 року). Перебуває у віданні ДП «Висоцький лісгосп» директором якого є депутат Рівненської обласної ради Віталій Сухович.

Урочище «Дуби» – ділянка чистих дубових насаджень природного походження у заплаві річки Горині, що є залишками поліських заплавних дібров. Вік дерев – до 200 років, трапляються старіші. У трав'яному покриві лісові (на підвищеннях) та лучні угруповання. Зростають яглиця звичайна, конвалія звичайна, копитняк європейський, а також деревій цілолистий, вербозілля звичайне, комиш лісовий.

На заболочених ділянках гніздяться водоплавні птахи. Це єдине місце в області, де селиться чапля мала біла і чапля сіра. Є кілька поселень бобрів, ондатри.

Саме в урочищі «Дуби» знаходиться легендарний «Дуб Висоцького заказнику». Це – віковічний дуб, який зростає на березі річки Горинь. Обхват 6,75 м. Висота 27 м. Вік близько 600 років.

По факту незаконної вирубки Лютинська сільська рада звернулась до Дубровицького відділення поліції Сарненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області. Триває перевірка.

переглядів: 3K

оцінити:

  • ПОДІЛИТИСЬ:

Стрічка новин

коментування дозволено лише для зареєстрованих користувачів
Коментарі (3)
18-10-2016 21:10:47

Володимир Годунко

Не на дрова дуб поїхав, а 100% на чиюсь пилораму. І ще я впевнений, що частини, які виявили, просто не встигли забрати.
Таких незаконних пилорам повно скрізь, де є ліси. Знайти - не знайдуть. До цих пір дуб вже порізаний на пиломатеріали і, можливо, поїхав на якесь підприємство, де з нього виготовлять остаточний виріб, паркет, наприклад..
Крадуть ліс скрізь і повсякчас і вслідкувати за всіма порушниками не вийде, бо це всеодно що вслідкувати за копачами бурштину.

оцінити:

1 0
18-10-2016 14:40:39

Інна

в районі вандалізм ,200 річну красу спиляти?

оцінити:

0 0
18-10-2016 14:38:00

РОМАН КОЛЮХОВ

Річка Горинь, що колись була суднопавною, нині жабі по коліна, 200-літні дуби покрали на дрова (чи сировину для чогось). Все довкола нищити - це що, у нашого народу в крові? Ми ж ніби й не варвари...

оцінити:

3 0

залишилися питання
ми зателефонуємо вам

...
...

Треба щось швидко продати?
Додавайте безкоштовно своє оголошення на «Полісся барахолка» та знаходьте покупців своїх товарів!